یورش نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در قدس

11/05/1398 06:54:00 ب.ظ

Esat Fırat,Nazanin Hansu (Razavi) | 02.08.2019 Quds قدس/خبرگزاری آناتولی بنابه اعلام شاهدان عینی، بسیاری از شهروندان فلسطین در اعتراض به تخریب منازل خود توسط نظامیان اسرائیل در محله وادی الحمص در منطقه صور باهر قدس اشغالی تظاهرات کردند.

نظامیان اسرائیل پس از نمازجمعه با اشک‌آور و بمب صوتی به تظاهرکنندگان حمله کردند که بر اثر آن ده‌ها‌ فلسطینی دچار خفگی شدند. بلدوزر‌های اسرائيل با حمایت نظامیان این کشور روز 22 جولای عملیات تخریب برخی منازل فلسطینیان قدس شرقی اشغالی را به بهانه «مجاورت با سیم‌ خاردار دیوار حائل» آغاز کردند.

شمار زیادی از نظامیان اسرائیل به همراه چند دستگاه بولدوزر وارد محله وادی الحمص در منطقه صور باهر شده و مردم را وادار به ترک منازل‌شان کرده اند. در پی اعتراض اهالی منطقه به این اقدام اسرائیل تنش میان طرفین شدت یافت، اما تاکنون یک خانه دو طبقه‌ تخریب شده است. نظامیان اسرائيل برای تخریب یک ساختمان چند طبقه نیمه‌کاره در داخل آن مواد منفجره کارگذاشته‌اند. headtopics.com

دادگاه عالی اسرائیل تقریبا دو ماه پیش درباره ساختمان‌های مذکور، حکم تخریب را صادر کرده و برای صاحبان آنها نیز تا 18 ژوئن مهلت داد که خانه‌های خود را ویران کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

مناظره در مناظره؛ نامزدهای دموکرات داوطلب ریاست جمهوری در آمریکا به مصاف هم رفتنددور دوم مناظره‌های داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه‌شنبه و چهارشنبه شب در شهر دیترویت ایالت میشیگان برگزار شد. آیا شرط بندی بر سر قماری که باخت در آن قطعی است، نشانه استیصال نیست!؟هر چندBBCپس از برگزیت،به چنین باختهایی عادت کرده است فلذا ذات بد،نیکو نگردد،چونکه بنیادش بد است،تربیت نا اهل را،چون گردکان بر گنبد است.

در حمله طالبان به دو پاسگاه در دایکندی دستکم ۸ پلیس کشته شدندمقام‌های ولایت دایکندی در مرکز افغانستان می‌گویند که در نتیجه حمله گروه طالبان به دو پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی پاتو این ولایت دستکم ۸ سرباز پلیس کشته و ۱۰ سرباز دیگر زخمی شده‌اند. به گفته والی این ولایت درگیری در منطقه 'سیجیک' در مرکز ولسوالی پاتو ادامه دارد.

نگرانی از شیوع ابولا در کنگو؛ ثبت چهارمین مورد ابتلا به ویروس مرگبار در گوماشیوع ویروس ابولا در شهر گوما که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد موجی از ترس و نگرانی را در میان ساکنان پدید آورده است.

تلاش اسرائیل برای ممانعت فروش اف-35 آمریکا به ترکیه

چهار نفر در تظاهرات دیروز سودان کشته شدند

تل‌آویو از کمربند امنیت منطقه‌ای محور مقاومت واهمه دارد/ فشارهای آمریکا دلیل سکوت بغداد در مقابل تجاوز اسرائیل است/ عراق به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کندهانی‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا: تل‌آویو از کمربند امنیت منطقه‌ای محور مقاومت واهمه دارد/ فشارهای آمریکا دلیل سکوت بغداد در مقابل تجاوز اسرائیل است/ عراق به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند