«کشتار شارلی ابدو»؛ چهارده متهم بعد از ۵ سال در پاریس محاکمه می‌شوند

10/06/1399 07:19:00 ب.ظ

کشتار شارلی ابدو؛ چهارده متهم بعد از ۵ سال در پاریس محاکمه می‌شوند

قاضی پرونده اجازه فیلمبرداری از جلسه دادگاه برای «ثبت در تاریخ» را داده است. دادگاه متهمان کشتار تروریستی در دفتر مجله فرانسوی شارلی ابدو و سوپرمارکت ایپرکاشر بعد از ۵ سال،...

دادگاه متهمان کشتار تروریستی در دفتر مجله فرانسوی شارلی ابدو و سوپرمارکت ایپرکاشر بعد از ۵ سال، بامداد چهارشنبه در پاریس آغاز می‌شود. این دادگاه که قرار بود پیش از تابستان برگزار شود، به دلیل شیوع کووید ۱۹ به تعویق افتاده بود.

چهارده متهم این پرونده از جمله یک مأمور پلیس و ۴ نفر در سوپر مارکت یهودی ایپرکاشر در پیوند با قتل اعضا مجله طنز شارلی ابدو، محاکمه می‌شوند. همگی آنها با درجات اتهامی متفاوت، مظنون به همکاری با عاملان حملات ژانویه ۲۰۱۵ یا پشتیبانی تدارکاتی از آنها هستند، حملاتی که در طی سه روز در ۱۷ کشته برجای گذاشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید سه تن از متهمان این پرونده که حدود ۲۰۰ شاکی خصوصی دارد، به طور غیابی محاکمه خواهند شد زیرا هنوز دستگیر نشده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

تلاش روسیه برای رفع مسئولیت از خود در مورد مسموم کردن ناوالنی

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 242 هزار و 812 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 242 هزار و 812 نفر رسید در 24 ساعت گذشته 1549 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 267 هزار و 64 نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 39 نفر دیگر در این مدت به 6284 نفر رسید

سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا🔺سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ برای دیدار و نظارت بر عملیات امداد رسانی به مردم آسیب دیده از توفان ایالت های لوئیزیانا و تگزاس، وارد شهر لیک چارلز در ایالت لوئیزیانا شد.

شنتوپ: ترکیه از حقوق خود در مدیترانه شرقی حفاظت می‌کند