یکی از نزدیکان مهران رئوف می‌گوید اتهامات مطرح شده در دادگاه «کلیشه‌ای و از قبل آماده شده» بود

14/06/2021 09:43:00 ب.ظ

🔺یکی از نزدیکان مهران رئوف می‌گوید اتهامات مطرح شده در دادگاه «کلیشه‌ای و از قبل آماده شده» بود

ناهید تقوی, ایران

🔺یکی از نزدیکان مهران رئوف می‌گوید اتهامات مطرح شده در دادگاه «کلیشه‌ای و از قبل آماده شده» بود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یکی از نزدیکان مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری زندانی در ایران، در رابطه با دومین جلسه دادگاه این زندان دو تابعیتی به صدای آمریکا گفت دادگاه به صورت غیرعلنی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با حضور مصطفی نیلی، وکیل پرونده، و دیگر متهمان پرونده برگزار شده است.

ستار رحمانی، از نزدیکان مهران رئوف به صدای آمریکا گفت در این جلسه دادگاه که روز یکشنبه ۲۳خرداد ماه برگزار شد، مهران رئوف با اتهاماتی «کلیشه‌ای و از قبل آماده شده» از جمله «تبلیغ علیه نظام»،‌ «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و اتهامات امنیتی دیگر از جمله «وابستگی به گروه‌های معاند و مارکسیست» روبرو شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یکی از عاملان سرکوب دوران پینوشه در آرژانتین دستگیر شد | DW | 14.06.2021والتر کلوگ ریورا که به دلیل قتل ده‌ها زندانی در دوران دیکتاتوری ژنرال پینوشه در شیلی به ده سال حبس محکوم شده، در نزدیکی هتل محل اقامتش در بوئنوس آیرس دستگیر شد. آرژانتین دهه هاست که لانه زنبور است

تلاش نرجس برای خروج از سایه زینب؛ تصویری از خانواده قاسم سلیمانیاحمق تو هنوز نمیدونی اسم این دختر خانم چیه بعد توییت میزنی واسه ما

خبر خوب از بیمارستان بعد از ایست قلبی اریکسن | DW | 14.06.2021ایست قلبی کریستیان اریکسن، ملی‌پوش فوتبال دانمارک در دیدار با تیم ملی فنلاند، تکان‌دهنده‌ترین رویداد روزهای نخست جام ملت‌های اروپا بود. وضعیت سلامتی اریکسن که همچنان در بیمارستان بستری است، رو به بهبود است.

تقدیر از حمایت های دکتر روحانی از طرح تحول سلامتخاک عالم بر سر شون که کور هستند و مردم رو نمیبینند ar_moezi روحانی_حمایت_از_تعویق_کنکور تعویق کنکور سراسری مطالبه ملی ar_moezi باید گفت خسارتی که دولت شما به مردم زد در تاریخ بشریت بی‌مثال بوده و احتمالاً خسارت مغول‌ها‌ به کشور کمتر از افتضاحات دولت شما بوده است.😒😏

مردم به دلیل ترس از کرونا از سفر به عراق استقبال نمی‌کنند/ از ٢٠٠ پرواز در هفته به ١۵ پرواز رسیده‌ایممعاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در هفته های اخیر مجوز بیش از ٢٠ پرواز در هفته را به شرکت‌های هواپیمایی ایران ی و عراقی صادر کرده بودیم اما به دلیل نبود مسافر حدود ١۵ پرواز به اجرا رسید و عملیاتی شد.

زخمی شدن ۱۴ تن در یک تیراندازی در شهر آستین تگزاس؛ یکی از دو مهاجم دستگیر شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ولی خداوکیلی چقد این دو نفر کصدست بودنا ملتو ببندی به گلوله بعدش فقط 14نفرو زخمی کنی دریغ از یه کشته ای بابا در امریکا، ناامنی، فقر، فساد، نابرابری و... خیلی بیشتر از ایران است اما این مشکلات کمتر در شبکه ها مطرح می شود و مورد تحلیل قرار می گیرد اما برعکس کافی است در ایران یک ناهنجاری پیش آید دهها شبکه فارسی زبان روزها و ماه ها آن را پخش می کرده و تحلیل می کنند

مهران رئوف، شهروند ایرانی - بریتانیایی و فعال کارگری زندانی در ایران یکی از نزدیکان مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری زندانی در ایران، در رابطه با دومین جلسه دادگاه این زندان دو تابعیتی به صدای آمریکا گفت دادگاه به صورت غیرعلنی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با حضور مصطفی نیلی، وکیل پرونده، و دیگر متهمان پرونده برگزار شده است.ژنرال پینوشه دیکتاتور سابق شیلی هفت سال بعد از آنکه دادگاهی در شیلی سرهنگی بازنشسته به نام والتر کلوگ ریورا را به جرم قتل حداقل ۲۳ زندانی در دوران دیکتاتوری پینوشه به ده سال حبس محکوم کرد، این مجرم فراری در نزدیکی هتل محل اقامتش در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین دستگیر شد.»  نیز حدود سه سال پس از کشته شدن برادرش به مجلس راه یافت.کریستیان اریکسن اتفاق ناگوار ایست قلبی کریستیان اریکسن، هافبک تیم ملی فوتبال دانمارک در دقیقه ۴۳  نیمه نخست بازی مقابل تیم ملی فنلاند، صحنه ورزش جهان را در شوک فرو برد.

ستار رحمانی، از نزدیکان مهران رئوف به صدای آمریکا گفت در این جلسه دادگاه که روز یکشنبه ۲۳خرداد ماه برگزار شد، مهران رئوف با اتهاماتی «کلیشه‌ای و از قبل آماده شده» از جمله «تبلیغ علیه نظام»،‌ «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و اتهامات امنیتی دیگر از جمله «وابستگی به گروه‌های معاند و مارکسیست» روبرو شده است. وی در ادامه افزود در جلسه قبلی دادگاه بنا به دستور قاضی قرار بود در زندان، قلم و کاغذ در اختیار آقای رئوف قرارگیرد تا بتواند دفاعیه خود را برای جلسه روز یکشنبه آماده کند، اما این اتفاق در زندان صورت نگرفته و این زندانی دو تابعیتی، روز شنبه ۲۲ خرداد ماه پس از انتقال به بند عمومی و تنها یک روز قبل از برگزاری دادگاه، مجبور شده است دفاعیه خود را بر روی تکه مقوایی که در بند پیدا کرده بود بنویسد و به دادگاه ارائه دهد. مقامات امنیتی آرژانتین در ماه جاری میلادی زمانی که ریورا سعی کرد سوار هواپیمایی به مقصد اسپانیا شود، توجهشان به او جلب شد. آقای رحمانی به صدای آمریکا گفت نوشتن دفاعیه بر روی تکه مقوا باعث تمسخر مهران رئوف در جلسه دادگاه شده است، به طوری که که وکلای پرونده قرار است اعتراض نامه‌ای را طی روزهای آینده به دادگاه ارائه دهند تا جلسه دیگری برای رسیدگی به پرونده آقای رئوف تشکیل شود. با این حال، به این دلیل که ورودشان به سیاست با مدتی فاصله از ترور پدرشان رخ داد، حساسیت‌ها بر سر آن‌ها کمتر بود. به گفته وی همچنین ‌در این جلسه دادگاه مصطفی نیلی، وکیل مدافع مهران رئوف، به روند ۸ ماه بازداشت این زندانی دو تابعیتی در انفرادی و نداشتن ملاقات با موکلش به قاضی پرونده اعتراض کرده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این سرهنگ بازنشسته سال ۲۰۱۴ به دلیل جنایاتی که در دوران حکومت پینوشه در شیلی مرتکب شده بود، از سوی دادگاه عالی شیلی به ۱۰ سال حبس محکوم شد. مهران رئوف، ۶۴ ساله، زندانی دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی ۲۵ مهر ماه گذشته با هجوم نیروهای سپاه پاسداران به منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. مارتین اسکوتس، مدیر برنامه‌های کریستیان اریکسون می‌گوید: «حال او خوب است.

او ماه‌ها در حبس انفرادی طولانی‌مدت نگه داشته شد و در نهایت روز شنبه ۲۲ خرداد ماه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. وزیر کشور آرژانتین در توییتر نوشته که ریورا بعد از صدور این حکم مخفیانه به آرژانتین رفته است. زینب ریاست «بنیاد قاسم سلیمانی» را نیز بر عهده دارد. ستار رحمانی، پیشتر به صدای آمریکا گفته بود، این فعال کارگری به همراه ۱۵ نفر دیگر قربانی توطئه ماموران امنیتی و سپاه پاسداران ایران شده‌اند و در جایی که این افراد با هم دیدار می‌کردند، سپاه با فرستادن یک زن به بهانه کار کردن در آنجا، اطلاعاتی را علیه این افراد جمع‌آوری کرد و در نهایت موجب بازداشت رئوف و دیگران شد. جزئیات جدیدی از آخرین وضعیت و شرایط بازداشت مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری یکی از نزدیکان مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری، در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا جزئیات جدیدی را از نحوه بازداشت و همچنین نگهداری او ارائه کرده است. همچنین تخمین زده می‌شود که در آن سال‌ها ۳۸ هزار نفر قربانی شکنجه شده‌اند. بنا بر اطلاعات موجود، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات برخی از این افراد از جمله ناهید تقوی، شهروند ایرانی – آلمانی زندانی در ایران،‌ سمیه کارگر، بهاره سلیمانی، نازنین محمدنژاد و الهام صمیمی روز گذشته به همراه مهران رئوف در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده است. چرا که به جز اصلاح‌طلبان، آن‌ها در این دوره گرفتار رقابت‌های داخلی نیز هستند و برخی از دیگر اصول‌گرایان دست به کار ارایه فهرست‌های جداگانه برای انتخابات شوراها شده‌اند. دومین جلسه دادگاه ناهید تقوی و مهران رئوف، شهروندان دو تابعیتی زندانی در ایران برگزار شد دومین جلسه دادگاه ناهید تقوی شهروند ایرانی-آلمانی و مهران رئوف، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، روز یکشنبه برگزار شد.» خبر بهبودی حال و وضعیت سلامتی کریستیان اریکسون باعث خوشحالی جامعه بین‌المللی ورزشی شده است.

این فرد نزدیک به خانواده مهران رئوف در ادامه به صدای آمریکا گفت وزارت امور خارجه بریتانیا هم کمکی به رونده پرونده مهران رئوف نکرده است،‌ در حالی که روز گذشته نماینده‌ای از طرف سفارت آلمان در ایران برای حمایت از خانم تقوی در دادگاه حضور داشته و با آنکه اجازه حضور در داخل جلسه به او داده نشده اما توانسته در خارج از جلسه با قاضی گفتگو کند. در حال حاضر به غیر از مهران رئوف، چند شهروند آمریکایی و غیرآمریکایی - از جمله ناهید تقوی، سیامک و باقر نمازی، ارس امیری، کامران قادری، ‌مسعود مصاحب، و انوشه آشوری، نازنین زاغری - در ایران زندانی یا ممنوع الخروج هستند. با نامزدی نرجس سلیمانی، انتقادها از شورای ائتلاف اصول‌گرایان بیشتر شده است. ایران در چند سال اخیر بازداشت شهروندان خارجی و دو تابعیتی را تشدید کرده است. وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است. خبرهای بیشتر . هر چند «غلامعلی حدادعادل»، رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب   برای شورای شهر تهران گفته است که نرجس سلیمانی به صورت مستقل نامزد شده است و پس از آن اصول‌گرایان تصمیم گرفته‌اند نام او را در فهرست قرار دهند. گزارش تصویری؛ آغاز جام ملت‌های اروپا با جشنی رنگارنگ توپ‌های بزرگ به رنگ پرچم‌های تیم‌های شرکت‌کننده از عناصر مهم مراسم افتتاحیه بودند.