یمن, حوثی‌ها, جنگ یمن, سازمان ملل متحد, ایران, عربستان سعودی

یمن, حوثی‌ها

یمن؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت

یمن؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

18/01/2021 03:45:00 ب.ظ

یمن ؛ نبردهای خونین در حومه بندر حدیده در یک هفته ۱۵۰ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

ساکنان مناطق حومه شهر حدیده به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که نبردهای اخیر، شدید‌ترین درگیری‌ها پس از آتش بس ماه دسامبر ۲۰۱۸ در این منطقه بود که سه سال پیش تحت نظارت سازمان ملل متحد به اجرا درآمد.

در این گزارش همچنان به نقل از شاهدان محلی اعلام شده که نیروهای حوثی‌ در جریان نبردهای هفته گذشته موفق به پیشروی بیشتر به سوی مناطق جنوبی نشده‌اند.یک مسئول نظامیان وفادار به دولت یمن تایید کرده که شمار تلفات درگیریهای دو طرف ظرف هفته یک هفته به حدود ۱۵۰ کشته و ۲۶۰ مجروح رسیده است.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت

این آمار همچنین تاز طریق یکی از فرماندهان محلی جنبش انصار‌الله به تایید شبه نظامیان حوثی نیز رسیده است.شدت نبردهای یاد شده که هنوز اطلاعی در باره به همراه داشتن تلفات در میان غیرنظامیان از آن در دست نیست پس از اوج‌گیری طی دو روز گذشته از دوشنبه هجدهم ژانویه اندکی فروکش کرده است.

در گزارش‌هایی که به تایید دو منبع نزدیک به دولت در تبعید یمن رسیده آمده است که ۴۴ شبه نظامی حوثی پس از دفع حملات و پاتک نیروهای دولتی کشته شدند؛ این در حالیست که در این بخش از درگیری‌ها ۲۷ سرباز وفادار به دولت نیز جان خود را از دست دادند.پزشکان و نیروهای امدادی حاضر در محل نیز در گفتگو با فرانس پرس اعلام کردند که در جریان نبردهای روز شنبه و یکشنبه دست کم ۷۰ نفر از میان دو طرف کشته و ده‌ها تن نیز مجروح شدند. headtopics.com

این درگیری‌ها همچنان واکنش سازمان پزشکان بدون مرز را نیز به همراه داشته که با توییتی از شدت گرفتن دوباره نبردها در مناطق جنوبی شهر بندری حدیده خبر داده است.این سازمان غیردولتی در پیام خود تاکید کرده که برنامه‌ای فوری برای پاسخگویی به نیازهای موجود و رسیدگی به شمار زیاد مجروحان نبردهای اخیر در مراکز بهداشتی محل به اجرا گذاشته است.

جنگ داخلی یمن که پس از مداخله ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض در سال ۲۰۱۵ وارد مرحله تازه‌ای شد تاکنون ده‌ها هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

بروز انفجارهای شدید در مناطق نفوذ ایران در حومه البوکمال در سوریهانفجارهای شدیدی درمناطق نفوذ شبه‌نظامیان طرفدار ایران در حومه شرقی دیرالزور، به ویژه منطقه العباس در خدارو شکر بلکه نابود بشند بره پی کارش !!!

آتش سوزی در کمپ پناهجویان در 'آیفل' در غرب آلمان | DW | 29.01.2021یک پادگان قدیمی در منطقه آیفل که در حال حاضر برای اقامت پناهجویان از آن استفاده می‌شود دچار آتش سوزی شد. این ساختمان قلعه مانند در استان نوردراین وست‌فالن تحت نظر صلیب سرخ جهانی است و حدود ۲۳۰ پناهجو در آن اقامت دارند. 😥

کرونا در اروپا؛ وخامت شرایط در پرتغال و منع تظاهرات در بلژیک و اتریششیوع گسترده کرونا در حالی در اروپا ادامه دارد که پرتغال به دلیل ازدیاد موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ وارد شرایط اضطراری شده است و مقامات انتظامی و امنیتی دو کشور بلژیک و اتریش نیز هرگونه تظاهرات ضد قرنطینه را ممنوع اعلام کرده‌اند. کمونیستهای چین خوب ریدن تو اروپا

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.