یکی از مدیران نیشکر هفت‌تپه: تعدادی از کارگران داعشی‌اند

24/08/1398 06:02:00 ب.ظ

احسان‌الله اسدبیگی، یکی از مدیران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، با دفاع از عملکرد مدیران این شرکت، برخی از کارگران نیشکر هفت‌تپه را به عضویت در گر

اسدبیگی, هفت‌تپه

احسان‌الله اسدبیگی ، یکی از مدیران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه ، با دفاع از عملکرد مدیران این شرکت، برخی از کارگران هفت‌تپه را به عضویت در گروه داعش و تلاش برای برهم زدن کشور متهم کرد.

احسان‌الله اسدبیگی ، یکی از مدیران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه ، با دفاع از عملکرد مدیران این شرکت، برخی از کارگران نیشکر هفت‌تپه را به عضویت در گر

او در یک گفت‌وگویی با پایگاه خبری انصاف نیوز، درباره عملکرد مدیران نیشکر هفت‌تپه پس از خصوصی شدن این شرکت گفت: «میانگین تولید نیشکر هفت تپه، ۲۵ هزار تن شکر بود اما ما این میانگین تولید را به ۵۰ هزار تن رساندیم.»او ادامه داد: «در زمان دولتی بودن، حقوق ۷ ماه کارگران به تعویق افتاده بود، اما الان فقط یک ماه به تعویق افتاده است که علت آن هم این است که کارگران ۴۵ روز اعتصاب کردند و باعث شدند که برداشت شکر صورت نگیرد ... این تعویق حقوق ماهیانه هم تقصیر خود کارگران است که در زمان مناسب کار نمی‌کنند و اعتصاب می‌کنند.»

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

سوئد بازداشت یکی از مظنونان اعدام‌های سال ۶۷ در ایران را تمدید کردایرج مصداقی، فعال سیاسی سه روز پیش اعلام کرده بود که یکی از افراد مظنون به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در سال ۶۷ در «محدوده قضایی اروپا» بازداشت شده است.

یکی از متهمان اعدام‌های تابستان 67 در سوئد به دادگاه رفتیکی از متهمان اعدام‌های گسترده سال 1367 که نام او «حمید نوری» گزارش شده، به دادگاهی در استوکهلم سوئد

یمن...کشته شدن یکی از فرماندهان حوثی در درگیری‌های غرب تعزیکی از فرماندهان عالی‌رتبه از شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی همراه با تعدادی از اعضای این گروه روز

استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید/ ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی‌گردانیمرئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با اردوغان: اکثر نیروهای آمریکایی را از سوریه به آمریکا برمی‌گردانیم درباره سیستم‌های اس-۴۰۰ روسی و برنامه جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی با اردوغان گفتگو خواهیم کرد

انتقاد نتانیاهو از اتحادیه اروپا برای خودداری از تحریم‌ ایرانانتقاد نتانیاهو از اتحادیه اروپا برای خودداری از تحریم‌ ایران: درحالی که اتحادیه اروپا انتخاب می‌کند که به [مسیر] تحریم‌ها علیه ایران نپیوندد، محدودیت‌های اقتصادی- دیپلماتیک بر اسرائیل اعمال می‌کند

کاهش دمای هوا از عصر امروز / احتمال بارش برف در پایتخت از شنبهمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد از ظهر امروز تا روز یکشنبه (۲۶ آبان) با نفوذ توده هوای سرد، کاهش دمای ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد گفت: آسمان تهران طی روز شنبه (۲۵ آبان ماه) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وه داعش و تلاش برای برهم زدن کشور متهم کرد.دادگاه استکهلم حکم بازداشت حمید نوری را به مدت چهار هفته تمدید کرده است.فرا خوانده شده و در دادگاه حضور یافت.چهارشنبه 13 نوامبر 2019 در جریان درگیری با نیروهای ارتش ملی یمن در استان تعز در جنوب غربی این کشور کشته شدند.

او در یک گفت‌وگویی با پایگاه خبری انصاف نیوز، درباره عملکرد مدیران نیشکر هفت‌تپه پس از خصوصی شدن این شرکت گفت: «میانگین تولید نیشکر هفت تپه، ۲۵ هزار تن شکر بود اما ما این میانگین تولید را به ۵۰ هزار تن رساندیم.» او ادامه داد: «در زمان دولتی بودن، حقوق ۷ ماه کارگران به تعویق افتاده بود، اما الان فقط یک ماه به تعویق افتاده است که علت آن هم این است که کارگران ۴۵ روز اعتصاب کردند و باعث شدند که برداشت شکر صورت نگیرد . در جریان اعدام های سال ۶۷ چند هزار نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی به دستور روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی مخفیانه به دار آویخته و سپس در گورهای دسته جمعی به خاک سپرده شدند.. اصطلاح اعدام‌های 67 به مجموعه وسیعی از اعدام‌های صورت گرفته در سال 1367 است که به دستور آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی ایران انجام شد و براساس آمارهای غیررسمی در مدت کوتاهی بیش از 6 هزار نفر اعدام شدند.. روند محاکمه های کوتاه و به دار آویختن های فوری تا شهریور ماه ادامه داشت. این تعویق حقوق ماهیانه هم تقصیر خود کارگران است که در زمان مناسب کار نمی‌کنند و اعتصاب می‌کنند. شبه‌نظامیان حوثی هر از چند گاهی به مواضع ارتش ملی یمن در تعز حمله می‌کنند تا مواضعی را که طی ماه‌های گذشته از دست داده‌اند را بازپس گیرند.

» این مدیر نیشکر هفت‌تپه گفت: «یک سری عناصری در داخل کارگران به دنبال این هستند که کشور را بهم بریزند و کارگران را تحریک می‌کنند و از گروه‌های مختلف هستند، مثلا از داعشی‌‌‌ها؛ گروه‌های کشورهای مخالف ایران که می‌دانند پاشنه آشیل جنوب ایران هفت تپه است، با بهم ریختن آن به دنبال بهم ریختگی کشور هستند. هم‌رسانی این مطلب:.».» او با ارائه برگه‌هایی به عنوان «اسناد» مدعی شد که «برای مثال کارگری که هرروز سخنرانی می‌کند ۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند.» اسدبیگی همچنین «خودسوزی و خودکشی» کارگران نیشکر هفت‌تپه را «دروغ» خواند و گفت: «تنها یک نفر معتاد پارسال در جوی آب افتاد.» او گفت: «ما کارخانه‌ هفت‌تپه را کاملا داغان تحویل گرفتیم و در طی این مدت صنایع زیادی در آن به راه انداختیم. تاسیس بزرگ‌ترین کارخانه‌ی رب گوجه، کود کمپوست، زغال بریکت، ورق ام‌دی‌اف از جمله این صنایع است.

راه‌اندازی دوباره‌ی کارخانه‌های یخ، تولید آسفالت، خوراک دام هم از دیگر صنایع است. تمام این ادعاها با سند اثبات شده‌اند.» امیرحسین اسدبیگی، یکی دیگر از مدیران این شرکت درباره اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگان کارگران گفت: «آقای بخشی به زندان رفتند، در حالی که از سوی ما هیچ گونه شکایتی از ایشان نشد. وزارت اطلاعات و دستگاه‌ امنیتی به این نتیجه رسیدند که او را باید دستگیر کنند.» او درباره محمد خنیفر، یکی دیگر از نمایندگان کارگران معترض نیز گفت: «پدر ایشان ویلایی را با نام قصر آبی دارد که فقط پنج تا در ورودی داشت، پدرش بزرگترین اختلاسگر شوش است و بیست سال است که در زندان به سر می‌برد.

» این مدیر نیشکر هفت‌تپه ادامه داد: «قوه قضاییه هم به این نتیجه رسیده است که این کارگران نمی‌گذارند که تولید انجام شود. حتی تیمی که فرستادند هم باور نمی‌کرد که این کارگران آن‌قدر دروغ بگویند.» «هفت‌تپه مثل گنج می‌ماند» در پایان این گفت‌وگو، انصاف‌نیوز نظرات یکی از یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه را نیز که نامش فاش نشده، منتشر کرده است. این کارگر گفته است: «صد درصد تولید نیشکر به صرفه است و در شرکت هفت‌تپه کارخانه‌ الکل‌سازی، خوراک دام و … هم وجود دارد.» او ادامه داد: «هفت‌تپه مثل گنجی می‌ماند که همه به آن چشم دوخته‌اند؛ الان بر سر مال می‌زنند و می‌گویند شرکت زیان‌ده است و فلان و بهمان! ۲۴ هزار هکتار زمین است؛ داخل آن گندم هم بکاریم، ۴۰۰۰ کارگر را سیر می‌کند، اما اکنون ۱۲ هزار هکتار آن فقط کشت می‌شود.

در بقیه‌‌ زمین به خاطر سوء مدیریت هیچ چیز کشت نمی‌شود.» کارگران نیشکر هفت‌تپه سال گذشته برای دریافت دستمزد معوقه‌شان و بازگشت این شرکت به بخش دولتی دست به اعتصاب و اعتراض زدند و تعدادی از آنها از جمله اسماعیل بخشی، فعال کارگری، در جریان این اعتراض‌ها بازداشت شدند. پس از مدتی این کارگران بازداشتی، با اتهامات سیاسی و امنیتی در دادگاه انقلاب تهران و شوش مواجه شدند. شرکت نیشکر هفت‌تپه در سال ۱۳۹۴ با پیش‌پرداخت شش میلیارد تومان به دو شرکت خصوصی واگذار شد و کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه می‌گویند مشکلات آنها پس‌از خصوصی‌سازی شدت گرفته است. در جریان اعتراضات هفت‌تپه، گفته شد که امید اسدبیگی یکی از مالکان و مدیرعامل پیشین کارخانه نیشکر هفت‌تپه، با در دست داشتن ده‌ها میلیارد تومان پول متواری شده است.

اما اکنون یکی از کارگرها به انصاف نیوز گفته: «امید اسدبیگی و مهرداد رستمی در زندان هستند؛ اکنون احسان‌الله اسدبیگی پدر و برادر امید شرکت را اداره می‌کنند که هیچ کاره هستند.» .