یزدانی فقط ۲۰ ثانیه کم آورد: طلا چطور به تیلور رسید؟

05/08/2021 03:35:00 ب.ظ

یزدانی فقط ۲۰ ثانیه کم آورد: طلا چطور به تیلور رسید؟

کشتی آزاد, حسن یزدانی

یزدانی فقط ۲۰ ثانیه کم آورد: طلا چطور به تیلور رسید؟

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در بازی فینال تنها چند ثانیه با مدال طلا فاصله داشت اما مغلوب حریف آمریکایی شد.

در وقت اول حسن یزدانی مقابل حملات و زیرگیری‌های تیلور مقاومت نشان داد و حتی به دلیل کم‌کاری حریف اخطار گرفت که همان یک امتیاز در وقت اول برای یزدانی را رقم زد.در وقت دوم تیلور دو مرتبه بعد از اینکه یزدانی را خاک کرد از زمین خارج شد و بازی با امتیاز سه بر دو به نفع یزدانی نزدیک به پیروزی و کسب طلا بود که وقت شناسی تیلور آمریکایی مدال طلا را از کاروان ایران گرفت.

یزدانی در آخرین زیرگیری تیلور که تنها بیست ثانیه مانده به پایان بازی انجام شد نتوانست قدرت حریفش را مهار کند و خاک شد تا تمامی حاضران در سالن مسابقه و بینندگان پای گیرنده‌های تلویزیونی مبهوت شوند.تیلور بدین ترتیب چهار بر سه پیش افتاد و در خاک موفق به وقت خریدن شد تا با همین نتیجه بازی را به پایان رسانده و در سومین مصاف با نماینده کشورمان برنده باشد و نقره نصیب تلاش زحمات ارزشمند یزدانی باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

قطعا شرایط تیلور خیلی سخت تر بود رقابت باخته رو برگردوند و کار بزرگی کرد یزدانی اشتباه بزرگی کرد گاردش رو آورد بالا تو ثانیه های آخر ایرانی ها اکثرا این ضعف رو دارن خیلی خوب پیش میرن ولی کار رو نمیتونن تموم کنن

کاروان ایران بالاخره دومین مدال را دشت کرد؛ گرایی در فینال برای طلا می‌جنگددر مسابقات کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی توانست با شکست رقیب فنلاندی خود به مدال برنز دست یابد. محمدرضا گرایی هم با راهیابی به فینال باید روز چهارشنبه به مصاف رقیب قدرتمند اوکراینی خود برود.

محمدرضا گرایی دومین مدال طلا المپیک را برای ایران کسب کرد | DW | 04.08.2021در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، محمدرضا گرایی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم، برنده مدال طلا المپیک شد. این دومین مدال طلا ایران در المپیک توکیو است. دیگه واقعا از برنده شدن ورزشکاران زیر این پرچم خوشحال نمیشم اخرش باید بری تخم مرغ بفروشی اخوند جماعت نیازی به امثال شما ها نداره بهتره بگیم گرایی اولین طلای المپیک ایران کسب کردش، اون یکی که طلاش تقدیم کرد به آغاشون، به مردم ایران ربطی نداره

محمدرضا گرایی برای «ایران» طلا گرفتمدالش رو تقدیم مردم خوزستان کنه اگه مرده

گرایی ایران را به دومین طلای المپیک رساند؛ یزدانی به فینال رسیدکاروان ورزشی ایران روز موفقی را پشت سر گذاشت و توانست به یک مدال طلا در کشتی فرنگی و یک نقره در وزنه برداری دست یابد. همچنین حسن یزدانی هم به فینال کشتی آزاد راه یافت و روز پنجشنبه برای کسب مدال طلا روی تشک خواهد رفت.

حسن یزدانی برنده مدال نقره المپیک توکیو شد | DW | 05.08.2021 حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره المپیک توکیو دست یافت.

حسن یزدانی به فینال المپیک رسید

به گزارش ایلنا، در بازی حساس و نفس‌گیر فینال وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک توکیو امروز حسن یزدانی به مصاف دیوید تیلور آمریکایی رفت و درحالیکه به پیروزی نزدیک بود اما برای سومین بار در رقابت با این حریف قدرتمند شکست خورد.Aa در یازدهمین روز بازی‌های المپیک، ورزشکاران ایرانی بالاخره موفق شدند بار دیگر به روی سکو بروند.محمدرضا گرایی برنده مدال طلا المپیک توکیو شد در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، کاروان ورزشی ایران پس از مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی، توسط محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی ایران به دومین مدال طلا دست یافت.ایران با درخشش «محمدرضا گرایی» به نخستین مدال طلای خود در رقابت‌های کشتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو رسید.

در وقت اول حسن یزدانی مقابل حملات و زیرگیری‌های تیلور مقاومت نشان داد و حتی به دلیل کم‌کاری حریف اخطار گرفت که همان یک امتیاز در وقت اول برای یزدانی را رقم زد. در وقت دوم تیلور دو مرتبه بعد از اینکه یزدانی را خاک کرد از زمین خارج شد و بازی با امتیاز سه بر دو به نفع یزدانی نزدیک به پیروزی و کسب طلا بود که وقت شناسی تیلور آمریکایی مدال طلا را از کاروان ایران گرفت. این کشتی‌گیر آملی توانست در دیداری زیبا و تماشایی با قدرت حریف فنلاندی خود را شکست دهد و به مدال برنز این بازی‌ها دست یابد. یزدانی در آخرین زیرگیری تیلور که تنها بیست ثانیه مانده به پایان بازی انجام شد نتوانست قدرت حریفش را مهار کند و خاک شد تا تمامی حاضران در سالن مسابقه و بینندگان پای گیرنده‌های تلویزیونی مبهوت شوند. این ملی‌پوش ایرانی ۲۵ ساله و اهل شهر شیراز، در دومین دیدار نیز در یک مصاف بسیار حساس، نزدیک و نفس‌گیر، در برابر فرانک استابلر از آلمان که دارنده ۳ طلای جهان است، با نتیجه ۵ بر ۵ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. تیلور بدین ترتیب چهار بر سه پیش افتاد و در خاک موفق به وقت خریدن شد تا با همین نتیجه بازی را به پایان رسانده و در سومین مصاف با نماینده کشورمان برنده باشد و نقره نصیب تلاش زحمات ارزشمند یزدانی باشد. پیشتر جواد فروغی توانسته بود برای ایران در رشته تیراندازی با تپانچه مدال طلا کسب کند. این پنجاه و هفتمین دیداری بود که تیلور به پیروزی دست پیدا می‌کند. او در دومین دیدار، شگفتی ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های المپیک را خلق کرد و موفق شد مقابل «فرانک استابلر» آلمانی که ۳ مدال طلا و دو مدال برنز رقابت‌های جهانی را در کارنامه داشت، با نتیجه ۵ بر ۵ به دلیل کسب امتیاز پایانی، به مرحله نیمه نهایی برسد .

او طی سال‌های اخیر همواره یکی از قهرمانان آمریکا بوده و طی بیش از دو سال اخیر شکستی را در هیچ یک از مسابقات نداشته است که برتری مقابل یزدانی هم یکی از مدال‌های ارزشمندش را کسب کرد. کشتی‌گیر شیرازی تیم ملی، در دیدار رده‌بندی خود در مقایب حریفی از ژاپن قرار گرفت. محمدرضا گرایی سرانجام در دیدار فینال دسته وزنی ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دیدار پرویز نازیبوف از کشور اوکراین رفت. شکست این ورزشکار محجوب برای او بسیار سنگین بود و پس از مسابقه نتوانست خشمش را کنترل کند که فریادهایش در سالن طنین انداز شد و عصبانیت خود را بروز داد. انتهای پیام/ . با این نتیجه گرایی از کسب مدال برنز بازی‌های المپیک باز ماند.