یونیسف: فاجعه انسانی بر افغانستان حاکم است | DW | 05.02.2022

16/11/1400 07:43 ب.ظ

صندوق کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید ۲۴ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که ۱۳ میلیون‌شان کودک هستند. مسئول یونیسف در آلمان گفت طالبان امکان گسترش فعالیت‌های یونیسف در افغانستان را فراهم کرده است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید ۲۴ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که ۱۳ میلیون‌شان کودک هستند. مسئول یونیسف در آلمان گفت طالبان امکان گسترش فعالیت‌های یونیسف در افغانستان را فراهم کرده است. کریستیان اشنایدر در مصاحبه با روزنامه آلمانی"پاساوئر نویه پرسه" چاپ روز شنبه ۵ فوریه (۱۶ بهمن) گفته است: «افغانستان و مردم‌اش در بطن یک فاجعه انسانی به سر می‌برند.

»به گزارش خبرگزاری کاتولیک به نقل از کارشناسان یونیسف، علت وقوع این فاجعه شرایط بد آب و هوایی و چهار دهه جنگ داخلی در این کشور بوده است. علاوه بر این، جامعه بین‌المللی در پی قدرت گرفتن اسلام‌گرایان افراطی طالبان، کمک‌های نقدی خود به این کشور را متوقف کرده است.

مسئول یونیسف آلمان می‌گوید که قیمت مواد غذایی اوج گرفته و اقتصاد این کشور سیر نزولی را طی می‌کند. اشنایدر در پاسخ به این پرسش که فعالیت نیروهای امدادی چگونه است، گفت: «ما حتی پیش از تغییر قدرت، در استان‌هایی که تحت کنترل طالبان بودند، در توافق با آن‌ها برای حمایت از کودکان فعالیت داشتیم.»

مسئول این نهاد سازمان ملل در آلمان گفت: «طالبان از نوع فعالیت یونیسف آگاه هستند و هم‌اکنون نیز به نیروهای امدادگر ما امکان می‌دهند تا فعالیت خود را گسترش دهند.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

گزارشگران بدون مرز در مورد افزایش بازداشت‌های «خودسرانه» خبرنگاران در افغانستان هشدار داددر پی افزایش تهدیدها و بازداشت خبرنگاران در افغانستان، سازمان گزارشگران بدون مرز با تقبیح دخالت نهادهای مسئول در حکومت طالبان، فشار بر کارکنان رسانه‌ها در این کشور را مغایر با... 'When Allah helps me and when the news of my dreams is spread all around the world then i get a lot of wealth, So I think that what is the use of all this wealth to me and I distribute this wealth' Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi! خلاصه توضیحات سید محمد حسینی لیدر ری استارت در مورد سعید امامی ری_استارت_تنها_راه_نجات مداح_زرتشتی آتئیست_زرتشتی

ایران: در برخی بخش‌ها توافقاتی در وین حاصل شده استوزیر امور خارجه ایران از حصول برخی «توافق‌ها در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی» در مذاکرات وین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نتیجه پژوهش‌ها در اسرائیل:‌ ویتامین دی در تخفیف علایم کرونا موثر استبزرگ‌ترین مطالعه‌ای که از آغاز همه‌گیری کرونا در جهان در مورد اثرات «ویتامین دی» در مقابله با این ویروس انجام شده، نشان می‌دهد که کمبود ویتامین دی عامل بسیار مهمی در ابتلا به...

روز جهانی سرطان؛ کرونا در کار تشخیص در اروپا اختلال ایجاد کرده استسرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در کشورهای حوزه معاونت منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت است و بیش از ۲۰ درصد از کل مرگ و میرها را به خود اختصاص می‌دهد.

تیم فوتبال زنان افغانستان بار دیگر در میادین سبز استرالیا حضور داردباشگاه فوتبال ملبورن ویکتوری استرالیا درهای خود را به روی فوتبالیست‌های زن افغان که مجبور به ترک کشورشان شدند،، باز کرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل میلیون‌ها دالر در بانک افغانستان دارد اما نمی‌تواند استفاده کندسازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود 135 میلیون دالر پول در بانک افغانستان دارد اما نمی‌تواند از آن هزینه کند زیرا بانک مرکزی این کشور که در دست طالبان است،

مدیرعامل صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در آلمان می‌گوید، بر اساس ارزیابی این نهاد جهانی ۲۴ میلیون نفر در افغانستان نیاز شدید به کمک‌های بشردوستانه دارند که ۱۳ میلیون آن‌ها کودک هستند.

کریستیان اشنایدر در مصاحبه با روزنامه آلمانی"پاساوئر نویه پرسه" چاپ روز شنبه ۵ فوریه (۱۶ بهمن) گفته است: «افغانستان و مردم‌اش در بطن یک فاجعه انسانی به سر می‌برند.»به گزارش خبرگزاری کاتولیک به نقل از کارشناسان یونیسف، علت وقوع این فاجعه شرایط بد آب و هوایی و چهار دهه جنگ داخلی در این کشور بوده است. علاوه بر این، جامعه بین‌المللی در پی قدرت گرفتن اسلام‌گرایان افراطی طالبان، کمک‌های نقدی خود به این کشور را متوقف کرده است.

مسئول یونیسف آلمان می‌گوید که قیمت مواد غذایی اوج گرفته و اقتصاد این کشور سیر نزولی را طی می‌کند.

اشنایدر در پاسخ به این پرسش که فعالیت نیروهای امدادی چگونه است، گفت: «ما حتی پیش از تغییر قدرت، در استان‌هایی که تحت کنترل طالبان بودند، در توافق با آن‌ها برای حمایت از کودکان فعالیت داشتیم.»

مسئول این نهاد سازمان ملل در آلمان گفت: «طالبان از نوع فعالیت یونیسف آگاه هستند و هم‌اکنون نیز به نیروهای امدادگر ما امکان می‌دهند تا فعالیت خود را گسترش دهند.»

مسئول یونیسف آلمان افزود: «ما اکنون به استان‌هایی دسترسی داریم که در گذشته به دلایل امنیتی دسترسی به آن امکان‌پذیر نبود.» او تصریح کرد که امداد‌رسانی در افغانستان امکان‌پذیر است و بسیاری در آلمان این را نمی‌دانند.سوءتغذیه، بلای جان کودکان افغانستان