پاندمی کرونا, کودکان و نوجوانان, دانش‌آموزان, آلمان

پاندمی کرونا, کودکان و نوجوانان

یک بررسی: پاندمی شادکامی کودکان را نشانه رفته است | DW | 21.05.2021

بحران کرونا بر جوانان اثری عظیم دارد. نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که شمار دانش‌‌آموزان مبتلا به افسردگی بیش‌تر شده و از هر سه محصل، یک نفر حس می‌کند در برابر ویروس به اندازه کافی محافظت نمی‌شود.

21/05/2021 08:08:00 ب.ظ

بحران کرونا بر جوانان اثری عظیم دارد. نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که شمار دانش‌‌آموزان مبتلا به افسردگی بیش‌تر شده و از هر سه محصل، یک نفر حس می‌کند در برابر ویروس به اندازه کافی محافظت نمی‌شود.

بحران کرونا بر جوانان اثری عظیم دارد. نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که شمار دانش‌‌آموزان مبتلا به افسردگی بیش‌تر شده و از هر سه محصل، یک نفر حس می‌کند در برابر ویروس به اندازه کافی محافظت نمی‌شود.

بنا بر این مطالعه که توسط یکی از شرکت‌های بیمه درمانی آلمان (DAK) انجام شده، کودکان و نوجوانان این کشور اینک کم‌تر با دوستان خود معاشرت می‌کنند و کلاس‌های درسی‌شان منظم برگزار نمی‌شود.این بررسی می‌گوید، از میزان رضامندی و شادکامی بیش از نیمی از افراد این گروه سنی در سال گذشته کاسته شده است. میزان رضایت از زندگی نیز به طور متوسط در حدود ۲۰درصد همه کودکان مورد بررسی نسبت به قبل از بحران کرونا کاهش یافته است.

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

از هر سه کودک یک نفر حس می‌کند که در مدرسه به اندازه کافی در برابر ویروس کرونا محافظت نمی‌شود. برعکس، ۵۶درصد از آنان مقررات کرونایی در مدارس را مناسب و کافی می‌دانند.هم‌زمان مشکلات عاطفی به‌ویژه در میان دختران به شدت افزایش یافته است. طبق تازه‌ترین بررسی، ۲۳درصد از آن‌ها علائم افسردگی مانند اندوه، حرمت نفس پایین، کاهش علاقمندی و گوشه‌گیری و دوری از اجتماع را نشان می‌دهند.

کاهش فعالیت‌های ورزشیحذف فعالیت‌های ورزشی اثری منفی بر چگونگی اوقات فراغت کودکان و جوانان آلمانی گذاشته است.فعالیت‌های حرکتی آنان نسبت به سال قبل یک‌پنجم کاهش یافته و در اکثر آن‌ها توصیه علمی فعالیت‌ بدنی۹۰ دقیقه در روز رعایت نمی‌شود.این بررسی به درخواست بیمه درمانی DAK و توسط مؤسسه پژوهش‌های درمانی و بهداشتی شهر کیل در میان ۱۴۰۰ نفر از محصلان مدارس کلاس‌های پنجم تا دهم در ۱۰ تا ۱۳ ایالت آلمان انجام شده است. headtopics.com

مدارس هامبورگ، بایرن و زارلند مشمول این مطالعه نشده‌اند. شرکت DAK سومین شرکت بزرگ بیمه درمانی آلمان است که پنج‌میلیون و ۶۰۰هزار نفر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدآنیا کارلیچک، وزیر آموزش و پرورش آلمان می‌گوید، دانش‌آموزان باید تا قبل از تعطیلات تابستانی به سر کلاس‌های حضوری خود بازگردند و این کار با توجه به کاهش روزافزون شمار ابتلای روزانه به کرونا امکان‌پذیر است.

به باور کارلیچک، محصلان برای کنار آمدن با تجربیات سال گذشته پیش از همه به زمانی مشترک نیازمندند. او بار روانی حاصل از شیوع کرونا در آلمان را در برخی مواقع"بسیار زیاد" می‌داند.روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کروناقدم بزنیدیک پیاده‌روی سریع یا حتی یک قدم زدن ساده در دل طبیعت، از میان مزارع، در کنار دریاچه‌ها، در جنگل و راه‌های کوهستانی یا در حاشیه دریاها همیشه آرامش‌بخش است. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که آلمانی‌ها نسبت به دوران قبل از پاندمی کرونا بیش‌تر قدم می‌‌زنند و پیاده‌روی می‌کنند.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونادنیا را به اتاق‌تان بیاورید!با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در عرصه سیر و سیاحت، مردم دل‌تنگ لحظاتی‌ا‌ند که با فراغ خاطر چمدان خود را می‌بستند و با کشتی یا هواپیما راهی سفر می‌شدند. اما حالا که نمی‌شود به سفرهای واقعی رفت پس به سفر‌های مجازی بروید. بسیاری از وب‌ها تورهای ویدئویی جالبی برای شهرگردی و موزه‌گردی ارائه می‌دهند. از آن‌ها استفاده کنید و رایگان مسافرت کنید!

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونابلند شو و راه بیفت!دوچرخه‌تان را بردارید یا در یک پارک شروع به دویدن کنید. تردستی یاد بگیرید یا روی بند راه بروید. اگر این امکان برایتان وجود ندارد خلاقانه در اتاقتان شروع به یوگا یا حرکات پیلاتس کنید. بسیاری از مربی‌های بدن‌سازی کلاس‌های آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند. استفاده از این کلاس‌ها یا حتی بعضی اپلیکیش‌های تلفن همراه به ما کمک می‌کند تا بر غم غلبه کنیم. headtopics.com

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیم دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونابه سرزمین‌های خیالی سفر کن!دلتان می‌خواهد، مثل یک شوالیه ماجراجویی کنید؟ بازی‌های ویدئویی امکان فوق‌العاده‌ای برایتان فراهم می‌آورد تا تنش را دور و ملالت را فراموش کنید و وارد دنیایی دیگر شوید. در تعدادی از این بازی‌ها حتی می‌توانید دنیای خودتان را خلق کنید و شخصیت‌هایی جالب آفریده و حتی بازیکنان دیگری را در اینترنت ملاقات کنید.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونابروید سراغ کتاب، این یار همیشگی!بروید سراغ کتاب‌هایی که مدت‌هاست انتظارتان را می‌کشند. خواندن کتاب، شنیدن پادکست‌ و رو آوردن به بازی‌های فکری یا کلمه‌ای راه‌هایی مطمئن برای آرام شدن است. بسیاری از مردم در پاندمی کرونا اوقات فراغت بیش‌تری دارند چرا که ساعات کم‌تری برای کار صرف می‌کنند. آن‌ها دیگر مجبور نیستند برای رفتن به محل کار، راهی طولانی را طی کنند و به دلیل محدودیت‌ها مجبور شده‌ا‌ند از فعالیت‌های تفریحی خود کم کنند.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کروناخانه‌تکانی کنید!از آموزه‌های کتاب ماری کندو، نویسنده زن ژاپنی یاد بگیر و بلند شو. او در کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم بهترین‌ شیوه مرتب کردن و نظم‌دهی خانه را آموزش داده است. مرتب کردن وسایل و نظم دادن دوباره به اشیای پیرامونمان روح‌افزاست. آن را امتحان کن!

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کروناآشپزی کنید!برای مدت کوتاهی هم که شده از غذاهای آماده صرف‌نظر کنید و خلاقیت خود را در طبخ غذایی تازه و فرح‌بخش به کار برید. بیهوده نیست که کلاس‌های آشپزی این همه طرفدار پیدا کرده‌اند. پخت‌وپز یا طبخ یک غذا با دستورالعملی تازه، چه در تنهایی باشد یا در میان خانواده و دوستان، راه خوبی است تا استرس را از خود دور کنید و از نتیجه لذت ببرید. headtopics.com

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کروناهم‌نشین گل و گیاه شو!چه به گل و گیاه یا خاک علاقه داشته باشید یا نه در هر صورت پرورش گل و گیاه در اتاق، حیاط یا بالکن‌تان جان‌فزا و آرامش‌بخش است؛ استرس از شما دور و سرگرمی ارزشمندی وارد زندگی‌‌تان می‌شود. حتی چمن‌زنی نیز نوعی مراقبه و مدیتیشن است.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونامراقبه کن! ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید