یک ایالت هند خرید و فروش گوشت سگ را ممنوع کرد

04/07/2020 01:27:00 ب.ظ

یک ایالت هند خرید و فروش گوشت سگ را ممنوع کرد

یک ایالت هند خرید و فروش گوشت سگ را ممنوع کرد

ایالت ناگالند در شمال شرقی هند، صادرات، تجارت و فروش گوشت سگ را ممنوع کرده است. خوردن گوشت سگ در برخی مناطق هند ممنوع است اما برخی جوامع ساکن در مناطق شمال شرقی هند آن را خوراکی لذیذ می‌دانند.

دولت محلی نگفته چطور می‌خواهد این ممنوعیت را اعمال کند.رسانه‌های هند می‌گویند این ممنوعیت پس از آن وضع شد که تصویری از چندین سگ در گونی"در وضعیتی اسف‌بار" در یک بازار به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و با واکنش خشمگینانه مواجه شد.سازمان حقوق حیوانات هند در بیانیه‌ای گفت از دیدن این تصاویر"دچار وحشت و شوک" شده و گفت این سگ‌ها قرار بوده، سلاخی شوند و گوشت آنها برای مصرف به فروش برود.

تخمین زده می‌شود سالانه ۳۰ هزار سگ به طور قاچاق وارد ایالت ناگالند می‌شود. این سگ‌ها در بازار به فروش می‌روند و به گفته نهادهای حقوق حیوانات شماری از آنها با چماق کشته می‌شوند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

دلار هفته را صعودی آغاز کرددلار هفته را صعودی آغاز کرد امروز صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا را به قیمت ۲۰ هزار و ۲۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار نسبت به آخرین روز معاملات هفته گذشته(پنج‌شنبه) ۱۳۰۰ و ۱۵۵۰ تومان افزایش داشته است.

اصلاح لایحه «مدیریت خدمات کشوری» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود/ افزایش مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان ممکن نیست/ پرداخت‌هایمان باید «کارمحور» باشد نه «وقت‌محور»عنابستانی در گفت‌وگو با ایلنا: اصلاح لایحه «مدیریت خدمات کشوری» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود/ افزایش مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان ممکن نیست/ پرداخت‌هایمان باید «کارمحور» باشد نه «وقت‌محور»

به افرادی که ماسک نمی‌زنند، نباید خدمات داد/ مردم این روزها کرونا را جدی نمی‌گیرند/ به نظر می‌رسد در حال ورود به پیک دوم هستیمباقرزاده زاده در گفت‌وگو با ایلنا: به افرادی که ماسک نمی‌زنند، نباید خدمات داد/ مردم این روزها کرونا را جدی نمی‌گیرند/ به نظر می‌رسد در حال ورود به پیک دوم هستیم

بازدید نارندرا مودی از محل کشته شدن سربازان هندی در خط مرزی با چیننخست وزیر به همراه ‌‌ژنرال مانوج موکوند ناروانه، رئیس ستاد مشترک ارتش و ژنرال بیپین راوات، رئیس ستاد دفاع به منطقه مرزی هند و چین در هیمالیا سفر کرد.

دولت فرانسه یک تبلیغ تلویزیونی دوچرخه‌های الکتریکی را سانسور کردسازمان نظارت بر تبلیغ‌های حرفه‌ای وابسته به دولت فرانسه، تبلیغ تلویزیونی دوچرخه‌‌های الکتریکی وانمووف را به دلیل نمایش تصویری «زشت و ویران کننده از صنایع تولید خودرو» سانسور کرد.

بعد از پارچین، یک حادثه دیگر، اینبار در تاسیسات اتمی نطنزبعد از پارچین، یک حادثه دیگر، اینبار در تاسیسات اتمی نطنز مقامات درباره زمان و محل دقیق این به اصطلاح حادثه، وارد هیچگونه جزئیاتی نشده اند و فقط می گویند تلفات و خساراتی ببار نیامده و تاسیسات به روال معمول به فعالیت خود ادامه می دهد.

دولت ایالت ناگالند تصمیم گرفته واردات تجاری و تجارت سگ را ممنوع کند.به گزارش ایسنا، امروز (شنبه) صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا را به قیمت ۲۰ هزار و ۲۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار نسبت به آخرین روز معاملات هفته گذشته(پنج‌شنبه) ۱۳۰۰ و ۱۵۵۰ تومان افزایش داشته است.علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره گله بازنشستگان، کارگران، معلمان و سایر حقوق بگیران درباره افزایش حقوق‌ها و این‌که عنوان می‌کنند در پرداخت‌ها تبعیض‌هایی وجود دارد، مجلس و دولت چه راهکاری باید ارائه کنند تا این گله‌مندی‌ها به پایان برسد، گفت: باتوجه به شرایطی که کشور دارد باید از کارهای شتاب زده دوری کنیم؛ هنگامی که بحث افزایش حقوق مطرح می‌‌شود، یعنی قصد داریم بار جدید مالی را به دولت تحمیل کنیم که امروز هم باتوجه به این‌که بودجه بسته شده است، عملاً امکان‌پذیر نیست.علی اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره بازگشت آمار تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کووید ۱۹ در کشور به دوران اوج پیک این بیماری در روزهای اسفند و فرودین گفت: عدم رعایت  و عادی‌سازی موضوع منجر به بازگشت آمارها به روزهای ابتدای بیماری در اسفند و فرودین شده است.

این ممنوعیت شامل فروش گوشت سگ هم به صورت خام و هم پخته است. دولت محلی نگفته چطور می‌خواهد این ممنوعیت را اعمال کند.  علاوه براین، بانک‌ها نیز هر دلار آمریکا را به قیمت ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان و هر یورو را معادل ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان می‌خرند. رسانه‌های هند می‌گویند این ممنوعیت پس از آن وضع شد که تصویری از چندین سگ در گونی"در وضعیتی اسف‌بار" در یک بازار به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و با واکنش خشمگینانه مواجه شد. مشخص است که این امر قابل تائید نیست. سازمان حقوق حیوانات هند در بیانیه‌ای گفت از دیدن این تصاویر"دچار وحشت و شوک" شده و گفت این سگ‌ها قرار بوده، سلاخی شوند و گوشت آنها برای مصرف به فروش برود. تخمین زده می‌شود سالانه ۳۰ هزار سگ به طور قاچاق وارد ایالت ناگالند می‌شود.  باقرزاده درباره این‌که امروز جامعه نشان داده است اهل رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست و بسیار از مردم حتی دیگر از ماسک استفاده نمی‌کنند عده‌ای از کارشناسان مطرح می‌کنند کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند باید جریمه شوند، گفت: ماسک زدن را بسیار راحت می‌توان اجرایی کرد؛ اما بحث جریمه کردن مکانیسم‌های خودش را می‌خواهد که کار سختی است و به نظر من شاید خیلی قابل اجرا نباشد.

این سگ‌ها در بازار به فروش می‌روند و به گفته نهادهای حقوق حیوانات شماری از آنها با چماق کشته می‌شوند. وی ادامه داد: حتی قرار بود در قانون نظام «مدیریت خدمات کشور» دو مدل استخدام داشته باشیم، پیمانی و رسمی؛ اما متاسفانه باز مدل‌های مختلف استخدامی مانند شرکتی، خرید خدمت و در آموزش و پروش حق التدریسی ابداع شد و روز به روز هم به آن‌ها اضافه شد. خوردن گوشت سگ چندان در جهان شایع نیست اما در برخی کشورها از جمله کره جنوبی، چین و تایلند رایج است. .