یورش معترضان به سفارت آمریکا در بغداد؛ ترامپ ایران را متهم کرد

31/12/2019 04:33:00 ب.ظ

یورش معترضان به سفارت #آمریکا در #بغداد هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۱۰ دی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند. ترامپ ایران را متهم کرد و از نیروهای امنیتی عراق خواست از سفارت آمریکا حفاظت کنند.

آمریکا, بغداد

یورش معترضان به سفارت آمریکا در بغداد هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۱۰ دی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند. ترامپ ایران را متهم کرد و از نیروهای امنیتی عراق خواست از سفارت آمریکا حفاظت کنند.

معترضان و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران در اعتراض به حمله اخیر آمریکا به حزب‌الله عراق به سفارت آمریکا در بغداد یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوی آمریکا در توییتی ایران را به سازماندهی این حمله متهم کرده است.

پنجره همرسانی را ببندیدGetty ImagesImage captionنام قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روی دیوار سفارت آمریکا در بغداد:"سلیمانی رهبر من است"هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کردند.

معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان بخشی از دیوار سفارت و همین طور پست بازرسی خارج ساختمان را به آتش کشیده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

چقدر جالبه که از نظر آیت_الله_بی_بی_سی حمله تروریست های حزب الشیطان عراقی که تحت نظر و آموزش تروریست های سپاه قدس هستن به خاک ایالات متحده یورش معترضان خوانده میشه واسه همین همه فهمیدن آشغال دونی شما فقط یه بنگاه دروغ پراکنی خاک بر سرتون کثافتای بیشرف مزدور جملات اخوندي هههههه مرگ_بر_آمریکا مرگ_بر_اسرائیل

اگر سفارت امریکا در بغداد آتش زده شود هنوز کم است

تهدید عراق به بازنگری روابط با آمریکا در پی حمله به مواضع حزب‌اللهبه گزارش خبرگزاری فرانسه تظاهرات ضد دولتی بی‌سابقه در شهرهای جنوبی عراق عملا تبدیل به تظاهرات ضد آمریکا یی شد و معترضان پرچم‌های ایالات متحده را به آتش کشیدند. 🤣🤣🤣 تمام سياستمدران عراقي كه وابسته به رژيم اخوندي هستند رو بايد درست همانطور كه مردم عراق ميخواهند خلع يد كرد و بخاطر جنايت بر عليه بشريت در دادگاهاي مردمي محاكمه كرد. عراق در سيني طلايي توسط دولت بوش تقديم اخوندها شد. حالا دوران جبران اين سياست بغايت اشتباه فرا رسيده.

منابع آگاه به العربیه؛ سفیر آمریکا در عراق این کشور را به مقصد نامعلومی ترک کردمنابع آگاه سه‌شنبه 31 دسامبر به العربیه و الحدث گفتند که سفیر آمریکا در عراق، بغداد را به مقصد

حمله به حزب‌الله عراق؛ فصلی تازه در مصاف نیابتی آمریکا و ایراندرگیری‌های مرگبار شبه‌نظامیان عراقی نزدیک به ایران و آمریکا تنش میان واشنگتن و تهران را به سطح تازه‌ای رسانده‌است. حکومت اشرار شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر به طبل پاره می کوبد بیخود و بی جهت درمقابل هویت و مدنیت بزرگ مشترگ علوم طبیعی اتحادملتهای موسسان ایران ایرانیان و تحریمهای آمریکا ایستاده.این شئونیزم‌ افتادنیست.درصورت اسرار به استمرار شئونیزم فارسی جنگ حکومت فرقه با آمریکا حتمیست

15 کشته در حملات هوایی آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق مورد حمایت ایرانپنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا ، روز یک‌شنبه 29 دسامبر 2019 اعلام کرد جنگنده‌هایش به تعدادی

آمریکا: در حال احیای بازدارندگی در مقابل ایران هستیمنماینده آمریکا در امور ایران اعلام کرد که در حال احیای سیاست بازدارندگی در مقابل ایران هستند. - خبرگزاری آناتولی

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد ، پایتخت عراق تجمع کردند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption نام قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روی دیوار سفارت آمریکا در بغداد:"سلیمانی رهبر من است" هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کردند.ده‌ها تن از نمایندگان پارلمان عراق هم با امضای طرحی خواستار بازبینی فوری قرارداد همکاری نظامی میان بغداد و واشنگتن شدند که مجوز حضور قانونی ۵۲۰۰ نظامی آمریکایی در عراق را می‌دهد.نامعلومی ترک کرد.این وضعیت، نگرانی‌ از تشدید رویارویی و حتی درگیری مستقیم ایران و آمریکا را افزایش داده‌است.

معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان بخشی از دیوار سفارت و همین طور پست بازرسی خارج ساختمان را به آتش کشیده‌اند.». دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی ایران را به سازماندهی حمله به سفارت آمریکا در بغداد متهم کرده و هشدار داده که ایران به خاطر این اقدام پاسخگو خواهد بود. پیشتر وزارت امور خارجه عراق قصد خود را برای فراخوان سفیر آمریكا در بغداد اعلام كرده بود تا موضع دولت عراق در محكوم کردن بمباران مقر شبه نظامیان حزب الله عراق توسط آمریکا را به وی ابلاغ کند. او از نیروهای امنیتی عراق هم خواسته است که از سفارت آمریکا در برابر معترضان حفاظت کنند. معترضان بدون توجه به هشدار نیروهای امنیتی از دیوارهای سفارتخانه بالا رفتند.

تصاویر نشان می‌دهد که آنها توانسته‌اند از یکی از ورودی‌ها وارد بخشی از محوطه سفارت شوند. در پی حملات روز دوشنبه 30 دسامبر ایالات متحده که با موجی از موضعگیری‌ها در عراق در محکوم کردن آن مواجه شد، واشنگتن مقامات عراقی را متهم کرد که تلاش‌های لازم برای «محافظت» از منافع ایالات متحده را به خرج نمی‌دهند. حق نشر عکس AFP عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق از معترضان خواسته از اطراف ساختمان سفارت آمریکا دور شوند. او هشدار داده که توسل به خشونت از سوی معترضان با برخورد نیروهای امنیتی و مجازات بر اساس قانون روبرو خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه این اولین بار در سال‌های اخیر است که معترضان توانسته‌اند از لایه‌های امنیتی و محافظتی اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد عبور کنند.» از سوی دیگر، مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا در حساب توئیترش نوشت: «امروز در پی پاسخ آمریکا به حملات اخیر در عراق با انتونیو گوتیرس دبیر كل سازمان ملل متحد صحبت كرده وتوضیح دادم که اقدام ما، صرفا جنبه دفاعی داشته و به هدف بازدارندگی ایران و حمایت از جان آمریکایی‌ها انجام شده است. معترضان خشمگین که شبه‌نظامیان گروه‌های وابسته به ایران هم در میان آنها هستند شعار مرگ بر آمریکا سردادند و پرچم این کشور را آتش زدند.

آنها پرچم حشد شعبی (بسیج مردمی) گروه نزدیک و وابسته به ایران را بالا بردند و در حمایت از این گروه شعار دادند. تعدادی از رهبران حشد شعبی نیز در میان معترضان دیده شده‌اند. از 28 اکتبر تاکنون 11 مورد حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق ثبت شده است که شامل سربازان آمریکایی یا دیپلمات‌ها و هدف قرار دادن سفارت ایالات متحده در منطقه سبز امنیتی در بغداد می‌شود. نیروهای حشد شعبی از زخمی شدن تعدادی از معترضان خبر داده‌اند. .