یک امام جمعه اهل سنت به بیش از ۶ سال زندان محکوم شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه ویژه روحانیت مشهد، «مولوی فضل‌الرحمن کوهی»، امام‌ جمعه اهل_سنت یکی از مناطق سیستان_و_بلوچستان را به شش سال و ۴ماه زندان محکوم کرد. او پس از اعتراض به سرکوب معترضان آبان به دادگاه ویژه روحانیت احضار و سپس بازداشت شد. اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

دادگاه ویژه روحانیت مشهد، «مولوی فضل‌الرحمن کوهی»، امام‌ جمعه اهل سنت یکی از مناطق سیستان و بلوچستان را به شش سال و چهار ماه زندان محکوم کرده است.، این امام جمعه اهل سنت در تماس تلفنی با یکی از بستگان خود از صدور حکم زندان برای خود خبر داده است.

به نوشته کمپین فعالین بلوچ، دادگاه مولوی کوهی غیر‌علنی‌ و ‌فاقد شفافیت بوده و دفاعیات وکیلی‌ که برای وی تعیین شده مورد توجه‌ قرار‌ نگرفته‌ و اتهامات ذکر شده در‌ پرونده نیز اعلام نشده اند. مولوی فضل الرحمن کوهی در هفتم آذر ۱۳۹۸ و مدتی پس از سخنانش درباره سرکوب معترضان آبان به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار و سپس بازداشت شد.

بازداشت فضل‌الرحمن کوهی در مشهد با اعتراضاتی در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان به‌ویژه راسک و سرباز همراه شد و در برخی از این تجمع‌ها ماموران امنیتی اقدام به تیراندازی و همچنین شلیک گاز اشک‌آور کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قتل یک کارمند سفارت آمریکا در اوکراین؛ پلیس در جستجوی مظنون استبه گفته پلیس اوکراین یک زن کارمند سفارت ایالات متحده در پی حمله و ضرب و شتم از سوی یک مرد در کی یف، پایتخت، جان باخته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا و توهم توطئه در ایران؛ نگاه آیت‌الله خامنه‌ای و حکومت به یک ویروس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات آبان؛ محکومیت یک شهروند سنندجی به دو سال حبسج. اسلامی دنبال است تا ریشه جوانان به درد بخور را بخشکاند وگرنه کسی به فکر جوان علاف و معتاد چرا نیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعمال محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در قم / تعطیلی رستوران‌ها و اماکن ورزشی سرپوشیدهاستاندار قم گفت: محدودیت‌های کرونایی استان به مدت یک هفته در مرحله اول اجرا می‌شود و چنانچه وضعیت قرمز کرونایی ادامه داشته باشد برای هفته بعد نیز تمدید خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیرق یک گردان ارتش ارمنستان به دست ارتش آذربایجان افتادوزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش این کشور موفق به تصاحب بیرق یکی از گردان‌های ارتش ارمنستان در منطقه آغ‌دره شده است. - خبرگزاری آناتولی بیرق نه‌دی؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شکستن دیوار صوتی و ترس پاریسی‌ها از یک انفجار مهیبدیوار صوتی در آسمان پاریس شکست. بسیاری از رسانه‌های فرانسوی از جمله خبرگزاری فرانسه خبر از یک «انفجارمهیب» دادند و پس از چند دقیقه خبرها اصلاح شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »