یورش معترضان به سفارت آمریکا در بغداد

10/10/1398 01:19 ب.ظ

هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند. معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. معترضان بخشی از دیوار سفارت را آتش زدند.

هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند. معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. معترضان بخشی از دیوار سفارت را آتش زدند. هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند.

معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان بخشی از دیوار سفارت را به آتش کشیده‌اند. معترضان بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی تلاش کردند از دیوارهای بیرونی ساختمان سفارتخانه بالا بروند. نخست وزیر عراق از معترضان خواسته از اطراف ساختمان سفارت آمریکا دور شوند.

سفیر آمریکا در بغداد و کارکنان سفارتخانه، ساختمان را ترک کرده‌اند و تنها چند مسئول امنیتی در سفارتخانه مانده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه این اولین بار در سال‌های اخیر است که معترضان توانسته‌اند از لایه‌های امنیتی و محافظتی اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد عبور کنند. headtopics.com

معترضان خشمگین که شبه‌نظامیان گروه‌های وابسته به ایران هم در میان آنها هستند شعار مرگ بر آمریکا سردادند و پرچم این کشور را آتش زدند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارتتصاویر جدیدی که از تجمع اعتراضی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد منتشر شده، نشان می‌دهد فالح الفیاض، همين الان تو خاك امريكا هستند! و كسي كاري نميكند!!

تجمع معترضان در مقابل سفارت آمریکا در بغدادصدها معترض عراقی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند. - خبرگزاری آناتولی

حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغدادصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

اهتزاز پرچم حشدالشعبی در سفارت آمریکا توسط معترضان عراقی/ حضور وزیر کشور عراق در میان تظاهرکنندگان/ زخمی شدن ۲۰ معترض در تیراندازی نیروهای گارد سفارت آمریکا/ اتهام‌زنی سناتور آمریکایی به ایرانتظاهر کنندگان عراقی در مراسم تشیییع شهدای حشدالشعبی به نشانه محکومت نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا، مقابل سفارت ایالات متحده در بغداد تجمع کرده و شعارهای ضدآمریکایی سر دادند. یعنی دوباره اجازه دادند بهشون تیر اندازی کنند.

ویدئوی اعتراضات جلیقه زردها و معترضان به افزایش سن بازنشستگی در پاریساعتصاب کارکنان و کارگران معترض که روز یکشنبه وارد ۲۵ امین روز خود شد، سیستم حمل و نقل و تردد در پاریس را فلج کرده است. بابا این فرانسوی ها هم شورش رو در آوردن خوب اگه بیکار هستین برین برج ایفل چه میدونم تو خیابوناتون بگردین خوشی زده زیر دلتون ها.....۰😋😋😋😜

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودReutersمعترضان و شبه نظامیان گروه‌های نزدیک به ایران در یورش به سفارت آمریکا در بغداد بخشی از دیوار آن را آتش زدند

هزاران نفر در اعتراض به حملات آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق امروز سه‌شنبه ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) در مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده‌اند.

معترضان خشمگین و نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران به ساختمان سفارت یورش بردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان بخشی از دیوار سفارت را به آتش کشیده‌اند.

معترضان بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی تلاش کردند از دیوارهای بیرونی ساختمان سفارتخانه بالا بروند.

نخست وزیر عراق از معترضان خواسته از اطراف ساختمان سفارت آمریکا دور شوند.

سفیر آمریکا در بغداد و کارکنان سفارتخانه، ساختمان را ترک کرده‌اند و تنها چند مسئول امنیتی در سفارتخانه مانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این اولین بار در سال‌های اخیر است که معترضان توانسته‌اند از لایه‌های امنیتی و محافظتی اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد عبور کنند.

معترضان خشمگین که شبه‌نظامیان گروه‌های وابسته به ایران هم در میان آنها هستند شعار مرگ بر آمریکا سردادند و پرچم این کشور را آتش زدند.

آنها پرچم حشد شعبی (بسیج مردمی) گروه نزدیک و وابسته به ایران را بالا بردند و در حمایت از این گروه شعار دادند. تعدادی از رهبران حشد شعبی نیز در میان معترضان دیده شده‌اند.