یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درگذشت

22/07/2019 10:41:00 ق.ظ

یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درگذشت

صدای آمریکا

یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درگذشت

یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که پیشتر گزارش‌هایی درباره احتمال کناره‌گیری او از سمتش به دلیل بیماری منتشر شده بود، در سن ۷۲ سالگی درگذشت. به گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی

که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «بسیار نزدیک» یک ناوچه آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شده است.یک روز بعد و در عصر جمعه ۲۸ تیرماه٬ پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکهآیا او به سناتور رند پال اجازه گفتگو با ظریف را داده است

، گفت: «رند [سناتور رند پاول] از دوستان من است و او از من پرسید که آیا ما می‌توانیم در این زمینه مداخله کنیم. پاسخ آری است! و اگر سایر سناتورها نیز از من درخواست مداخله کنند، پاسخ من احتمالا مثبت خواهد بود؛ البته بسته به این که فرد درخواست کننده چه کسی باشد. خواهیم دید. اما افراد بسیاری را مامور رسیدگی به این موضوع کرده‌ام.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

از قیافش مشخصه که سرطان داشت🤔 روحش شاد. God bless him این اقا به خاطر جاروجنجالهای ترامپ بولتون نتانیاهو سکته کردبایدجوابگوی خون اوباشند من از فرزندان مقتول می خوام علیه این افراد به یک دادگاه شکایت کنند به درک انالاالاه وانا الیه راجعون. دود دو رو دود تراختور آروادی اؤقدر کوته چکیب بؤله سینه حیوان بالا اؤلوب

این آدم به جمهوری فساد خیلی باج داد. از مرگش ناراحت نیستم. ا‌ی وای طفلک دوباره مرد ؟ با ژاپنی ها چند سال زندگی کردم و به آداب و رسومشان تا حدودی واقفم، ، دروغ نمیگن، اخلاق خوبی دارن و حق پرست و حق محورن ،، اما این مرد بی وجود بود و نوکری رو بر سروری ترجیح میداد،،، حالا ظریف و عراقچی و تخته روانچی با کی برن برجام بازی؟؟

رحم الله من قرا الفاتحه یه خرما بیشتر بر ندار آقا SarBeDaaar به به ی یابو کمتر جاویدشاه

یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشتیوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سن ۷۲ سالگی درگذشت. آقای آمانو، دیپلمات سابق ژاپنی، ده سال پیش، در ژوییه سال ۲۰۰۹ به این سمت انتخاب شد. در دوران مدیریت او توافق هسته‌ای ایران امضا شد و برنامه‌ هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین پرونده‌های آژانس بود. چرا اون که رئیس بود! شتتتتت!!!! یهویی!!! چرا؟

مرحوم در خانواده مذهبی چشم به جهان‌گشود🖤 بدبخت گفت هسته ای ایران صلح امیزه کشتنش اینم نتیجه اعتماد واقعا پس این گزارشاش برای ایران بی ارزش بوده، طرف در حال مرگ بوده اصلا قبول نیستن😜 ایشان که حالش خوب بودچرامرد؟

آمانو درگذشتمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشت.

ایران خواستار آغاز جنگ نیسترئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گفت که ایران علاقه‌ای به آغاز جنگ ندارد.

یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشتیوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سن ۷۲ سالگی درگذشت. آقای آمانو، دیپلمات سابق ژاپنی، ده سال پیش، در ژوییه سال ۲۰۰۹ به این سمت انتخاب شد. در دوران مدیریت او توافق هسته‌ای ایران امضا شد و برنامه‌ هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین پرونده‌های آژانس بود. چرا اون که رئیس بود! شتتتتت!!!! یهویی!!! چرا؟

آمانو درگذشتمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشت.

پناهگاهی اتمی در 'کره شمالی اروپا'آلبانی در زمان حکومت کمونیست‌ها منزوی‌ترین کشور اروپایی بود. حکومت این کشور که نگران حمله خارجی بود در خفای کامل پناهگاهی اتمی ساخته بود که حالا به جذابیت توریستی تبدیل شده است.

خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «بسیار نزدیک» یک ناوچه آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شده است.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Reuters Image caption یوکیا آمانو ده سال مدیر کل آژانس بین‌المللی اتمی بود و در این مدت برنامه هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین پرونده‌های آژانس بود یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سن ۷۲ سالگی درگذشت.به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «یوکیو آمانو» مدیرکل سازمان انرژی اتمی، درگذشت.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی آنتی‌وار، «رابرت اشلی»، رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا، گفت که کسی در جهان به جنگ علاقه ندارد و بی‌تردید چین، ایران و روسیه نیز نمی‌خواهند جنگی آغاز شود.

یک روز بعد و در عصر جمعه ۲۸ تیرماه٬ پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا او به سناتور رند پال اجازه گفتگو با ظریف را داده است ، گفت: «رند [سناتور رند پاول] از دوستان من است و او از من پرسید که آیا ما می‌توانیم در این زمینه مداخله کنیم. پاسخ آری است! و اگر سایر سناتورها نیز از من درخواست مداخله کنند، پاسخ من احتمالا مثبت خواهد بود؛ البته بسته به این که فرد درخواست کننده چه کسی باشد. آقای آمانو، دیپلمات سابق ژاپنی، ده سال پیش، در ژوییه سال ۲۰۰۹ به این سمت انتخاب شد و در دسامبر همان سال کار خود را به عنوان پنجمین مدیر کل آژانس آغاز کرد. خواهیم دید.» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشتر اعلام کرده بود که «کرنل فروتا»، هماهنگ‌کننده ارشد سیاست‌گذاری این سازمان، در میان گزینه‌های تصدی پست مدیرکل قرار دارد. اما افراد بسیاری را مامور رسیدگی به این موضوع کرده‌ام. در بیانیه آژانس آمده است:"در طی یک دهه گذشته آژانس با حمایت اعضا و پشتکار کارکنان به نتایج ملموسی برای رسیدن به هدف ' اتم برای صلح و توسعه ' دست یافته است.» رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: موضوع ایران نتیجه مناسبی خواهد داشت.

آنها دارند ماهیت واقعی‌شان را نشان می‌دهند. آقای آمانو قرار بود در ماه مارس سال جاری میلادی به دلیل بیماری از سمت خود کنار برود. .. در ماه سپتامبر گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که آقای آمانو تحت درمان پزشکی قرار دارد اما که جزییات بیماری او را اعلام نکرد.. ایران به دردسر بسیار بزرگی افتاده است. از رافائل گروسی، نماینده آرژانتین در آژانس و همین طور کرنل فیروتا، رئیس دفتر رومانیایی آقای آمانو به عنوان نامزدهای جانشینی او نام برده می‌شود.

اقتصادشان در حال فروپاشی است. [اقتصادشان] در آستانه سقوط است. آژانس مسئولیت نظارت بر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای را بر عهده دارد. [رژیم ایران] تلاش می‌کند تا نیروهایش را به خانه برگرداند، زیرا توان پرداخت دستمزد به آنها را ندارد. اتفاقات بسیار بدی دارد برایشان رقم می‌خورد. هم‌رسانی. حل و فصل این معضل، بسیار ساده است.

اما به همان اندازه نیز برای ما کاری ندارد که وضعیت را برایشان بسیار وخیم‌تر کنیم. همزمان مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به پیشنهاد پرزیدنت ترامپ برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت که امیدوار است که رهبران جمهوری اسلامی و خامنه‌ای از این فرصت استفاده کند. /**/ /**/ /**/ پمپئو: حاکمان ایران، به ویژه آیت‌الله از فرصت مذاکره استفاده کنند آقای پمپئو در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌دبلیو‌تی‌ان که متن آن روز جمعه ۲۸ تیر ماه منتشر شده، با درست خواندن تصمیم پرزیدنت ترامپ در خروج از برجام به دلیل کاستی‌های فاحش آن در جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، جمهوری اسلامی را بزرگترین رژیم حامی تروریسم در جهان خواند و گفت که ایران باید رفتار کردن مانند یک کشور عادی را در پیش بگیرد. وی افزود: «امیدوارم رهبران ایران، به ویژه شخص آیت‌الله، از این فرصت استفاده کرده و آن را به شکل دیپلماتیک حل کنند.» رند پال کیست؟ سناتور مخالف جنگ و معتمد پرزیدنت رندال هاوارد پال که با نام رند پال شناخته می‌شود٬ سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی است.

او فرزند ران پال سیاستمدار باسابقه آمریکایی است که نماینده تگزاس در کنگره آمریکا بود و سه بار برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شد. رند پال هم مانند پدرش پزشک است و مانند او قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را داشت اما از رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا کنار کشید . این سناتور برجسته جمهوری خواه از منتقدان سرسخت سیاست‌های باراک اوباما٬ رئیس جمهوری سابق آمریکا بود اما درعین حال از مخالفان سرسخت اقدام نظامی آمریکا در سایر کشورها محسوب می‌شود. او از مدافعان سیاست پرزیدنت ترامپ در قبال ایران است و تیر ماه امسال گفت : به پرزیدنت ترامپ بابت مدیریتش در تهدید ایران افتخار می‌کنم. به واقع فقط یک دولتمرد می‌تواند در میان این همه فریاد جنگ طلبی، خودداری نشان دهد.

سناتور پال در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز با اشاره به اعلام آمادگی پرزیدنت ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط گفت: من با استراتژی زیر فشار گذاشتن و محدود کردن موافقم و فکر نمی‌کنم اقدام نظامی کارآمد باشد. ولی با این حال فکر می‌کنم برای متقاعد کردن ایران، باید نوعی پیشنهاد آماده کرد. او از معتمدان ریاست جمهوری آمریکاست و در مرداد ماه سال گذشته در جریان سفر به مسکو٬ نامه‌ای از پرزیدنت ترامپ را برای رئیس جمهوری روسیه .