یادگار ساسانیان، چشم انتظار گردشگران نوروزی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تاق بستان نمادی از عظمت هنر ایرانیان باستان و تفرجگاه و شکارگاه باشکوه پادشاهان ساسانی این روزها مهیای بازدید گردشگران نوروزی از سراسر ایران است.

محمدمهدی فیض آقایی مدیر پایگاه ملی تاق بستان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی، اظهار کرد: تاق بستان به عنوان قلب تپنده گردشگری کرمانشاه هر ساله میزبان گردشگرانی از سراسر کشور است.

وی از برگزاری جشن سرایش شاهنامه، برگزاری آئین درختکاری، جشن حلول ماه مبارک رمضان، جشن بزرگ میلاد امام حسن مجتبی، برپایی غرفه های صنایع دستی و ... به عنوان بخشی از برنامه های تدارک دیده شده برای این ایام در این محوطه تاریخی نام برد. مدیر پایگاه ملی تاق بستان اضافه کرد: ساسانیان از هنر ماندگار حجاری رو صخره‌ها و کوه‌ها برای نشان دادن قدرتشان به آیندگان استفاده می کردند که یکی از نمونه های شاخص آن مجموعه تاق بستان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یادگاری از ساسانیان، چشم انتظار گردشگران نوروزیتاق بستان نمادی از عظمت هنر ایرانیان باستان و تفرجگاه و شکارگاه باشکوه پادشاهان ساسانی این روزها مهیای بازدید گردشگران نوروزی از سراسر ایران است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت آموزش و پرورش: پیک نوروزی نداریمبه گزارش شبکه شرق، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیک نوروزی نداریم، گفت: چارچوب برنامه‌های نوروزی را مشخص کرده و به استان‌ها اعلام کردیم.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

الزام نصب نرخ‌های مصوب پروازها در فرودگاه مهرآبادکمیته تسهیلات نوروزی فرودگاه مهرآباد باهدف خدمت‌رسانی بهتر به مسافران نوروزی برگزار و بر الزام نصب نرخ‌های مصوب و برخورد قانونی با گران‌فروشان در ترمینال‌های فرودگاهی تأکید کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

زمان تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران مشخص شدزمان تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۳ مشخص شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتظار برای واریز مستمری اسفند؛ تامین اجتماعی پاداش پایان سال بپردازدبازنشستگان کارگری در انتظار واریز مستمری اسفند هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| کدام فیلم‌ها برای نوروز ۱۴۰۳ اکران خواهند شد؟فیلم های «تمساح خونی»، «آسمان غرب»، «بی بدن»، «پرویزخان»، «آپاراتچی»، «نوروز» و «ایلیا در جستجوی قهرمان» به عنوان ترکیب اکران نوروزی اعلام شدند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »