یونیسف: بیشترین آمار مرگ‌ومیر کودکان در افغانستان ثبت شده است

11/10/1400 05:56:00 ب.ظ

یونیسف: بیشترین آمار مرگ‌ومیر کودکان در افغانستان ثبت شده است سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیشترین موارد مرگ و میر کودکان در جهان در افغانستان رخ داده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیشترین موارد مرگ و میر کودکان در جهان در افغانستان رخ داده است. - خبرگزاری آناتولی 01.01.

2022 کابل/ خبرگزاری آناتولی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بیشترین موارد مرگ و میر کودکان در جهان از سال 2005 تا کنون در افغانستان رخ داده است. طبق این بیانیه، تعداد کودکانی که طی 16 سال گذشته به دلیل حوادث خشونت‌بار جان باخته یا مجروح شده‌اند، 28 هزار و 500 نفر است.

در بیانیه فوق با اشاره به اینکه این میزان، 27 درصد کل موارد مرگ و میر کودکان در سراسر جهان است، تصریح شده که افغانستان در جایگاه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد مرگ و میر کودکان در جهان قرار دارد. صندوق کودکان سازمان ملل متحد همچنین تاکید کرد که باید برای حفاظت از کودکان از خشونت بسیار تلاش کرد.

گفتنی است در شش ماه اول سال 2021 در نتیجه جنگ و حوادث خشونت‌بار در افغانستان بیش از 460 کودک جان باخته و صدها نفر دیگر نیز مجروح شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

با شیوع ۲ برابری سوءتغذیه کودکان در سیستان و بلوچستان و بیرجند مواجهیممدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: ما رصد تغذیه کودکان زیر پنج سال را به خصوص در مناطق محروم انجام می‌دهیم و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد ظرف دو سال کرونا و افزایش قیمت‌ها و خشکسالی، شیوع سوءتغذیه در کودکان بسیار افزایش داشته و با شیوع دو برابری آن در سیستان و بلوچستان و بیرجند مواجهیم.

تصاویر زنان و کودکان آواره روهینگیا؛ لنج سرگردان در ساحل اندونزی آرام گرفتدولت اندونزی می‌گوید به دلیل شرایط بد این لنج که موتورش درست کار نمی‌کرده و نشتی داشته اجازه داده تا توسط یک کشتی نیروی دریایی این کشور یدک کشیده شود الله دی پردوی ظلم کونکو ته سخته سزاورکی.

جزئیاتی از ساخت «مدرسه کودکان کار» در تهرانمدیرعامل بنیاد برکت درباره آخرین وضعیت ساخت مدارس «برکت خورشید» برای کودکان کار در تهران اظهار کرد: برای ساخت این مدرسه در حال جایابی و تعیین محل ساخت هستیم.

بایدن می‌گوید به پوتین در مورد «بهای بسیار سنگین» اقدام علیه اوکراین هشدار داده است🔺بایدن می‌گوید به پوتین در مورد «بهای بسیار سنگین» اقدام علیه اوکراین هشدار داده است ▪️ پرزیدنت بایدن گفت به پوتین هشدار داده اقدام علیه اوکراین عواقبی مانند افزایش حضور آمریکا در اروپا را به همراه خواهد داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید: تهدید یک گوزو تنها میتونه ماتحتت باشه پوتين بزرگ مرد كوچك بایدن تنها میتونه با بوی بد معده و زوار در رفته ی ماتحتش پوتین را تهدید کنه.پوتین سگ هاری است با چند قلاده نوچه اخوند و سردار از سوریه تا عراق و یمن...

فارین‌ پالیسی: دولت بایدن می‌داند که دیپلماسی در قبال ایران شکست خورده استنشریه «فارین پالیسی» در گزارشی نوشت، دولت جو بایدن، به این نتیجه رسیده است که به‌رغم تماس مداوم واشینگتن با تهران، این دو کشور احتمالا در مسئله هسته‌ای به

ماسک عامل مهمی در پیشگیری از اومیکرون است | DW | 31.12.2021سویه جدید اومیکرون هر روز در حال شیوع بیشتری است و مطالعات نشان داده که استفاده از ماسک به ویژه ماسک‌های FFP2 ریسک ابتلا را بسیار کم‌تر می‌کنند.