کارگر, پمپ‌بنزین‌, بنزین, نفت, کرونا, سنندج, پمپ بنزین, کارگران سنندج

کارگر, پمپ‌بنزین‌

«کرونا» بلای جان ۱۰۰ هزار کارگر پمپ‌بنزین‌

ایلنا گزارش می‌دهد؛ «کرونا» بلای جان ۱۰۰ هزار #کارگر #پمپ‌بنزین‌

09/04/2020 10:14:00 ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ « کرونا » بلای جان ۱۰۰ هزار کارگر پمپ‌بنزین‌

مراجعه به پمپ بنزین ‌ها اگرچه در پی شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است اما جزو پرترددترین مکان‌ها هستند که در کنار میادین تره‌بار و مراکز خرید مایحتاج روزانه همچون سوپرمارکت‌ها همچنان احتمال ابتلا به کرونا در بین کارگر ان آنها زیاد است.

مراجعه به پمپ بنزین‌ها اگرچه در پی شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است اما همچنان جزو پرتردد ترین مکان‌ها است که در کنار میادین تره‌بار و مراکز خرید مایحتاج روزانه همچون سوپرمارکت‌ها احتمال ابتلا به کرونا را در بین کارگران افزایش می‌دهد.محمدجوادآذری جهرمی (وزیر ارتباطات)

بهمن خاوری؛ عامل ربودن رومینا اشرفی دستگیر شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim ورزشگاه آزادی برترین ورزشگاه منطقه مرکز و جنوب آسیا شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim فرمانده کل سپاه: بخش خطرناک قدرت ما پنهان است | DW | 28.05.2020

در صفحه توییتر خود نوشت: ‌با دریافت بخشی از اطلاعات مبتلایان به ‎کرونا در ایران و تحلیل اطلاعات حمل ونقل، پرداخت حضوری و ... آنها توسط متخصصان داده‌کاوی و استخراج مدل شیوع، به این جمع‌بندی رسیدیم که سه مرکز مهم پخش ویروس کرونا در ایران به ترتیب بیمارستان‌ها، پمپ‌بنزین‌ها و سوپرمارکت‌ها هستند.

زندگی ۱۰۰ هزار کارگر پمپ‌بنزین‌ها در خطر استدر سراسر کشور حدود ۱۰۰ هزار کارگر در جایگاه‌های سوخت اشتغال دارند و تعداد ۳ هزار و ۸۰۰ جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل و همچنین تعداد ۳ هزار و ۳۰۰ مرکز عرضه سی ان جی در کل کشور در حال حاضر مشغول فعالیت هستند. با این‌حال برخی از پمپ‌بنزین‌ها نیاز مبرم به ماسک و لوزام بهداشتی دارند.

یکی از کارگران شاغل در یکی از پمپ‌بنزین‌های سنندج می‌گوید: خیلی از ما اغلب از جیب خودمان ماسک و وسایل ضدعفونی‌کننده تهیه کردیم. البته به صورت پراکنده ماسک در اختیار کارگران قرار گرفت. طی روزهای گذشته شاید ۲۰ روز یکبار ماسک در اختیار ما قرار دادند. اغلب جایگاه‌های سوخت خصوصی هستند. البته جایگاه سوخت دولتی هم در سنندج وجود دارد اما وضعیت این جایگاه‌ها به علت حمایت‌های شرکت نفت خیلی به لحاظ بهداشتی بهتر است.

او می‌افزاید: جایگاه خصوصی دولتی که زیر نظر شرکت نفت است، اغلب مزایای خیلی بهتری دارند. ساعات کاری ما به دو صورت است. برخی کارگران می‌توانند با افزایش ساعات کاری شیفت، یک روز را به‌طور کامل در خانه بمانند.به گفته این کارگر شاغل در یکی از پمپ‌بنزین‌های خصوصی سنندج می‌گوید: من سه فرزند دارم؛ کمترین میزان حقوق را می‌گیریم و در این شرایط هر روز فرزندانم را با نگرانی ترک می‌کنم. اگر خانواده‌ای بازوی معیشت خود را از دست بدهد، چه باید کرد؟

سوخت‌گیری توسط اپراتورها بدون تجهیزات بهداشتی شدنی نیستاز روزهای ابتدایی شیوع کرونا سوخت‌گیری توسط کارکنان جایگاه‌های سوخت در کل کشور الزامی شد. پیرو اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان درباره همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از همان زمان مقرر شد تا فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه سوخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، توسط کارکنان جایگاه‌ها انجام و دستکش یکبار مصرف برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفته شود و تاکید می‌شود فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

به گفته این کارگر؛ دستکش برای سوخت‌گیری در محل پمپ‌ بنزین‌ها وجود دارد اما کارگران به علت کمبود لوازم بهداشتی از اینکه خودشان سوخت‌گیری را انجام می‌دهند، احساس رضایت ندارند.البتهولی‌اله محمودی (رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور)از تجهیز جایگاه‌های سوخت خبر داده و گفته است: در حال حاضر از سوی صاحبان اماکن فروش علی رغم مشکلات نقدینگی و عدم همکاری وزارت نفت، ماسک و دستکش در اختیار کارکنان قرار گرفته، آموزش‌های لازم ارائه شده و جایگاه‌ها از انواع دستگاه‌های پوز ثابت، سیار و ای تی ام برخوردار هستند.

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی امضا کرد ترامپ با صدور دستوری اجرایی به جنگ شبکه‌های اجتماعی رفت

 وی در خصوص وضعیت ایمنی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جایگاه‌های سوخت گفت: علاوه بر ارائه آموزش‌های لازم به متصدیان و اپراتورهای جایگاهداران، رعایت پروتکل بهداشتی در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد به طوری که امکاناتی نظیر ماسک، عینک محافظ پزشکی، دستکش و لباس‌های مخصوص در اختیار جایگاه‌داران قرار گرفته است.

تردد بالا در پمپ‌بنزین‌ها خطرناک استسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین به منظور جلوگیری از شیوع از کرونا از ممنوعیت تبادل اسکناس در جایگاه‌های سوخت سخن گفته است.محمودی تصریح کرد: جایگاه‌ها از گذشته به دلیل گردش پول نقد و فرهنگ غلط استفاده از آن و ... به عنوان پایگاه‌های شیوع ویروس و میکروب مطرح بوده‌اند؛ خوشبختانه علی‌رغم هشدارهای قبلی جایگاه‌داران، این موضوع با شیوع ویروس کرونا در صدر توجه مسئولان و مراجعین قرار گرفت.

البته قرنطینه همگانی موجب شده است تا مراجعه به جایگاه‌های سوخت کاهش یابد. به گونه‌ای که به گفته رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور؛ مصرف بنزین حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.این کارگر شاغل در یکی از پمپ‌بنزین‌های خصوصی در سنندج می‌گویند: مراجعات به پمپ بنزین‌ها همچنان زیاد است. به ویژه با اتمام عید و حاضر شدن کارگران و کارمندان در محل کار، مراجعه برای سوخت‌گیری نیز بیشتر شده است. همین امر احتمال تماس این کارگران با مردم بیشتری را به وجود می‌آورد. در برخی از کشورها حتی گان و لباس محافظتی به کارگران پمپ‌بنزین‌ها که در معرض خطر هستند، اختصاص داده شده است.

این کارگر اهل سنندج تصریح می‌کند: ما در شرایط خطیری کار می‌کنیم. کارفرمایان، ما را با کارگران بخش درمان، اصحاب رسانه و نیروی انتظامی مقایسه می‌کنند اما به هر حال نباید فراموش کرد که تمام سال حداقل‌بگیر بوده‌ایم. چطور روی جان‌فشانی و شغل‌مان حساب جداگانه باز می‌کنند اما همچنان حداقل‌بگیر هستیم؟ نمی‌شود که کارفرمایان انتظار داشته باشند با وجود بیماری مثل قبل در محیط کار حاضر شویم اما همچنان از وضعیت حداقلی معیشتی برخوردار باشیم.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

سازمان جهانی بهداشت:روند ابتلا به کرونا در ایران به سطح ثابت رسیده استمدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت: به واسطه افزایش موثر بسیاری از اقدامات کنترل کننده، ما شاهد ثابت ماندن تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایران هستیم و در حقیقت، برخی اشارات از کاهش تعداد مبتلایان جدید در روزهای اخیر خبر می‌دهد چرا؟ نکنه ویروسها فاصله گذاری رو رعایت کردن؟ تعداد فوتی های ایتالیا رو نگاه میکنم ، تعداد فوتی های پانزده روز گذشته شروع کرونا در انگلیس نگاه میکنم و مقایسه میکنم با ایران که عملا هیچ قرنطینه ای هم نداشت و نداره ، فکر میکنم با این آمارهای جمهوری اسلامی و رسانه های مزدورش واقعا به سخره گرفته شدیم

استعفای یک مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا در انتقاد به ناکارآمدی این نهاد در مبارزه علیه کروناروزنامه فایننشنال تایمز ادعا می کند رئیس بخش پژوهش های شورای اروپایی بدلیل ناکارآمدی اتحادیه اروپا در مبارزه علیه ویروس کرونا استعفاداده است. حق داره کشورهای پیشرفته اروپای حتی قادر نیستند خودشون ماسک و دستکش و سایر لوازم مورد احتیاجشون را تهیه کنند و از چین که عامل شیوع این ویروس تو اروپا و سایر کشورهای دنیا بوده معامله می‌کنند

وزیر بهداشت: جزئیات شیوع کرونا در ایران را باید در جلسه غیرعلنی گفتدکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران گفته است جزئیات مربوط به شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ که جان بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ ایرانی را گرفته باید در جلسه غیرعلنی مجلس گفته شود. او گفته از اول بهمن ۹۸ انتظار شیوع این بیماری در ایران وجود داشته است. یعنی مردم نامحرم هستند، یا آنقدر وضع وخیم است ، ترس از واکنش جهانی را دارند يه حرفى نزن كه بعدن بگى گوه خورم لطفا 😂😂😂خب معلومه

زنده شدن امید در بریتانیا در پی کاهش شمار مرگ و میر ناشی از کروناپس از هفته‌های سراسر تاریک و هراس، امیدی دوباره برای بریتانیایی‌ها زنده شد و این کشور بار دیگر شاهد

سناتور آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشتسناتور آمریکایی مبتلا به ویروس_ کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشت رئیس بیمارستانی که سناتور پال در آن جا داوطلب شده در بیانیه‌ای گفته که حضور او باعث تقویت روحیه بیماران و کادر درمانی شده است. مصی:چندبار صیغه شده اید؟ غیر از خیانت به زن فراهانی بیشتر هم بوده؟ طفل نامشروعی که باردار شدید چه شد؟ شما چطور در ایران محجبه بوده و هیچ خطر نکردید؟ ولی در خارج از کشور دختران مردم را به کشف حجاب و زندان رفتن دعوت میکنید؟ .! فیلم و دوربین ساده لوحان، درآمد و کاسبی کلاشان!

احتمال ابتلای نیروهای ناو فرانسوی به کرونا؛ «شارل دوگل» به خانه بر می‌گرددناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل که در حال انجام ماموریت در اقیانوس اطلس بود، پس از اینکه حدود ۴۰ دریانورد آن، با علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شدند، تصمیم گرفت پیش از موعد مقرر به فرانسه بازگردد. جالبه! ناو ها و سلاح های این جماعت مستکبر نه به وسیله مظلومین که به وسیله خدای مظلومین به سبب یک ویروس به خانه بر میگرده! هههه. دونه دونه دارن نابود میشن، ناو هاتون لذت بخشه چند می فروشند ؟؟

مادر رومینا اشرفی: شوهرم می‌گفت به رومینا یاد بده خودش را حلق آویز کند روحانی ایرانی به فارس: اگر بی‌غیرت باشیم با خوک چه فرقی داریم؟ سرلشکر سلامی: در مقابل هیچ دشمنی کرنش نمی‌کنیم / عملیات و تاکتیک‌ تهاجمی داریم / روزی دشمنان آتش اصلی‌ ایران را در دریا و آسمان خواهند دید- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim تشکر دوباره مادورو از ایران به خاطر ارسال نفتکش‌های سوخت رسان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim قالیباف رییس مجلس یازدهم شد وزیر دفاع: عمق حضور نیروهای مسلح ایران رادر آب‌های آزاد افزایش خواهیم داد / کمربند امنیت خلیج فارس محکم‌تر می‌شود / حفظ امنیت تنگه هرمز بر عهده ایران است‌- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim فتاح: نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان وارد بورس می‌شود / به عرصه سازندگی تا تحقق عدالت ادامه می‌دهیم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim وزیر خارجه آمریکا از پایان معافیت‌های هسته‌ای برجام و تحریم دو مقام دیگر رژیم ایران خبر داد چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim قالیباف: همدلی اکثریت مجلس سهم مهمی در تشکیل مجلس قوی و کارآمد دارد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim تاکید مقامات وزارت خارجه آمریکا بر مصون نگاه داشتن جهان از برنامه هسته‌ای رژیم ایران