یاشار پیری، فعال مدنی آذربایجانی بازداشت شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 12 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یاشار_پیری فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز امروز ۳ اسفندماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. از دلایل بازداشت ، و مکان انتقال این فعال آذربایجانی اطلاع دقیقی در دست نیست. اخبار_ایران آذربایجان_شرقی

استان‌وایر- یاشار پیری فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز امروز ۳ اسفندماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدپیشتر این فعال آذربایجانی فروردین ماه ۱۳۹۱ در پی شرکت در تجمعی در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه در شهر تبریز بازداشت و از بابت اتهام «یاشار پیری به همراه برادرش روزبه پیری در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۹۸ نیز در جریان اعتراضات سراسری آبان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اطلاعات سپاه عاشورای تبریز منتقل شدند.

برادران پیری پس از ۲۶ روز، با اتمام مراحل بازجویی به بند سه گانه زندان مرکزی تبریز منتقل شدند. این دو برادر نهایتا در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۸، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شدند

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آزادی موقت یاشار پیری فعال مدنی آذربایجانی با قرار وثیقه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آزادی موقت یاشار پیری فعال مدنی آذربایجانی با قرار وثیقه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زینال تنهایی فعال مدنی آذربایجانی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک فعال مدنی تُرک دیگر به بیش از 4 سال حبس در ایران محکوم شدعلیرضا فرشی فعال مدنی تُرک در ایران به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» در این کشور در مجموع به 4 سال و 2 ماه حبس محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی ملت ترک آذربایجان جنوبی تنها بخاطر درخواست تدریس زبان مادریشان و حفظ زبان ترکی، عذابها و تحقیرهای فراوانی دیده و فعالان مدنی ترک بخاطر این خواسته‌ی بحق، زندانی و شکنجه می‌شوند. کیم؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »