یافته‌های جدید دانشمندان از امکان انتقال ویروس کرونا از طریق هوا

12/06/1399 02:55 ب.ظ

یافته‌های جدید دانشمندان از امکان انتقال ویروس کرونا از طریق هوا ویروس_کرونا کووید_۱۹ این گزارش را بخوانید 🔽

گروهی از دانشمندان طی یک تحقیق دریافته‌اند که ویروس کرونا در مکان‌های سربسته از طریق هوا به آسانی منتقل می‌شود و تنها نشستن در کنار در یا پنجره باز است که احتمال ابتلا به آن را تا حد قابل توجهی برای افراد کم می‌کند. پژوهشگران با تمرکز روی مسافران یک اتوبوس آلوده در چین به این نتیجه دست یافته‌اند و نتایج تحقیق خود را روز سه‌شنبه در نشریه «طب داخلی جاما» منتشر کرده‌اند.

این اتوبوس حامل زائران بودایی در اواخر ماه ژانویه از شهر ووهان مرکز شیوع ویروس در چین به شهر نینگبو می‌رفت و یک مسافر حاضر در آن قبل از سفر مبتلا به ویروس کرونا بود.

محققان پی بردند که در پایان این سفر پنجاه دقیقه‌ای ۲۴ مسافر دیگر حاضر در اتوبوس (معادل یک سوم سرنشینان) به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، حتی کسانی که در ردیف آخر با فاصله بسیار دور از زن مبتلا قرار داشتند. تنها عاملی که ریسک سرایت را کاهش داده است نشستن کنار در یا پنجره قابل باز شدن بوده است.

لینسی مار، پروفسور در رشته مهندسی محیط زیست و از نویسندگان مقاله تازه منتشره در این باره گفت: «شواهد اپیدمولوژیک قویا نشان می‌دهد که ویروس از طریق هوا منتقل می‌شود چرا که اگر چنین نمی‌شد، تنها افرادی که نزدیک به فرد مبتلا نشسته‌اند مریض می‌شدند. این در شرایطی است که ما سرایت گسترده ویروس را در تمام اتوبوس شاهد هستیم.» headtopics.com

هشدار دانشمندان به سازمان جهانی بهداشت: کرونا از طریق هوا هم منتقل می‌شود

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در جهان از مرز 18 میلیون نفر فراتر رفتشمار بهبودیافتگان از ویروس‌کرونا در جهان از مرز 18 میلیون نفر فراتر رفت

وزارت کشور از افزایش بیش از سه برابری فراخوان‌های اعتراض در ایران خبر دادحسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ،‌ اعلام کرد شمار فراخوان‌های عمومی برای اعتراض در ایران نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

۱۰ کشور عاری از کرونا، آیا آنها ویروس را شکست داده‌اند؟ - BBC News فارسیکرونا تقریبا تمام دنیا را آلوده کرده است جز ده کشور. این کشورها چه می‌کنند؟ با گذشت ماه‌ها، درماندگی در این کشورهای در به روی خود بسته در اقیانوس آرام بیشتر می‌شود، با این حال شکی نیست که برای این کشورها تنها گزینه این بود که ارتباط خود را با دنیای بیرون قطع کنند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 187 هزار و 825 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس‌کرونا در آمریکا به 187 هزار و 825 نفر رسید