یونان رسیدگی به پرونده پناهجویان را تسریع می‌کند | DW | 09.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت یونان از تسریع روند رسیدگی به پرونده پناهجویانی که از ترکیه به این کشور می‌آیند خبر داد و اعلام کرد، پناهجویانی که جواب منفی می‌گیرند باید سریعا به ترکیه بازپس فرستاده شوند.

دولت محافظه‌کار یونان در آتن اعلام کرد، قصد دارد روند رسیدگی به پرونده پناهجویانی که از ترکیه به جزایر این کشور در شرق دریای اژه می‌آیند را شتاب ببخشد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، گیورگوس کوموتساکوس، قائم‌مقام وزیر کشور یونان در امور مهاجرت، به شبکه خبری"اسکای" یونان گفت، کسی که به تقاضای پناهجویی‌اش پاسخ منفی داده شود باید به‌سرعت به ترکیه بازپس فرستاده شود. او در دیدار از یک مرکز ثبت نام پناهجویان در جزیره لسبوس اعلام کرد: «ما نسبت به سال گذشته حدود ۳۰درصد بیش‌تر از ترکیه پناهجو پذیرفته‌ایم. ما به روند پناهندگی شتاب خواهیم داد.» کوموتساکوس این وضعیت را"غیر قابل تحمل" خواند.

هدف محافظه‌کاران این است که روند رسیدگی به هر پرونده حداکثر چند هفته طول بکشد و طی این مدت تکلیف پناهجو روشن شود. قرار است برای این منظور پرسنل بیش‌تری عازم این جزایر شود. در دوران آلکسیس سیپراس، نخست‌وزیر چپ‌گرای یونان که دوره نخست‌وزیر‌ی‌اش در هفتم ژوئیه امسال به پایان رسید رسیدگی به پرونده متقاضیان پناهندگی در بسیاری موارد بیش از دو سال به طول می‌انجامید.

از پاییز سال ۲۰۱۸ تا کنون برای اولین بار شمار مهاجران در مراکز ثبت نام یونان باز هم به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است. بر اساس آمار موجود در وزارت‌‌خانه حفاظت از شهروندان یونان، در آوریل سال جاری این تعداد ۱۴ هزار نفر بود، در حالی که ظرفیت حقیقی پذیرش مهاجران در این کشور ۸۹۰۰ نفر است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پارلمان یونان قانون منع ورود نظامیان به دانشگاه‌ها را لغو کردقانون ممنوعیت ورود نظامیان به دانشگاه‌ها در سال ۱۹۸۲میلادی تصویب شد و بر اساس آن، دانشگاه‌های یونان منطقۀ ممنوعه‌ای محسوب می‌شدند که پلیس و نظامیان اجازۀ ورود به آن را نداشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نفس به نفس با شهر؛ تهران به روایت کاریکاتور و تصویرگری«اینکه نفس به نفس با مردم کار می‌کنی حس بسیار خوبی دارد. آنها بالای سرت می‌ ایستند گاهی از تو سوال می‌ کنند، در کارها دقیق می‌ شوند و آنها را با هم مقایسه می‌ کنند.» دست مریزاد به هنرمندان ایرانی.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهانگیری: یارانه‌های پنهان به جای قشر ضعیف به ثروتمندترین افراد می‌رسدمعاون اول رئیس‌جمهور گفت: یارانه‌های پنهانی که باید به ضعیف‌ترین اقشار برسد و به ثروتمندترین افراد می‌رسد، بیش از هزار هزار میلیارد تومان است. 10 ساله همینا رو میگن. خب اصلاحش کنن. برسونن به دست نیازمندا. یا بگن ابزارشو نداریم و کمک بخوان. که چه قاچاقچی بزقاله جیغ زدیم یارانه اشتباهه،احمدی‌نژاد مجلس گوش نداد. شیره‌کش،نظرش نزدیکتربود،خون ملت توخیابان ریخت. چشمت کور،دنگت نر،عهدوپیمان بستی،برو کون‌توگرو بزار،پرداخت کن Eshaq_jahangiri IranIntl Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa من الان میرم درستش می‌کنم مرسی که گفتی خبر نداشتم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حاجیلو: دوست ندارم به گذشته برگردم/ به استقلال استراماچونی خوش‌بینممدیر اکادمی استقلال معتقد است که برایش در وهله اول اخلاق مهم است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ژاپن کشتی‌های نظامی را به جای خلیج‌فارس به باب‌المندب می‌فرستددولت ژاپن اعلام کرده است که قصد ارسال کشتی نظامی به تنگه هرمز را ندارد و در عوض، کشتی‌های خود را به باب‌المندب اعزام می‌کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خیلی‌ها به واسطه برخورد به جای امام(ره) و رهبری از قطار انقلاب پیاده شدند/ اگر به مذاکره‌ باشد، مذاکره‌کننده ما وزیر خارجه خواهد بودخطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: خیلی‌ها در این انقلاب به واسطه برخورد به‌جایی که امام(ره) و مقام معظم رهبری با آن‌ها کردند و به‌جا بود رنجیدند و از قطار انقلاب پیاده و حذف شدند. یکی به این گاو توضیح بده معنی تحریم چیه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »