یار دیروز و رقیب امروز نتانیاهو؛ نفتالی بنت، هوادار «جنگ سرد» اسرائیل با ایران کیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یار دیروز و رقیب امروز نتانیاهو؛ نفتالی بنت، هوادار «جنگ سرد» اسرائیل با ایران کیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

گروهی از احزاب اسرائیل چهارشنبه شب در حالی برای تشکیل دولت آینده این کشور به توافق رسیدند که امیدهای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی این کشور برای بقاء در قدرت هنوز به طور کامل رنگ نباخته است.

انتظار می رود که طی روزهای آینده رایزنی های فشرده ای با اعضای کنست از احزاب مختلف برای کسب رای آنها برای تغییر یا ابقای رئیس کنست و سپس رای اعتماد احتمالی به دولت ائتلافی صورت گیرد. شین بت، اداره امنیت داخلی اسرائیل در اقدامی نادر از چهارشنبه شب و به دنبال امضای توافق ائتلاف مسئولیت تامین امنیت نفتالی بنت، گزینه نخست وزیری این کشور را برعهده گرفته است. این در حالی است که محافظت شین بت از نخست وزیران اسرائیل تاکنون اغلب پس از کسب رای اعتماد از کنست آغاز می شد. گفته می شود این تصمیم به دلیل نگرانی ها بابت تهدیدهای امنیتی علیه نفتالی بنت از سوی بخش هایی از راست گرایان اسرائيل گرفته شده است.

به قدرت رسیدن نفتالی بنت، ۴۹ ساله که سابقه چند دوره وزارت در دولت های تحت رهبری بنیامین نتانیاهو را دارد می تواند حداقل برای گروهی از شهروندان اسرائيلی نویدبخش پایان یک بحران سیاسی طولانی با برگزاری چهار انتخابات پارلمانی باشد. نفتالی بنت که چهار فرزند دارد از هواداران شهرک سازی های اسرائیل و مخالفان تشکیل کشور فلسطینی است. والدین او متولد آمریکا بودند اما خود وی در شهر حیفا در شمال اسرائیل متولد شده است.

او در سال ۲۰۱۳ با احیای حزب «خانه یهودی» که از شهرک نشینان اسرائیلی دفاع می کرد در انتخابات پارلمانی شرکت کرد. این حزب تحت رهبری نفتالی بنت ۱۲ کرسی در کنست به دست آورد و به این ترتیب نفتالی بنت وارد کابینه بنیامین نتانیاهو شد. او در سال ۲۰۱۸ با جدایی از «خانه یهودی» حزب «راست نو» را پایه گذاری کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برو بابا پی کارت، برای شما مردیکه جهودد ارزشمند است که بدونی چیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسای جدید و پیشین موساد: به قلب ایران نفوذ کردیم؛ ایران برنامه سلاح کشتار جمعی داردنه کوهن و نه نتانیاهو، هیچ کدام درباره دیگر اقدامات اسرائیل برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران از جمله حملات خرابکارانه اخیر به سانتریفیوژهای موجود در تأسیسات هسته‌ای نطنز که تهران آنها را به اسرائیل نسبت می‌دهد، حرفی نزدند. کتابشم چاپ کردن🤣😂🤣 موساد دوباره پارکش رو عوض کرده نیست خودش حامیه کل بشریته برای اینکه بدانید اسرائیل سلاح کشتار جمعی دارد لازم نیست جایی نفوذ کنید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دختران آبادان قهرمان فوتسال ایران شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک حادثه دیگر در ناوهای نظامی ایران؛ ناو خارک غرق شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عضو انجمن مخاطرات محیطی: ایران وارد مرحله «ورشکستگی آبی» شده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کشتی ارتش ایران بعد از حریق غرق شدشناور «خارک» متعلق به ارتش ایران پس از 20 ساعت حریق در محدوده آب‌های جزیره جاسک در دریای عمان عرق شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چرا تحریم‌های ایران در مذاکرات وین تاکنون رفع نشده‌اند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »