یک اقدام کلیدی برای تامین برق پایدار

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در فاصله سال‌های 1392 تا 1397 تلفات برق از 15.2 به 11.1 درصد کاهش یافته که 4 درصد کاهش تلفات شبکه به معنای صرفه‌جویی در احداث 2500 مگاوات نیروگاه جدید (با هزینه سرمایه‌گذاری حدود 1.5 میلیارد یورو) و کاهش 8 میلیارد متر مکعب مصرف گاز طبیعی (معادل تولید سالانه یکی از فازهای مجتمع گاز پارس جنوبی) در نیروگاه‌ها در طی این دوره است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، تامین آب و برق مطمئن و پایدار مردم در سراسر کشور، نقشی مهم و کلیدی در تامین امنیت و ارتقای سطح رفاه، سلامت و رضایت‌مندی جامعه و همچنین فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشور دارد.

یکی از موضوعات برای ایجاد پایداری در تامین برق کاهش تلفات و هدرفت این منبع انرژی است. تلفات در شبکه‌های برق ناشی از مقاومت ذاتی سیم‌ها و تجهیزات شبکه در مقابل عبور جریان الکتریکی بوده و میزان‌ آن تابعی از وسعت شبکه، فاصله مراکز مصرف برق از نیروگاه‌ها و نوع و میزان برق مصرفی مشترکین است. بنابراین رقم تلفات در کشورهای مختلف ناشی از موارد فوق متقاوت است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش 27 درصد تلفات غیرنظامیان در سه ماه گذشته در افغانستاننمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) سه‌شنبه 30 ژوئیه با نشر گزارش شش ماه اول سال 2019
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اقتصاد سران اتحادیه اروپا در رکود به سر می‌برد/ نسخه فرانسه: کاهش مالیات ثروتمندانرشد اقتصادی فرانسه کاهش یافته و تولید در آلمان در رکود به سر می‌برد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

افزایش تلفات نظامیان آمریکایی در افغانستانبیش از 2430 تن از نیروهای ارتش آمریکا از آغاز جنگ افغانستان در ولایت‌های مختلف این کشور کشته شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تلفات 24 ساعت گذشته طالبان و داعش در افغانستانوزارت دفاع افغانستان اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 114 عضو طالبان و 4 تن از عناصر داعش در مناطق مختلف این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شدجسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شد این ستاره جوان اینستاگرام به عنوان پزشک متخصص پوست دریک دانشکده پزشکی در مسکو کار می‌کرد. او یک وبلاگ محبوب نیز داشت که ماجراهای سفرهایش را درآنجا به اشتراک می گذاشت خوشبختانه انگار فالوئر ایرانی نداشته یا اینکه هنوز ایرانیا کشفش نکردن که برن براش کامنت بذارن!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کاهش شدید صادرات نفت ایران | رویترز: ایران حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز نفت صادر می‌کندگزارش ها حاکی از آن است که صادرات نفت ایران در یک ماه گذشته به شدت کاهش یافته و به یک صد هزار بشکه در روز رسیده است. خبرگزاری رویترز سه شنبه هشتم مرداد گزارش داد که بر اساس اطلاعات یک منبع در صنعت ن به دَرَک به هر ایرانی ده سنت میرسه اگه اینجوره فروش نفت صفر شده. من موندم که پول بودجه سال بعد از چه منبعی باید تامین بشه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »