یونیسف: عراق حدود سه میلیون دوز واکسن فایزر از طریق کوواکس دریافت کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بالا بردن نرخ واکسیناسیون از اولویت‌ها و اهداف مشترک مقامات بهداشتی عراق، سازمان بهداشت جهانی، صندوق کودکان ملل متحد و دیگر طرف‌های دخیل در امر بهداشت و سلامت عنوان شده است.

در گزارش یونیسف آمده است که کارزار واکسیناسیون در عراق از روز نخست ماه نوامبر به شکل قابل توجهی گسترش یافته و بیش از ۱۲۰ مرکز واکسیناسیون خارجی در سراسر این کشور برای ارائه خدمات به ۱۲ میلیون نفر از جمله کودکان ۱۲سال به بالا هم اکنون مشغول فعالیت هستند.

وزارت بهداشت عراق بر تداوم تلاش‌های خود جهت ارائه واکسن‌های تهیه شده از طریق ساز و کار کوواکس که عراق عضو آن است تاکید دارد و درپی افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون پس از تهیه واکسن‌های بیشتر در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.سرپرست وزارت بهداشت و محیط زیست عراق می‌گوید: «وزارت تمایل دارد از همه شرکای محلی و بین المللی برای تلاش‌های صورت گرفته در جهت تامین واکسن مورد نیاز و در دسترس قرار دادن آن برای همه افراد واجد شرایط در عراق تشکر و قدردانی کند.

کار مشترکِ تهیه و تحویل به موقع واکسن‌های کووید۱۹ از سوی طرف‌های یاد شده همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود دوزهای بیشتری از واکسن‌های تایید شده توسط سازمان جهانی بهداشت طی چند ماه آینده به عراق وارد شود. هدف از به اجرا گذاشتن ساز و کار کوواکس تسریع در امر توسعه و ساخت واکسن‌های ضد کووید و تضمین دسترسی عادلانه برای هر کشور در جهان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای‌ درآمدندنیروهای سازمان اطلاعات ترکیه «میت» 2 تروریست پ.ک.ک/ک.ج.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش بیش از 75 درصدی قیمت برخی کالاهای اساسی در ایران طی یک ماهوزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران اعلام کرد که قیمت برنج، شکر و گوشت در مهر امسال بین 17 تا 75.8 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

۳۰ سال از جنگ گذشته اما رنج مردم حلبچه ادامه دارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مرز ایران و افغانستان در شرایطی کاملا آرام/\nجزئیات بیشتر از علت حادثه مرزی امروزمعاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت مرز ایران و افغانستان هم اکنون کاملا آرام و شرایط عادی دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »