یکصد دانشجو دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون هنگ‌کنگ را به تعطیلی کشاندند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

🎥دانشجویان سرسخت و معترض دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون هنگ‌کنگ را به تعطیلی کشاندند این ویدئو را ببینید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گروهی یکصد نفره از دانشجویان معترض و سرسخت دانشگاه پلی‌تکنیک شهر کاولون هنگ‌کنگ روز شنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) به همراه دیگر شهروندان معترض ورودی دانشگاه را مسدود و دانشگاه را به تعطیلی کشاندند. ۹ دانشگاه مطرح دیگر شهر کاولون اما بیشتر ساعات روز شنبه به جز تجمع تعداد اندکی از معترضان، تجمعات بزرگ به خود ندیدند.

دانشجویان معترض که شب را در چادرها به سر می‌برند و آب و غذایشان را معترضان به آنها می رسانند می‌گویند تا استعفای رئیس دولت محلی هنگ‌کنگ برای احقاق دموکراسی و کسب اختیارات بیشتر از دولت مرکزی چین، دست از اعتراضات و خواسته خود برنمی‌دارند. بدلیل اعتراضات دامنه‌دار، کلاس‌های درس در اغلب دانشگاه‌های هنگ‌کنگ تعطیل شده است. دانشجویان از سرزمین اصلی چین و نیز دانشجویان خارجی نیز یا دانشگاه‌ها و هنگ‌کنگ را ترک کرده‌اند یا می‌کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عفو تعدادی روزنامه‌نگار و دانشجو با محکومیت‌های امنیتی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات هنگ‌کنگ؛ یک نفر کشته شد، به وزیر دادگستری هنگ‌کنگ در لندن هم حمله شددر جریان درگیری‌های بین نیروهای دولتی و مخالفان طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ، یک مرد پس از ضربه به سرش کشته شد. همزمان سفارت چین در لندن از حمله به ترزا چینگ، وزیر دادگستری هنگ‌کنگ توسط گروهی از معترضان خبر داده است. اعتراضات خشونت آمیز در هنگ‌کنگ در هفته جاری شدت گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بولیوی: کوبا مخالفان را تحریک نکند، دیپلمات‌های ونزوئلایی بروندکوبا متهم است که پزشکان اعزامی خود به کشورهای دیگر را مجبور می‌کند تا به نفع دولت هاوانا موضع سیاسی بگیرند، اتهامی که دولت این کشور آن را رد می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل اعتراف کرد که به اشتباه 8 فلسطینی را به شهادت رسانده است- خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس پارلمان اروپا: برای مهاجران به اردوغان پول نداده‌ایمرئیس جدید پارلمان اروپا می‌گوید: «کمک مالی اروپا به مهاجران برخلاف پروپاگاندای ملی‌گرایان به اردوغان پرداخت نشده است بلکه پول به نهادهایی داده شده که آن کمپ‌ها را مدیریت می‌کنند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«الحبیب الجملی» نخست‌وزیر جدید تونس شدرئیس‌جمهوری تونس وظیفه تشکیل دولت این کشور را به نامزد حزب النهضه واگذار کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »