یازدهمین شب اعتراضات سراسری ایران؛ تیراندازی ماموران به سوی کودکان

06/07/1401 01:19:00 ق.ظ

یازدهمین شب اعتراضات سراسری ایران؛ تیراندازی ماموران به سوی کودکان #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, مهسا امینی

یازدهمین شب اعتراضات سراسری ایران ؛ تیراندازی ماموران به سوی کودکان العربيه_فارسى

مردم ایران در شامگاه سه‌شنبه، 5 مهر برای یازدهمین شب متوالی به خیابان‌ها آمده یا از بالکن‌های آپارتمان‌ها، پنجره و پشت بام‌ خانه‌های خود، با سر دادن

روز دوشنبه، امام جمعه راسک ضمن تایید خبر این تجاوز، آن را «جنایت هولناک» توصیف کرده بود.تداوم حمایت‌های جهانیچند صد استاد دانشگاه‌های غربی، سه‌شنبه 5 مهرماه، از جمله جودیت باتلر و سارا احمد، اساتید برجسته رشته‌های فلسفه، علوم سیاسی و مطالعات زنان از انقلاب زنان و مردم ایران حمایت کرده و آن را «انقلاب فمینیستی» خواندند.

همزمان اطلاعیه‌ای از سوی 22 چهره سرشناس ایرانی چون شاهزاده رضا پهلوی، نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر، ابراهیم حامدی، خواننده مشهور ایرانی با نام هنری «ابی» و فرامرز اصلانی، منتشر شده که در آن اعتراضات مردم ایران، «انقلاب زن، زندگی، آزادی» خوانده شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: تداوم اعتصاب‌ها گفت‌وگو با ستار رحمانی

اخبار و گزارش‌ها نشان می‌دهند در سومین ماه از خیزش مردم علیه جمهوری اسلامی اعتصاب‌ها همچنان ادامه دارند و دور جدیدی از اعتصابات در واحدهای صنعتی، خدماتی، نفت و گاز آغاز شده است. روز سه‌شنبه هشتم آذر ادامه مطلب >>

روز نهم اعتراضات سراسری؛ خستگی نیروهای سرکوب و فراخوان اعتصاب عمومیفراخوانی اعتراضی در مدارس از سوی شماری از دانش‌آموزان دختر که خود را «دانش‌آموزان دختر پیشرو» می‌خوانند، منتشر شده است. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان نیز از دانش‌آموزان و معلمان، دعوت به اعتصاب کرده است. اعتراضات _سراسری مهسا_امینی roqayehrezaei

کانادا «گشت ارشاد» و دهها فرد و نهاد ایرانی را تحریم می‌کندکشور کانادا در حمایت از تظاهرات سراسری مردم ایران و اعتراضات به خشونت علیه زنان که جرقه آن در واکنش به قتل مهسا امینی تحت شکنجه گشت ارشاد، آغاز شده است، مسخره ها تحریم گشت ارشاد چه کوفتیه یعنی اجازه نمیده گشت ارشاد بیاد کانادا ارشاد کنه کانادایی های بی حجاب رو ترودو پاره نشه اینقدر خشن گام خوبیست که کانادا برداشته . امید سایر کشور ها نیز پیروی کنند. گشت ارشاد بد تر از امربالمعروف طالبان است.

بازداشت یک زوج جوان بهایی در تهرانبنا به خبر رسیده به ایران ، ساعت دو و نیم صبح روز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱، ماموران به منزل یک زوج جوان بهایی به نام آرش زمانی و ارمغان ذبیحی در شهر تهران هجوم برده و پس از بازرسی منزل، این دو تن را بازداشت کردند. اقلیت‌های_مذهبی

بیش از ۲ هزار زندانی در اوین و فشافویه، زنان در قرچکطبق اطلاع « ایران ‌وایر» طی بیش از ۱۰ روز اعتراضات سراسری در ایران که پس از کشته شدن مهسا_امینی آغاز شد، دست‌کم ۲۰۰۰ نفر به زندان‌های «اوین» و «فشافویه»منتقل شده‌اند. اطلاع_رسانی aidaghajar

نقشه گسترش اعتراض‌های سراسری در ایرانآخرین نقشه گسترش اعتراض‌های سراسری در ایران بعد از جان باختن مهسا امینی ؛ بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی از ایران ، در ساعات گذشته اعتراض‌ها به کلیه استان‌ها گسترش یافته است.

اوایل شهریورماه سال جاری، رسانه‌های بلوچستان از تجاوز جنسی یک فرمانده انتظامی به نام ابراهیم کوچک‌زایی به یک دختر 15 ساله خبر دادند.در شمال تهران نیز شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» را دوباره تکرار کرده‌اند.اعلام کرد چندین فرد و نهاد امنیتی ایران را تحریم می‌کند.۳ مهر ۱۴۰۱ بنا به خبر رسیده به ایران، ساعت دو و نیم صبح روز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱، ماموران به منزل یک زوج جوان بهایی به نام آرش زمانی و ارمغان ذبیحی در شهر تهران هجوم برده و پس از بازرسی منزل، این دو تن را بازداشت کردند.

روز دوشنبه، امام جمعه راسک ضمن تایید خبر این تجاوز، آن را «جنایت هولناک» توصیف کرده بود. تداوم حمایت‌های جهانی چند صد استاد دانشگاه‌های غربی، سه‌شنبه 5 مهرماه، از جمله جودیت باتلر و سارا احمد، اساتید برجسته رشته‌های فلسفه، علوم سیاسی و مطالعات زنان از انقلاب زنان و مردم ایران حمایت کرده و آن را «انقلاب فمینیستی» خواندند. همچنین ویدیوهای بی‌شماری نیز از سوزاندن روسری در تجمعات تهران در شامگاه یکشنبه سوم مهر منتشر شده است. همزمان اطلاعیه‌ای از سوی 22 چهره سرشناس ایرانی چون شاهزاده رضا پهلوی، نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر، ابراهیم حامدی، خواننده مشهور ایرانی با نام هنری «ابی» و فرامرز اصلانی، منتشر شده که در آن اعتراضات مردم ایران، «انقلاب زن، زندگی، آزادی» خوانده شده است. او از تحریم‌های کانادا علیه ده‌ها فرد و سازمان‌های مرتبط با حکومت جمهوری اسلامی، از جمله گشت ارشاد خبر داد. این چهره‌های سرشناس ایرانی در این اطلاعیه از پیشرو بودن مبارزات زنان ایرانی در این اعتراضات یاد کرده و نوشته‌اند: «اين جنبش ملى كليت نظام را به چالش كشيده و می‌رود تا آن را سرنگون سازد. در بوکان، شهروندان معترض دوباره به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود علیه حکومت را فریاد زدند.» در ادامه حمایت‌های بازیگران نیز «فرشته حسینی»، بازیگر افغانستانی‌تبار سینمای ایران به حمایت از مردم ایران پیوسته است.

بهروز وثوقی، بازیگر مشهور ایرانی که بابت درخشش در فیلم‌های بسیاری در سال‌های پیش از انقلاب 57، محبوب مردم ایران است با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت که مانند همه مردم ایران داغدار مهسا امینی است. در قزوین، مراسم خاکسپاری « » جان باخته اعتراضات اخیر در ایران، به صحنه اعتراض علیه حکومت و همبستگی با زنان تبدیل شد. او همچنین تحریم‌های کانادا را همسو با اقدامات سخت‌گیرانه دیگر حکومت‌ها علیه رژیم ایران و در ادامه آن توصیف کرد. روزنامه فرانسوی لوموند، چاپ پاریس نیز صفحه اول خود را به اعتراضات ایران اختصاص داده و در گزارشی به مخالفت جوانان ایرانی با رژیم ایران پرداخته است. همچنین گروه هکری «انانیموس» نیز در توییتر اعلام کرد که سایت بانک ملت را هک کرده است. بازهم در ، در ادامه اعتراضات در شب نهم، معترضان خشمگین از سرکوب یگان ویژه، کانکس محل تجمع نیروهای امنیتی را به آتش کشیدند. یکی از اعضای این گروه نیز همزمان در توئیتی خطاب به معترضان ایرانی نوشت: «ما این‌جا با شما هستیم. در همین رابطه وزارت خارجه آلمان اعلام کرد ضمن احضار کردن سفیر ایران در برلین، مخالفت خود را با اعمال خشونت علیه معترضان به او ابلاغ کرده و از دولت ایران خواسته است تا اجازه دهد تظاهرات مسالمت‌آمیز در این کشور برگزار شود. عملیات علیه ایران آغاز شد. روز یک شنبه، سوم مهرماه، « »، رییس قوه‌قضاییه، ضمن بازدید سرزده از مقر فرماندهی یگان امداد ناجا که در سرکوب معترضان نقش دارد، در تماس تلفنی با «حسین رحیمی»، فرمانده انتظامی تهران، گفت که نیروهای امنیتی چند شب است که نخوابیده‌اند.

منتظر ما باشید.» حساب کاربری «اسرائیل به فارسی» که صفحه رسمی وزارت خارجه اسرائیل برای ارتباط مستقیم دولت اسرائیل با مردم ایران است نیز، ویدئویی از زنان اسرائیلی منتشر کرده است که با در دست داشتن عکس مهسا امینی، گفته‌اند که «زنان اسرائیلی در کنار زنان ایرانی ایستاده‌اند.» او خطاب به آن‌ها افزود: «یک ذره شک نکنید، مسیر ما درست است. گزارش‌های بسیاری از قطع اینترنت و فیلتر شدن بیشتر از داخل ایران مخابره شده است.» تظاهرات مردم ایران به‌رغم خشونت و سرکوب شدید دستگاه‌های امنیتی و قضایی و قطعی اینترنت در این کشور همچنان ادامه داشته و معترضان خواهان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی به رهبری، علی خامنه‌ای هستند. جرقه اعتراضات سراسری اخیر در ایران با قتل مهسا (ژینا) امینی آغاز شد و به سرعت به بزرگ‌ترین اعتراضات علیه رژیم ایران تبدیل شد، به‌نحوی که بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند این انقلاب، به سرنگونی رژیم ایران منجر خواهد شد. تصاویر و ویدیوهایی که صداوسیمای جمهوری اسلامی منتشر کرده با وجود تمرکز بر جمعیت، از بی رونق بودن این تظاهرات خبر می‌دهد. ..