یافته جدید دانشمندان؛ ویروس کرونا ۲۰ هزار سال پیش در شرق آسیا شیوع پیدا کرده بود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محققان شواهدی را یافته‌اند که نشان می‌دهد ویروس کرونا در حدود ۲۰ هزار سال پیش باعث شیوع یک همه‌گیری در آسیای شرقی شده و به اندازه‌ای ویرانگر بوده که توانسته یک اثر تکاملی در ژنوم انسان‌ها باقی بگذارد بیشتر بخوانید🔽

بررسی انجام شده بر روی هزار ژنوم مختلف از ۲۶ جمعیت محلی در نقاط مختلف جهان نشان داده است که ویروس کرونا حدود ۲۰ هزار سال پیش در مناطقی همچون چین، مغولستان، کره شمالی، کره جنوبی، تایوان و ژاپن شیوع داشته است. روند این بیماری در این ناحیه از جهان باستان از ۲۵ هزار سال قبل آغاز شده و حدود پنج هزار سال ادامه داشته که سرانجام از بین رفته است.

پژوهشگران معمولا برای شناخت ویروس روی ژنوم ویروس، هم‌خانواده‌های آنان یا زنجیره تکاملی‌شان تحقیق می‌کنند. در این مطالعه اما دانشمندان به جای ژنوم ویروس کرونا، بر اثری که این ویروس بر روی ژنوم انسانی از خود بجا گذاشته است تحقیق کرده‌اند. محققان در واقع در این مطالعه از این اصل علمی استفاده کرده‌اند که پس از حمله ویروس، به مرور زمان بدن انسان در ژنوم خود تغییراتی می‌دهد تا بتواند در برابر عفونت‌های ویروسی مقاومت ‌کند. همین مطلب برای ویروس‌ها نیز وجود دارد و ممکن است در بدن انسان دچار جهش شوند تا بتوانند بر میزبان غلبه کنند. تمام این تغییرات ردی از خود به جا می‌گذارند.

دیوید انارد، زیست‌شناس تکاملی در دانشگاه آریزونا، در این باره گفت: «این باید ما را نگران کند چرا که آنچه اکنون در جریان است ممکن است نسل‌ها و نسل‌ها ادامه داشته باشد.» پژوهشگران می‌گویند اگر ویروس کرونای جدید به زودی از طریق واکسیناسیون کنترل نشود، امکان دارد بیماری نسلی به نسل دیگر منتقل شده و حضور دراز مدت آن پیامدهای ناگواری برای بشر به همراه داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کرونا ترکیب ویروس های ایدز و سارس هست و شما چپول های مادرجنده آبرویی ندارید

كليه تاريخ نوشته و نانوشته بيشتر از ٤ هزار الي ٧ هزار سال نميشه و تا امروز تمدني بيشتر از اينها يافت نشده چطور ٢٠ هزار سال پيش رو تحقيق كردند اين ويروس ازمايشگاهي هست تمام

چندوقت دیگه میگن بشرتازه کشف کرده نابودی دایناسورها با ویروس_کرونا بوده وتاریخ گفته شده تابحال ،بواسطه تب حاصل از کرونا بوده وبس. چه_میکنه_بشر

ویروسی وحشتناکتر از جمهوری اسلامی و عوامل ان در یورونیوز وجود ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نتیجه تحقیق جدید: واکسن مدرنا در برابر گونه دلتای ویروس کرونا موثر استسازمان جهانی بهداشت چند روز پیش همزمان با شیوع گسترده گونه دلتای ویروس کرونا در سطح جهان از افراد واکسینه‌شده خواست که به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ادامه دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شیوع ویروس کرونا در اروپا پس از ۱۰ هفته کاهش بار دیگر افزایش یافتسازمان جهانی بهداشت از کشورهای اروپایی خواسته است با توجه به وضعیت جدید و شیوع سریع گونه «دلتا»، فکری به حال نحوه برگزاری جام ملت‌های اروپا بکنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شیوع موج پنجم کرونا در بخش‌هایی از ایران با ویروس گونه دلتا | DW | 01.07.2021شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در نیمی از استان‌ها افزایشی است و موج پنجم پاندمی در مناطقی از ایران آغاز شده است. این نگرانی وجود دارد که این موج با تسلط گونه شناخته شده در هند موسوم به ویروس دلتا همراه باشد. به تو چه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سرنگونی مجسمه کریستف کلمب در کشوری که نامش را از کاشف آمریکا وام گرفته استکریستف کلمب هرچند برای عده ای از ساکنان سفیدپوست قاره جوان، آمریکا، الهام بخش است اما برای بخش بزرگی از بومیان چه در آمریکای جنوبی و چه درآمریکایی شمالی نماد «ورود شر به سرزمین مقدس» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویر خودرویی که در کمتر از سه دقیقه هواپیما می‌شوداین طولانی‌ترین پرواز انجام شده توسط این نوع وسیله نقلیه تاکنون بوده است. پراید هم این قابلیت داره 😌 مستعان مارو ندیده اند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در نشست شورای امنیت: متعهدیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکندسفیر آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل با بیان اینکه مذاکرات وین گزینه‌های ایران و آمریکا را روشن کرد، به اقدامات ایران در نادیده گرفتن قطعنامه۲۲۳۱ از جمله در مورد موشک‌های بالستیک اشاره کرد و گفت:آمریکا متعهد است که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند در مذاکرات وین مشخص شد که برجام مرده و تنها راه حل اختلاف گزینه نظامی است . شروع درگیری هم در سوریه و عراق اتفاق افتاد . سپاه به موازات مسیر نمایان بمب اتم را ساخته و همه فهمیده اند ، ایران آماده خروج از NPT و آمریکا به دنبال خرید زمان برای نابودی ماشین جنگی ایران از داخل.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »