«یک‌شبه‌ آیت‌الله»؛ تلاش‌های خامنه‌ای برای مرجع تقلید شدن

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عبارتهای «یک‌شبه آیت‌الله شدن» و با «یک جفتک مرجع اعلم» شدن، مشهورترین کنایه‌ها درباره معرفی خامنه_ای به عنوان مرجع تقلید است.وی پس از رهبر شدن به فکر دست وپا کردن لقب آیت‌الله ومرجع تقلید برای خود افتاد. گزارش احسان مهرابیEhsanMehrabi7 👇 راستی_آزمایی

«محمد امامی کاشانی»، «احمد جنتی»، «ابوالقاسم خزعلی»، «جعفر کریمی»، «محمد مؤمن قمی»، «محمد محمدی گیلانی»، «محمدرضا مهدوی کنی»، «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» و «محمد یزدی» اعضای این شورا بودند.

«محمد فاضل لنکرانی»، علی مشکینی، ابراهیم امینی، محمد یزدی، «عبدالله جوادی آملی»، محمد مؤمن قمی و «یوسف صانعی» این گواهی‌ها را صادر کردند. برخی از مراجع تقلید و روحانیون سرشناس به تلاش خامنه‌ای برای جعل عنوان مرجعیت اعتراض کردند که حصر و حملات سیاسی مجازات‌شان بود. بر اساس روایت محمد مومن، خامنه‌ای گفته است: «ایادی من چه کسی است و مومن پاسخ داده که "مثلا همین نوار آقای فلاح‌زاده که راجع به مرجعیت شما صحبت کرده." خامنه‌ای به محمد مومن گفته بود که پاسخ پیام آیت‌الله منتظری را خواهد داد.»

در سال ۱۳۷۶ اما خامنه‌ای سودای مرجع اعلا شدن را در سر خود می‌پروراند و خواستار تبلیغ در این باره بود؛ موضوعی که هاشمی رفسنجانی نیز در خاطرات خود نوشته است. آیت‌الله منتظری گفته که از طریق آیت‌الله «آذری قمی» از این موضوع مطلع شده است. به گفته آذری قمی، خامنه‌ای به او گفته است: «هفت نفر مرجع صحیح نیست، مرجع باید یک نفر باشد! و این کار بر عهده جامعه است.»که منجر به حمله به حسینیه او و حصرش شد. او خطاب به خامنه‌ای گفت که «در شان و حد مرجعیت نیستید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز مراسم تشییع پیکر آیت‌الله صانعی/ اقامه نماز میت توسط آیت‌الله شبیری زنجانی + تصاویرپیکر آیت الله صانعی به مسجد امام حسن عسکری (ع) قم منتقل شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قهرمانی تنیس‌باز ژاپنی در مسابقات اوپن آمریکا؛ نائومی اوساکا می‌گوید قرنطینه کرونا به او کمک کرد - BBC News فارسیقرنطینه و خانه نشینی برای هر کس اعصاب خردکن باشد برای نائومی اوساکا تنیس باز ۲۲ ساله ژاپنی خوش یمن بوده است
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

انتخابات آمریکا: نظر چین در مورد بایدن و ترامپ چیست؟ - BBC News فارسیمعمولا برای رأی دهندگان آمریکایی، همایش های رسمی نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوریخواه فرصتی است برای این که با عقاید رئیس جمهور بعدی در باره سیاست داخلی کشورشان آشنا شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر استرئیسی در پایان نشست سران قوا: همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هماهنگی سه قوه می‌تواند به حل مسائل کشور کمک کند/ بررسی مهمترین مسایل کشور در جلسه سران قواروحانی در پایان نشست سران قوا: هماهنگی سه قوه می‌تواند به حل مسائل کشور کمک کند/ بررسی مهمترین مسایل کشور در جلسه سران قوا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مداحی پویانفر با زبان اشاره برای ناشنوایان/ هرکس به زبانی سخن وصف تو گوید + فیلم- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimپویانفر مداحی‌ مشهور ' به تو از دور سلام' را با زبان اشاره برای ناشنوایان خوانده است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »