یونیسف: عراق حدود سه میلیون دوز واکسن فایزر از طریق کوواکس دریافت کرد

11/09/1400 10:51:00 ق.ظ

یونیسف: عراق حدود سه میلیون دوز واکسن فایزر از طریق کوواکس دریافت کرد

کووید-۱۹, بیماری همه‌گیر

یونیسف : عراق حدود سه میلیون دوز واکسن فایزر از طریق کوواکس دریافت کرد

بالا بردن نرخ واکسیناسیون از اولویت‌ها و اهداف مشترک مقامات بهداشتی عراق ، سازمان بهداشت جهانی، صندوق کودکان ملل متحد و دیگر طرف‌های دخیل در امر بهداشت و سلامت عنوان شده است.

مقامات بهداشتی محلی، سازمان جهانی بهداشت، یونیسف و سایر فعالان در زمینه بهداشت و سلامت در تلاشند تا پوشش واکسیناسیون جمعیت این کشور را هر چه سریعتر تا پایان سال جاری میلادی گسترش دهند.وزارت بهداشت عراق بر تداوم تلاش‌های خود جهت ارائه واکسن‌های تهیه شده از طریق ساز و کار کوواکس که عراق عضو آن است تاکید دارد و درپی افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون پس از تهیه واکسن‌های بیشتر در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

۱۲۵ میلیون دلار از منابع ارزی ایران در عراق برای خرید واکسن کرونا آزاد می‌شودسرپرست وزارت بهداشت و محیط زیست عراق می‌گوید: «وزارت تمایل دارد از همه شرکای محلی و بین المللی برای تلاش‌های صورت گرفته در جهت تامین واکسن مورد نیاز و در دسترس قرار دادن آن برای همه افراد واجد شرایط در عراق تشکر و قدردانی کند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

برلین، میدان آزادی؛ همگام با حامد اسماعیلیون و خانواده‌های قربانیان جمهوری اسلامی

مستند کوتاه «برلین، میدان آزادی» راوی تجمع بزرگ ایرانیان در برلین است؛ تجمعی که به دعوت «انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس ۷۵۲» ... ادامه مطلب >>

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای‌ درآمدندنیروهای سازمان اطلاعات ترکیه «میت» 2 تروریست پ.ک.ک/ک.ج.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

افزایش بیش از 75 درصدی قیمت برخی کالاهای اساسی در ایران طی یک ماهوزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران اعلام کرد که قیمت برنج، شکر و گوشت در مهر امسال بین 17 تا 75.8 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر،

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب

۳۰ سال از جنگ گذشته اما رنج مردم حلبچه ادامه دارد

مرز ایران و افغانستان در شرایطی کاملا آرام/\nجزئیات بیشتر از علت حادثه مرزی امروزمعاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت مرز ایران و افغانستان هم اکنون کاملا آرام و شرایط عادی دارد.

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.

در گزارش یونیسف آمده است که کارزار واکسیناسیون در عراق از روز نخست ماه نوامبر به شکل قابل توجهی گسترش یافته و بیش از ۱۲۰ مرکز واکسیناسیون خارجی در سراسر این کشور برای ارائه خدمات به ۱۲ میلیون نفر از جمله کودکان ۱۲سال به بالا هم اکنون مشغول فعالیت هستند.نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه «میت» 2 تروریست پ.برنج ایرانی و گوشت گوساله بوده است.می‌دارد.

مقامات بهداشتی محلی، سازمان جهانی بهداشت، یونیسف و سایر فعالان در زمینه بهداشت و سلامت در تلاشند تا پوشش واکسیناسیون جمعیت این کشور را هر چه سریعتر تا پایان سال جاری میلادی گسترش دهند. وزارت بهداشت عراق بر تداوم تلاش‌های خود جهت ارائه واکسن‌های تهیه شده از طریق ساز و کار کوواکس که عراق عضو آن است تاکید دارد و درپی افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون پس از تهیه واکسن‌های بیشتر در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.ک/ک. ۱۲۵ میلیون دلار از منابع ارزی ایران در عراق برای خرید واکسن کرونا آزاد می‌شود سرپرست وزارت بهداشت و محیط زیست عراق می‌گوید: «وزارت تمایل دارد از همه شرکای محلی و بین المللی برای تلاش‌های صورت گرفته در جهت تامین واکسن مورد نیاز و در دسترس قرار دادن آن برای همه افراد واجد شرایط در عراق تشکر و قدردانی کند. Advertisement طبق این گزارش، قیمت هر کیلوگرم شکر سفید از حدود 8300 تومان در شهریور سال قبل به 14 هزار و 600 تومان در ماه مشابه امسال رسیده است.» در گزارش صندوق کودکان ملل متحد آمده است: یونیسف، سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت عراق علاوه بر این با تقویت ظرفیت و پتانسیل نظام توزیع در عراق و مشارکت دادن گروه‌ها و جوامع مختلف در فرآیند ایمن‌سازی علیه کووید۱۹، فعالیت مراکز واکسیناسیون را در چند ماه گذشته تشدید کرده‌اند.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. کار مشترکِ تهیه و تحویل به موقع واکسن‌های کووید۱۹ از سوی طرف‌های یاد شده همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود دوزهای بیشتری از واکسن‌های تایید شده توسط سازمان جهانی بهداشت طی چند ماه آینده به عراق وارد شود. پیش از این و همزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی یکجانبه» علیه رژیم ایران وادار کند.

نماینده سازمان جهانی بهداشت و رئیس هئیت مامور این سازمان در عراق با اشاره به این موضوع که «بدون واکسن نمی‌توان به همه‌گیری پایان داد و در عین حال واکسن‌ها به تنهایی جایگزین بهداشت عمومی و تدابیر مناسب اجتماعی برای عموم مردم نمی‌شوند» می‌گوید: «محموله‌های اخیر واکسن که از ساز و کار کوواکس وارد عراق شده گامی درست در راستای تلاش‌های مشترک برای افزایش ایمنی جمعیت در برابر بیماری کووید۱۹ در این کشور است.12. قیمت دو نوع از این کالا با 61.» هدف از به اجرا گذاشتن ساز و کار کوواکس تسریع در امر توسعه و ساخت واکسن‌های ضد کووید و تضمین دسترسی عادلانه برای هر کشور در جهان است. این تنها ابتکار جهانی است که برای اطمینان از در دسترس بودن عادلانه واکسن کووید۱۹ در سرتاسر جهان همزمان با دولت‌ها و تولیدکنندگان در ارتباط است.ک. نخستین محموله واکسن کرونا شامل ۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم اهدایی از سوی چین اوایل ماه مارس گذشته وارد عراق شده بود. قیمت برنج در ایران افزون بر افزایش قیمت دلار و کاهش تخصیص دلار دولتی برای واردات این کالا، از شرایط بی‌آبی و افزایش دوره ممنوعیت کشت نیز متاثر است. .ج.