یک ایتالیایی قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد | DW | 01.08.2021

01/08/2021 08:13:00 ب.ظ

برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

المپیک ۲۰۲۱ توکیو, قهرمان دوی ۱۰۰ متر

برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

ترایوون برومل از آمریکا که او هم از شانس‌های کسب مدال طلا محسوب می‌شد، راه ‌یابی به مرحله فینال را تنها در یک‌هزارم ثانیه از دست داد.تلاش علی‌اصغر مجرد و دیگر ملی‌پوشان والیبال ایران برای دفع یکی از حملات تیم کانادا.لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر

بسکتبالصحنه‌ای دیدنی از بم آدبایو، ملی‌پوش بکستبال آمریکا در مصاف این تیم مقابل بسکتبالیست‌های ایران.لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویرتنیس روی میزدوئل تیم‌های ملی دونفره میکس تنیس روی میز ژاپن و چین بر سر کسب مدال طلا.لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

یک ملوان نیروی دریایی آمریکا به آتش‌سوزی عمدی در یک کشتی جنگی متهم شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستانتعدادی ازشهروندان تهران عصر شنبه ۹ مرداد با برگزاری تجمعاتی روبروی تئاتر شهر و همچنین در چهارراه ولیعصر در حمایت از اعتراضات خوزستان اعلام حمایت کردند اما وقایع رو کامل نشر بدین توپ تانک فشفشه ...... سرنگونی ملایان تروریست

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

حمله خمپاره‌ای به دفتر سازمان ملل در هرات افغانستان یک کشته برجای گذاشتدر پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.2 درصد و موارد بستری 32 درصد افزایش داشته است. - خبرگزاری آناتولی

مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو لامونت مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان مرحله فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد.Share via Email Print this page تصویری از یک هلیکوپتر نیروی دریایی ایالات متحده در حال آب‌پاشی بر روی کشتی تهاجمی دوزیستی بونهوم ریچارد در پایگاه دریایی سن‌دیگو وکیل یک ملوان نیروی دریایی آمریکا که متهم به ایجاد آتش‌سوزی عمدی در ارتباط با کشتی بونهوم ریچارد در تابستان سال گذشته است، به سایت میلیاتری می‌گوید موکلش اصرار بر بی‌گناهی خود دارد و هم‌اکنون بیرون زندان منتظر فرارسیدن روز محاکمه است.July 31, 2021 گفتنی است شب گذشته نیز، تهران و چندین شهر ایران شامگاه جمعه 8 مرداد پس از قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ برتر، شاهد حضور مردم و جوانان معترض به شرایط کشور بود و شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی مانند «مرگ بر دیکتاتور» و «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» سر داده شد.ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک واکنش‌ها نسبت به لباس‌ رسمی طراحی شده برای ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو همچنان ادامه دارد.

او توانست در ۸۰/ ۹ ثانیه بر فرد کرلی از آمریکا پیشی گیرد. مدال طلا به مارسل جیکوبز، نقره به فرد کرلی و برنز به آندره گراس از کانادا رسید. نام او منتشر نشده است. ترایوون برومل از آمریکا که او هم از شانس‌های کسب مدال طلا محسوب می‌شد، راه ‌یابی به مرحله فینال را تنها در یک‌هزارم ثانیه از دست داد. شایان ذکر است روز جمعه بیانیه‌ای از سوی کمیته هماهنگی جنبش اعتراضات اهواز صادر شده که ضمن بیان دلایل اعتراضات اخیر، خواسته‌های مردم عرب اهواز را در 10 بند اعلام کرده است. مارسل جیکوبز نخستین مرد ایتالیایی است که توانسته قهرمان دوی ۱۰۰ متر شود. به نوشته سایت میلیتاری چهار ماه پس از آن آتش‌‌سوزی، یعنی در نوامبر سال گذشته، مقامات نیروی دریایی اعلام کردند پس از ارزیابی هزینه‌های لازم برای بازسازی کشتی ۴۰هزار تنی بونهوم ریچارد، تصمیم گرفته‌اند این کشتی را اوراق کنند. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر والیبال تلاش علی‌اصغر مجرد و دیگر ملی‌پوشان والیبال ایران برای دفع یکی از حملات تیم کانادا. لباس ورزشکاران زن انتقادات گسترده از این لباس‌ رسمی در شرایطی صورت می‌گیرد که به گفته مقامات ایرانی، امسال بر خلاف دوره‌های گذشته چندین مرحله گزینش انجام شد و در اجرای این پروژه «کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور» که زیر نظر «معاونت امور هنری وزارت ارشاد» فعالیت می‌کند نیز مشارکت داشت.

لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر شمشیربازی صحنه‌ای از دوئل محمد فتوحی (راست) مقابل هومر دریل از آمریکا در پیکار تیم‌های ملی اسلحه سابر شمشیربازی ایران و ایالات متحده. ماموریت این کشتی۴۰ هزار تنی شامل سوار کردن، استقرار، و فرود عناصر نیروی دریایی و همچنین ارسال هواپیماهای جنگی بود. گفتنی است استان خوزستان از 24 تیر به مدت 2 هفته شاهد اعتراضات گسترده مردم عرب نسبت به بی‌آبی و سیاست‌های انتقال آب بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر شمشیربازی شادی محمد رهبری، ملی‌پوش ایران از پیروزی بر حریف فرانسوی‌اش در پیکار تیم‌های ملی اسلحه سابر شمشیربازی ایران و فرانسه. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بسکتبال نبرد حامد حدادی (چپ) و بم آدبایو در دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و آمریکا که با پیروزی ایالات متحده به پایان رسید.. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بسکتبال صحنه‌ای دیدنی از بم آدبایو، ملی‌پوش بکستبال آمریکا در مصاف این تیم مقابل بسکتبالیست‌های ایران.. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بی‌ام‌اکس صحنه‌ای از پیکار یک‌چهارم نهایی در رشته بی‌ام‌اکس رقابتی زنان..» او در ادامه می‌افزاید: «این موقعیتی استثنایی برای طراحان است تا لباسی طراحی کنند که افتخارآفرین برای ورزشکاران باشد، کشورشان را معرفی کند، و احساس غرور و ورزشکار بودن را به تماشاگران بدهد، و آنها نیز بخواهند در آراسته‌ترین حالت ممکن وارد میادین ورزشی شوند که چشم دنیا به آنها است.

لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بی‌ام‌اکس آلفردو کامپو (راست)، کنترل دوچرخه‌اش را در مرحله یک‌چهارم نهایی بی‌ام‌اکس رقابتی مردان از دست داد. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز تمرکز کامل؛ لین یون−جو، بازیکن تیم ملی تنیس‌ روی میز تایوان. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز دوئل تیم‌های ملی دونفره میکس تنیس روی میز ژاپن و چین بر سر کسب مدال طلا. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز میما ایتو، بازیکن تیم ملی تنیس روی میز زنان ژاپن در دیدار یک‌چهارم نهایی مقبال یوئن جی−هی از کره جنوبی. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی پیکار شناگران در پیکار نهایی شنای آزاد ۱۰۰ متر مردان؛ کائلب درسل (راست)، از آمریکا توانست با شکستن رکورد جهان مدال طلا را به دست آورد.» بهار مسعودی می‌گوید: «موضوع مهم این ‌است که وقتی ورزشکاران وارد می‌شوند، آنها باید به عنوان یک‌ تیم هماهنگ دیده شوند که معرف یک کشور هستند.

لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی ماتی ماتسون، شناگر فنلاندی در مرحله نیمه‌نهایی شنای ۲۰۰ متر قورباغه. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی نمایش پاتریک هاوسدینگ و لارس رودیگر از آلمان در رشته شیرجه تخته‌فنری ۳ متر همزمان. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی تاتیانا شونمیکر در رقابت‌های نیمه‌نهایی زنان در رشته شنای ۲۰۰ متر قورباعه. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی اشک شادی کتلین لدکی، شناگر آمریکایی پس از پیروزی در فینال رشته شنای آزاد ۱۵۰۰ متر. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر قایقرانی نازنین ملایی از ملی‌پوشان ایران در قایقرانی روئنیگ در پیکار مرحله یک‌چهارم نهایی انفرادی زنان. انگار خانم‌ها مهمانداران هواپیما هستند، و آقایان کارمندان یک اداره دولتی.

لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر جودو پیروزی ادوارد تریپل (چپ) از آلمان مقابل کریشتیان توتهاوس از مجارستان در دور یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جودوی مردان. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر جودو تبریک سعید ملایی (راست) ملی‌پوش ایرانی‌تبار تیم مغولستان به تاکانوری ناگاسه از ژاپن به خاطر قهرمانی و کسب مدال طلا در رشته جودو ۸۱ کیلوگرم مردان. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر هندبال صحنه‌ای از تلاش بازیکنان سبزپوش تیم ملی هندبال زنان برزیل برای مهار آلیسیا فرناندز، ملی‌پوش اسپانیا. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بدمینتون شادی بدمینتون‌بازان تیم ملی مختلط چین پس از پیروزی در دور نیمه‌نهایی بر ژاپن. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بدمینتون ثریا آقایی، ملی‌پوش بدمینتون زنان ایران.» او در ادامه می‌افزاید: «موارد سانسور در شاخه‌های هنری ایران بسیار زیاد است و نمونه‌های مختلف آن را در انتشارات کتاب، یا اکران فیلم‌ها شاهد هستیم.

آقایی که با حضور در رقابت های المپیک تاریخ‌ساز شده بود، در دومین بازی خود در پی شکست از حریف چینی خود، هی بینگ گیائو از دور رقابت‌ها کنار رفت. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر والیبال ساحلی تلاش مگومی موراکامی، بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی زنان ژاپن برای رسیدن به توپ. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر راگبی صحنه‌ای از نبرد تیم‌های ملی راگبی آرژانتین (سفید و آبی) و جزایر فیجی در دور نیمه‌نهایی المپیک توکیو. .