یهودی‌کشی در اوکراین؛ از هیتلر تا پوتین

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این روزها قلب کی‌یف ناآرام است و هجوم ارتش روسیه به خاک اوکراین بر همه ساکنان این کشور تاثیر گذاشته است. اما وضعیت فاجعه‌بار جنگ، برای یهودیان این کشور بسیار اسفناک‌تر است.

جنگ اوکراین اگرچه خانه و کاشانه خیلی‌ها را از میان برد، اما خاطره تلخ هلوکاست را بار دیگر برای یهودیان این کشور زنده کرد.

پس از فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱، انحصارگرایی دینی در کشورهایی که زمانی بخشی از بلوک شرق بودند تقویت شد. گرچه این دیدگاه که «دین افیون توده‌هاست» دست‌کم در مناسبات مدنی کم‌رنگ شد، اما یهودیان در بسیاری از این کشورهای تازه‌استقلال به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین اقلیت‌های دینی، قربانی انحصارگرایی ضعیف مسیحیت ارتودوکس شدند.تاریخ یهودیان در اوکراین به بیش از هزار سال پیش بازمی‌گردد.

یهودیان تحت حکومت شوروی تحت آزار و اذیت قرار داشتند و از حق مهاجرت نیز محروم شدند و مجبور شدند بسیاری از اعمال مذهبی خود را در جامعه‌ای مملو از یهودی‌ستیزی پنهان کنند. چند روز پیش ولادیمیر پوتین در نطقی نمایندگان سنای اوکراین را مشتی معتاد و نازی خطاب کرد. این کنایه سیاسی وجهی دوسویه دارد. از یک طرف وجود نئونازی‌ها در این کشور را خطری برای یهودیان اعلام می‌کند و از سوی دیگر تلویحاً اعلام می‌کند که با سقوط دولت کنونی اوکراین دیگر یهودی‌ستیزی در این کشور پررنگ نخواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یهودی کشی هیتلر در لهستان یادمان نرفتن که همگی بطرف ایران امدن اما حالا چی اوکراینیها را راحت از مرز عبور داده اما تابعین را اذیت می کند مرک بر غرب وغرب پرست نتیجه اعتماد اوکراین به امریکا

غلط کرد به امریکا اعتماد کرد

نظرتون در مورد قتل عام و نسل كشي سعوديها و اماراتيها با پشتيباني و دخالت مستقيم انگليس و امريكا و غرب چيست؟ اصلا يمني ها از ديد نژادپرستانه ي غرب ، انسان به شمار مي آيند؟!

آيا يهوديان اوكراين وضعيتشان از فلسطينيان در خاك و وطن خودشون زير تيغ قتل عام و كودك كشي و جنايت و نژادپرستي اسراييلي ها بدتر است ؟ بعيد ميدونم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه اعلام کرد که به تمام یگان‌های این کشور دستور داده شده که از همه جهات به اوکراین حمله کنندروسیه اعلام کرد که به تمام یگان‌های این کشور دستور داده شده که از همه جهات به اوکراین حمله کنند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا 'پوتین' با حمله به اوکراین به دنبال احیای شوروی سابق است؟یک کارشناس ارشد مسائل بین الملل،با بیان این که غرب امیدوار است که با طیفی از تحریم های اقتصادی، دیپلماتیک و بسیج افکار عمومی هزینه حمله به اوکراین را برای کرملین بالا ببرد، تصریح کرد: دورنمای تبدیل شدن اوکراین به باتلاقی برای سربازان روسی به اضافه اثر تحریم‌ها ممکن است روسیه را تشویق به یک راه حل مرضی‌الطرفین کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاخ کرملین: هیات روسی به منظور مذاکره با طرف اوکراینی وارد شهر گومل بلاروس شده است- خبرگزاری آناتولی زلنسکی: پیشنهاد برگزاری مذاکرات با روسیه در استانبول، باکو، ورشو یا بوداپست به جای بلاروس به دلیل استفاده از خاک این کشور در حمله به اوکراین را دادیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کی‌یف کاملا تحت کنترل ارتش اوکراین استپایتخت اوکراین به طور کامل تحت کنترل ارتش این کشور قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صدراعظم آلمان: پوتین در پی‌ تشکیل امپراطوری روسیه استصدراعظم آلمان: پوتین در پی‌ تشکیل امپراطوری روسیه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پروین: مخالف خصوصی‌سازی هستم/ داربی، تعیین‌کننده قهرمان لیگ برتر استعلی پروین: *هر موقع گل‌محمدی را در تلویزیون می‌بینیم، در حال نالیدن است *مخالف خصوصی‌سازی هستم *داربی، تعیین‌کننده قهرمان لیگ برتر است خصوصی سازی وقتی خوبه که پروین مالک پرسپولیس باشه وگرنه ایشون مخالفش هست!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »