یمن؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت

18/01/2021 03:45:00 ب.ظ

یمن؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

یمن, حوثی‌ها

یمن ؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

ساکنان مناطق حومه شهر حدیده به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که نبردهای اخیر، شدید‌ترین درگیری‌ها پس از آتش بس ماه دسامبر ۲۰۱۸ در این منطقه بود که سه سال پیش تحت نظارت سازمان ملل متحد به اجرا درآمد.

در این گزارش همچنان به نقل از شاهدان محلی اعلام شده که نیروهای حوثی‌ در جریان نبردهای هفته گذشته موفق به پیشروی بیشتر به سوی مناطق جنوبی نشده‌اند.یک مسئول نظامیان وفادار به دولت یمن تایید کرده که شمار تلفات درگیریهای دو طرف ظرف هفته یک هفته به حدود ۱۵۰ کشته و ۲۶۰ مجروح رسیده است.

این آمار همچنین تاز طریق یکی از فرماندهان محلی جنبش انصار‌الله به تایید شبه نظامیان حوثی نیز رسیده است.شدت نبردهای یاد شده که هنوز اطلاعی در باره به همراه داشتن تلفات در میان غیرنظامیان از آن در دست نیست پس از اوج‌گیری طی دو روز گذشته از دوشنبه هجدهم ژانویه اندکی فروکش کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

بروز انفجارهای شدید در مناطق نفوذ ایران در حومه البوکمال در سوریهانفجارهای شدیدی درمناطق نفوذ شبه‌نظامیان طرفدار ایران در حومه شرقی دیرالزور، به ویژه منطقه العباس در خدارو شکر بلکه نابود بشند بره پی کارش !!!

آتش سوزی در کمپ پناهجویان در 'آیفل' در غرب آلمان | DW | 29.01.2021یک پادگان قدیمی در منطقه آیفل که در حال حاضر برای اقامت پناهجویان از آن استفاده می‌شود دچار آتش سوزی شد. این ساختمان قلعه مانند در استان نوردراین وست‌فالن تحت نظر صلیب سرخ جهانی است و حدود ۲۳۰ پناهجو در آن اقامت دارند. 😥

کرونا در اروپا؛ وخامت شرایط در پرتغال و منع تظاهرات در بلژیک و اتریششیوع گسترده کرونا در حالی در اروپا ادامه دارد که پرتغال به دلیل ازدیاد موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ وارد شرایط اضطراری شده است و مقامات انتظامی و امنیتی دو کشور بلژیک و اتریش نیز هرگونه تظاهرات ضد قرنطینه را ممنوع اعلام کرده‌اند. کمونیستهای چین خوب ریدن تو اروپا

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سازمان ملل: حوثی‌ها کنترل بنادر حدیده را به گارد ساحلی واگذار کردند در این گزارش همچنان به نقل از شاهدان محلی اعلام شده که نیروهای حوثی‌ در جریان نبردهای هفته گذشته موفق به پیشروی بیشتر به سوی مناطق جنوبی نشده‌اند.آلبوکمال، رخ داد.کمپ اوردنزبورگ اشلایدن در آتش یک پادگان قدیمی در منطقه آیفل که در حال حاضر برای اقامت پناهجویان از آن استفاده می‌شود دچار آتش سوزی شد.سباستین کورتز، صدراعظم اتریش، روز یکشنبه ۱۲ بهمن (۳۱ ژانویه) گفت این کشور آن دسته از بیماران پرتغالی را که به اتاق مراقبت‌های ویژه نیاز دارند پذیرش خواهد کرد.

یک مسئول نظامیان وفادار به دولت یمن تایید کرده که شمار تلفات درگیریهای دو طرف ظرف هفته یک هفته به حدود ۱۵۰ کشته و ۲۶۰ مجروح رسیده است. این آمار همچنین تاز طریق یکی از فرماندهان محلی جنبش انصار‌الله به تایید شبه نظامیان حوثی نیز رسیده است. دید‌بان حقوق بشرسوریه در 19 این ماه اعلام کرد، انفجارهای شدیدی برای دومین روز متوالی، منطقه دیر الزور را لرزاند که به گفته منابع آگاه، ناشی از اقدام شبه‌نظامیان طرفدار رژیم و شبه‌نظامیان «تیپ فاطمیون» به منفجر کردن مهمات و سلاح‌های باقی‌مانده از بمباران اسرائیل در حوالی دیرالزور در سیزدهم این ماه بود که صدای مهیب انفجارها در منطقه شنیده و باعث ایجاد وحشت و دلهره در میان اهالی گردید. شدت نبردهای یاد شده که هنوز اطلاعی در باره به همراه داشتن تلفات در میان غیرنظامیان از آن در دست نیست پس از اوج‌گیری طی دو روز گذشته از دوشنبه هجدهم ژانویه اندکی فروکش کرده است. یک مقام محلی اعلام کرد که تنها یک زن آسیب سطحی دیده و احتیاطا به بیمارستان انتقال یافته است. در گزارش‌هایی که به تایید دو منبع نزدیک به دولت در تبعید یمن رسیده آمده است که ۴۴ شبه نظامی حوثی پس از دفع حملات و پاتک نیروهای دولتی کشته شدند؛ این در حالیست که در این بخش از درگیری‌ها ۲۷ سرباز وفادار به دولت نیز جان خود را از دست دادند. وب‌سایت «اطلاعات اسرائیلی» برای اولین بار، جزئیات یک عملیات اطلاعاتی مخفی را درهدف قرار دادن مقر «واحد 840» «نیروی قدس ایران» در دمشق در چهار ماه پیش منتشر کرد. پزشکان و نیروهای امدادی حاضر در محل نیز در گفتگو با فرانس پرس اعلام کردند که در جریان نبردهای روز شنبه و یکشنبه دست کم ۷۰ نفر از میان دو طرف کشته و ده‌ها تن نیز مجروح شدند. تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در پایتخت آلمان در وین، پایتخت اتریش، نیز هزاران معترض با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

این درگیری‌ها همچنان واکنش سازمان پزشکان بدون مرز را نیز به همراه داشته که با توییتی از شدت گرفتن دوباره نبردها در مناطق جنوبی شهر بندری حدیده خبر داده است. سرلشکر جواد جعفری مسئول عملیات «نیروی قدس» در سوریه، نظارت بر ستاد فرماندهی «واحد 840» را بر عهده دارد. علت وقوع آتش سوزی هنوز معلوم نشده اما حریق از یکی از آسایشگاه‌های این مجموعه که ۲۰ پناهجو در آن ساکن بودند آغاز و سپس به سرعت در همه جا پخش شده است. این سازمان غیردولتی در پیام خود تاکید کرده که برنامه‌ای فوری برای پاسخگویی به نیازهای موجود و رسیدگی به شمار زیاد مجروحان نبردهای اخیر در مراکز بهداشتی محل به اجرا گذاشته است. جنگ داخلی یمن که پس از مداخله ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض در سال ۲۰۱۵ وارد مرحله تازه‌ای شد تاکنون ده‌ها هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است. این مناقشه همچنین کشور یمن را در آستانه قحطی فراگیر قرار داده به نحوی که سازمان ملل متحد ضمن ابراز بدبینی نسبت به تبعات آن در سال جاری میلادی از احتمال درگیر شدن شانزده میلیون نفر در این کشور با خطر گرسنگی خبر داده است. در همین زمینه:. . این نارضایتی‌ها در دیگر کشورهای اروپایی نیز دیده شده است.