یائیر لاپید در گرماگرم ادعای تهدید ایران برای گردشگران اسرائیلی به ترکیه می‌رود

30/03/1401 08:59 ق.ظ

یائیر لاپید در گرماگرم ادعای تهدید ایران برای گردشگران اسرائیلی به ترکیه می‌رود جزئیات بیشتر🔽

مقامات بلندپایه اسرائیل از همه شهروندان خود خواستند تا فورا ترکیه را ترک کنند. به گفته کانال ۱۲ اسرائیل در حال حاضر حدود دو هزار اسرائیلی در ترکیه هستند. یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل قرار است روز پنجشنبه دوم تیرماه به ترکیه سفر کند. این سفر درحالی صورت می گیرد که در هفته‌های گذشته، ادعاهایی مطرح شده بود که ایران می خواهد در ترکیه به شهروندان اسرائیلی آسیب وارد کند.

افزایش تماس‌ها و دیدارهای دیپلماتیک این خبر را دفتر وزیر امور خارجه اسرائیل روز یکشنبه به فاصله چند روز پس از گفتگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور در مورد تلاش‌های مشترک برای خنثی کردن چنین حملات احتمالی از سوی ایران اعلام کرد. آقای لاپید قرار است در جریان این سفر با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کند.

در همین خصوص، اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل روز یکشنبه با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفتگو کرده بود. هرتزوگ در این گفتگوی تلفنی از اردوغان رئیس جمهور به خاطر تلاش‌های ترکیه برای محافظت از مسافران اسرائیلی تشکر کرده و تاکید داشت که «تهدیدات هنوز برطرف نشده است و تلاش‌های ضد ترور باید ادامه یابد.» headtopics.com

آقای یورونیوز ، اینقدر که شما میگی 'وسط گرماگرم' ، دقت کردید که الان در این گرما ، چرا اینها پالتو پوشیده اند ؟!

میانِ همین وحشت صهیونیستها!لازم است یادآوری گرددکه: ۲۹خرداد۱۴۰۱ ...

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سفر وزیر امور خارجه اسرائیل به ترکیه در میان تنش‌های امنیتی | DW | 19.06.2022یائیر لاپید قصد دارد این هفته به ترکیه سفر کند. علاوه بر روابط اقتصادی دو جانبه، نگرانی‌ دولت اسرائیل در مورد خطر از جانب جمهوری اسلامی برای شهروندان این کشور در ترکیه می‌تواند از موضوعات مورد بحث دو سیاستمدار باشد. یک فارسی‌زبان ‌را در صداوسیما «مهمان خارجی» جا زده‌اند. وسط ترجمه همزمان، طرف گاف می‌دهد و به فارسی جواب می‌دهد: «بله! صدا رو دارم» 🤦 حمایت اردوغان از فلسطین و اون نسناس بازی که با کشتی داشت چند سال پیش همش پشم بود؟

هشدار اسرائیل به اتباع خود در ترکیه: استانبول را ترک کنید | DW | 18.06.2022اسرائیل با هشداری ویژه نسبت به اقدام‌های تروریستی احتمالی ایران علیه گردشگران اسرائیلی در ترکیه از اتباع خود خواسته که استانبول را ترک کنند. اسرائیل هفته گذشته نیز هشدار سفر به استانبول را به ''بالاترین سطح'' رسانده بود. ترکیه عملا تبدیل به حیات خلوت ایران شده و سران ترکیه کاملا عاجز و ناتوان مانده اند

کشته‌شدن دست‌کم یک نفر در پی حمله موشکی روسیه به انبار سوخت در شرق اوکراینوالنتین رزنیچنکو، فرماندار منطقه دنیپرو اعلام کرد، یک انبار محل نگه‌داری سوخت در شهر نووموسکوفسک، در شرق اوکراین مورد حمله 3 موشک روسی قرار گرفت که بر اثر

حمله هوایی اسرائیل به غزه «در پاسخ به» شلیک راکت توسط حماسارتش اسرائیل می‌گوید بامداد شنبه، ۲۸ خرداد، با انجام حمله هوایی به مرکز غزه به شلیک راکت از این باریکه به جنوب اسرائیل «پاسخ داده است».

حمله به عبادتگاه اقلیت سیک در کابل 2 کشته و 7 زخمی به جا گذاشتدر پی چندین انفجار و تیراندازی درعبادت اقلیت سیک‌های هند مقیم کابل پایتخت افغانستان 2 نفر کشته و 7 نفر دیگر زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

حملات هوایی اسرائیل به مرکز وابسته به حماس در غزهجنگنده‌های اسرائیل بامداد شنبه 28 خرداد مرکز «صلاح الدین» وابسته به «حماس» در غزه را هدف چندین حمله هوایی قرار دادند.خبرنگار «العربیه» گزارش داد نیروهای دیگر بهانه نبود

Send

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل قرار است روز پنجشنبه دوم تیرماه به ترکیه سفر کند. این سفر درحالی صورت می گیرد که در هفته‌های گذشته، ادعاهایی مطرح شده بود که ایران می خواهد در ترکیه به شهروندان اسرائیلی آسیب وارد کند.

افزایش تماس‌ها و دیدارهای دیپلماتیک

این خبر را دفتر وزیر امور خارجه اسرائیل روز یکشنبه به فاصله چند روز پس از گفتگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور در مورد تلاش‌های مشترک برای خنثی کردن چنین حملات احتمالی از سوی ایران اعلام کرد. آقای لاپید قرار است در جریان این سفر با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کند.

در همین خصوص، اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل روز یکشنبه با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفتگو کرده بود. هرتزوگ در این گفتگوی تلفنی از اردوغان رئیس جمهور به خاطر تلاش‌های ترکیه برای محافظت از مسافران اسرائیلی تشکر کرده و تاکید داشت که «تهدیدات هنوز برطرف نشده است و تلاش‌های ضد ترور باید ادامه یابد.»

داستان از کجا شروع شد؟

وزیر امور خارجه اسرائیل هفته گذشته از اتباع اسرائیلی خواسته بود تا به ترکیه و به ویژه به کلان شهر استانبول سفر نکنند و افرادی هم که در حال حاضر در آن جا هستند «در اسرع وقت» ترکیه را ترک کنند. این هشدار در پی گمانه‌ها از حملات احتمالی ایران به شهروندان اسرائیلی در خاک ترکیه صادر شده است.

در هفته‌های اخیر، مطبوعات اسرائیلی به نقل از منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، از تلاش برای حمله به اسرائیلی‌ها در ترکیه خبر داده‌اند. با این وجود مقامات ترکیه‌ای سعی کرده اند در گفتگو با همتایان اسرائیلی خود، ترکیه را مقصدی امن برای گردشگران اسرائیلی معرفی کنند.

به نقل از این منابع، این حملات به لطف همکاری سرویس‌های امنیتی اسرائیل و ترکیه خنثی ‌شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات بلندپایه اسرائیل روز جمعه هشدار داده بودند که تهدیدهای «ملموسی» وجود دارد که ایرانیان قصد داشته اند آخر این هفته حمله‌ای علیه اسرائیلی‌ها در استانبول انجام دهند و از همه شهروندان خود خواستند فورا ترکیه را ترک کنند. همچنین به کسانی که در شهر مانده اند دستور داده شد تا از هتل‌های خود خارج نشوند.

این هشدارها زمانی صادر شد که چندی پیش رسانه‌های اسرائیلی گزارش‌های تایید نشده‌ای منتشر کردند مبنی بر اینکه نهادهای اطلاعاتی اسرائیل و ترکیه در همکاری با یکدیگر چندین حمله برنامه ریزی شده توسط عوامل ایرانی را خنثی کرده اند و برخی از مظنونان را دستگیر کرده اند.

بهبود روابط ترکیه و اسرائیل

با سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به ترکیه در ماه مارس میلادی، دو کشور گام‌های جدیدی در نزدیک شدن به یکدیگر برداشته اند، چرا که این سفر اولین سفر یک رئیس دولت اسرائیل از سال ۲۰۰۷ به ترکیه بود. در همین راستا، آقای چاووش اوغلو نیز اخیراً در اواخر ماه مه به اسرائیل سفر کرده بود. سفر وی نیز اولین سفر یک مقام ارشد ترکیه به اسرائیل در حدود پانزده سال گذشته بود.

گفتگوی تلفنی هرتزوگ و اردوغان درباره تهدیدهای تروریستی ایران برای گردشگران اسرائیلی

به گزارش خبرگزاری مهر، چاووش اوغلو روز یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران نیز گفتگو کرده است. در این گزارش آمده است که چاووش اوغلو تمایل خود را برای «بهبود روابط دوجانبه و افزایش همکاری‌های متقابل» با تهران ابراز کرده است.

به گفته کانال ۱۲ اسرائیل در حال حاضر حدود دو هزار اسرائیلی در ترکیه هستند.

هم‌رسانی این مطلب: