یورو ۲۰۲۰؛ کرواسی - اسپانیا: تلاش برای بازگشت به روزهای طلایی - BBC News فارسی

07/04/1400 01:39:00 ب.ظ

یورو ۲۰۲۰؛ کرواسی - اسپانیا: تلاش برای بازگشت به روزهای طلایی

امروز در یکی از مهم‌ترین دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های فوتبال اروپا اسپانیا و کرواسی در کپنهاگ دانمارک به مصاف هم می‌روند. نکته مشترک در مورد هر دو تیم این است که با پایان نسل طلایی‌شان دوران گذار را طی می‌کنند. کرواسی و اسپانیا با کسب یک پیروزی از سه بازی در گروه‌های خود بهعنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شدند.

زلاتکو دالیچ، سرمربی کرواسی معتقد است تیمش باید در برابر اسپانیا مقاومت کند: " آن‌ها یک تیم جوان، سریع و پرانرژی هستند که در برابر اسلواکی کیفیت واقعی خود را نشان دادند. بازی آنها مبتنی بر پرس شدید و پاس‌های زیاد است. اما ما هم ویژگی‌های خاص خود را داریم و حریف آسانی برایشان نخواهیم بود. می‌توانیم مقابل آنها مقاومت کنیم و باید به یاد داشته باشیم که حمله می‌تواند نوعی دفاع باشد."

منبع تصویر، توضیح تصویر، ایوان پریشیچ به دلیل ابتلا به کرونا بازی کرواسی مقابل اسپانیا را از دست داد دنی اولمو، مهاجم تیم ملی اسپانیا که پنج سال را در باشگاه دیناموزاگرب کرواسی بازی کرده، می‌گوید کرواسی تیمی است که از هیچ حریفی نمی‌ترسد: "کروات‌ها همیشه در هر ورزشی که بازی می‌کنند، اهل مبارزه و تلاش برای پیروزی هستند. آن‌ها شجاعند و جان خود را برای کشورشان می‌دهند."

"آنها قدر دستاوردهای خود را می‌دانند. کروات‌ها چه در این دوره و چه در مسابقات قبلی ثابت کرده‌اند در شرایط دشوار پیشرفت می‌کنند. در این مسابقات نیز هیچ تیمی از پیش برنده نیست."

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

یورو ۲۰۲۰؛ چرا انگلیس نباید در مرحله حذفی نگران باشد؟ - BBC News فارسیآلن شیرر کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس و کارشناس کنونی بی‌بی‌سی می‌گوید که به دلایل مختلف نسبت به امکان حضور تیم ملی فوتبال انگلیس در فینال یورو ۲۰۲۰ خوشبین است؛ البته اگر این تیم بتواند از سد آلمان در مرحه یک‌هشتم نهایی مسابقات عبور کند. bbcpersian رژیم میداند که مردم به واکسن‌هایش اعتماد ندارند، به همین دلیل خامنه‌ای را آورد جلوی دوربین و چیزی را به او تزریق کرد تا مردم به واکسن زدن تشویق شوند. به سایبری‌هایش هم گفته برای واکسن زدن تبلیغ کنند، و به زودی واکسن زدن را اجباری خواهد کرد تا پروژه نسل‌کشیِ ایرانیان را اجرا کند.

بدمینتون‌باز زن ایرانی به المپیک رسید - BBC News فارسیبنا به اعلام فدراسیون بدمینتون ایران، ثریا آقایی توانسته است سهمیه حضور در المپیک را بگیرد.

بیانیه جو بایدن به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه: همه باید برای پایان دادن به این رفتار غیرانسانی تلاش کنیم♦️ بیانیه جو بايدن به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان_شکنجه : همه باید برای پایان دادن به این رفتار غیرانسانی تلاش کنیم no2terroristmullahselection IranProtests Irantruth USABehFarsi WhiteHouse مبارزه با شکنجه از جمله از طریق خلع ید از رژیم آخوندها در تهران میگذرد. بايدن باید انتصاب رئیسی_جلاد۶۷ را محکوم کند و در کنار مردم ایران برای سرنگونی این رژیم و کسب آزادی به ایستد. احتمالا با همکاری با حکومت اسلامی میخواد شکنجه رو پایان بده

جورج بست؛ چگونه اسطوره منچستریونایتد راهی تیمی محلی شد - BBC News فارسیجورج بست فقط ۲۸ سال داشت. بازیکن نابغه‌ای که وقتی در اوج بود و برای منچستر یونایتد مسابقه می‌داد، در زمین معجزه می‌کرد. مقصد بعدی او اما باورنکردنی بود: دانستابل تاون.

ویمبلدون؛ بیست سال از پیروزی حماسی فدرر مقابل سمپراس گذشت - BBC News فارسیدر ویمبلدون ۲۰۰۱ یک نوجوان با استعداد مقابل قهرمان چند دوره اخیر مسابقات قرار گرفت. این بازی تبدیل به دیداری کلاسیک شد، تنها مسابقه رسمی که دو اسطوره تنیس جهان مقابل هم ایستادند.

آمریکا برای ۱۴۳ گزارش‌ مربوط به مشاهده بشقاب پرنده‌ هیچ توضیحی نیافته استدولت آمریکا در گزارش خود که از مدت‌ها پیش انتظار منتشر شدنش می‌رفت، این موارد مرموز را «پدیده‌های هوایی ناشناخته» خوانده است. مردم افغانستان هم برای جنگ های بین الافغانی هیچ توضیحی نیافته اند پروژه باور سازی یوفو ها به دوش ارتش امریکا