«پنج برابر شدن» پادتن با تزریق دُز چهارم واکسن کرونا

14/10/1400 10:54 ب.ظ

نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه با استناد به نتایج پژوهش‌های مقدماتی که در این کشور انجام شده است گفت تحت تاثیر تزریق دُز چهارم واکسن کرونا، پادتن‌ها پنج برابر تقویت می‌شوند.

نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه با استناد به نتایج پژوهش‌های مقدماتی که در این کشور انجام شده است گفت تحت تاثیر تزریق دُز چهارم واکسن کرونا، پادتن‌ها پنج برابر تقویت می‌شوند. نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ۱۴ دی با استناد به نتایج پژوهش‌های مقدماتی که در این کشور انجام شده است گفت تحت تاثیر تزریق دُز چهارم واکسن کرونا، پادتن‌ها پنج برابر تقویت می‌شوند.

نفتالی بنت هنگام دیدار از مرکز بهداشتی شبا همزمان با تزریق دومین دُز تقویتی واکسن به کارکنان این مرکز گفت: «حدود یک هفته پس از شروع تزریق دُز چهارم واکسن، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تزریق دُز چهارم امن است. و دومین نکته‌ای که دریافته‌ایم این است که با تزریق دومین دُز تقویتی، پادتن‌های موجود در بدن پنج برابر تقویت می‌شوند».

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: «این نتايج به احتمال فراوان نشان می‌دهند که مقاومت بدن در برابر ابتلا به ویروس، احتمال بستری شدن و عوارض شدید بیماری کووید ۱۹ افزایش می‌یابد». اسرائیل در زمینه سرعت واکسیناسیون جمعیت یکی از بهترین عملکردها را داشته است و در حال حاضر اکثر مردم این کشور دُز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

این کشور از روز جمعه تزریق دُز چهارم و یا دُز تقویتی دوم را برای جمعیت بالای ۶۰ سال، افراد آسیب‌پذیر و کادر درمانی آغاز کرده است. به همین دلیل پژوهش‌هایی که در اسرائیل انجام می‌شود می‌تواند برای سایر کشورهای جهان راهگشا باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

مکتب سردار سلیمانی نه با ترور از بین می‌رود نه با موشکرییس جمهوری گفت: اگر شخصیت یک‌ فرد بسیار توسعه یافت دیگر فقط یک فرد حقیقی نیست، بلکه توسعه وجودی، او را شخصیتی می‌کند که به عنوان یک ملت و یک مکتب از او یاد می‌شود و این مکتب نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک. اما با دروغ و اختلاس قطعا'از بین میرود فقط سیفون توالت را بکش

اگر رژیم صهیونیستی خطایی بکند، در لحظه و با قاطعیت پاسخ می‌دهیمرئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با شبکه المنار به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به بیان ویژگی های شخصیتی و توان فرماندهی و مدیریتی وی پرداخت و گفت: قدرت نوآوری و تصمیم گیری شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس آشکار شد. Hero

دستگاه قضا پرونده شهادت سردار سلیمانی را با جدیت پیگری می‌کندمعاون اول قوه‌قضاییه گفت: دستگاه قضا ایران به همراه دستگاه قضا عراق پرونده شهادت سردار سپهبد سلیمانی و همراهانش را با جدیت پیگیری می‌کند و به عالمیان نشان می‌دهد این ترور چقدر ناجوانمردانه بوده است. بابا خودش گفت آقای ترامپ قمار باز بیا...اونم اومد خوب میخاست نگه بیاد

سخنگوی وزارت خارجه ایران: به صورت مکتوب با آمریکا تبادل نظر می‌کنیمسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، گفته است در مذاکرات احیای برجام که در وین در جریان است، «بین ایران و آمریکا نیز مسیر مشخصی برای تبادل نظر وجود دارد» و این تبادل نظر... این که با آمریکا اسرائیل یا هر حرومزاده دیگه ای مثل خودتون،مذاکره یا همون باج دهی میکنید ک مثل روز روشن بود. مردم_احمق_و_بیغیرت_ایران دستت درد نکنه سلام مارو هم برسون پست فطرتا راهی جز مذاکره با امریکا ندارین برای نگهداشتن صندلی و پول خوردن هم باشه باید امریکارو دستمال بکشین که بذاره بمانید اروپا و امریکا دارن با ایران هراسی به کشورهای منطقه سلاح میفروشند و نفع میبرن و راضی به بودن رژیم فعلی ایران هستند وگرنه تا الان این رژیمو زیر خاک میکردند

پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای پرداخت وام ازدواج ۵۰۰ میلیونی با بازپرداخت ۱۰ ساله/ تشریح دلایل کمیسیون برای مخالفت با افزایش سن بازنشستگیاسماعیلی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای پرداخت وام ازدواج ۵۰۰ میلیونی با بازپرداخت ۱۰ ساله/ تشریح دلایل کمیسیون برای مخالفت با افزایش سن بازنشستگی

مادورو از دیدار با بایدن استقبال کردمادورو از دیدار با بایدن استقبال کرد نیکلاس مادورو​​​​​​​، رئیس جمهور ونزوئلا در برنامه‌ای در شبکه تلویزیونی «Telesur» اظهار داشت: امیدوارم بتوانم گفت‌وگوی مستقیم، شجاع، صادقانه و متقابل با دولت آمریکا آغاز کنم.

نسخه چاپی

نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ۱۴ دی با استناد به نتایج پژوهش‌های مقدماتی که در این کشور انجام شده است گفت تحت تاثیر تزریق دُز چهارم واکسن کرونا، پادتن‌ها پنج برابر تقویت می‌شوند.

نفتالی بنت هنگام دیدار از مرکز بهداشتی شبا همزمان با تزریق دومین دُز تقویتی واکسن به کارکنان این مرکز گفت: «حدود یک هفته پس از شروع تزریق دُز چهارم واکسن، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تزریق دُز چهارم امن است. و دومین نکته‌ای که دریافته‌ایم این است که با تزریق دومین دُز تقویتی، پادتن‌های موجود در بدن پنج برابر تقویت می‌شوند».

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: «این نتايج به احتمال فراوان نشان می‌دهند که مقاومت بدن در برابر ابتلا به ویروس، احتمال بستری شدن و عوارض شدید بیماری کووید ۱۹ افزایش می‌یابد».

اسرائیل در زمینه سرعت واکسیناسیون جمعیت یکی از بهترین عملکردها را داشته است و در حال حاضر اکثر مردم این کشور دُز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

این کشور از روز جمعه تزریق دُز چهارم و یا دُز تقویتی دوم را برای جمعیت بالای ۶۰ سال، افراد آسیب‌پذیر و کادر درمانی آغاز کرده است. به همین دلیل پژوهش‌هایی که در اسرائیل انجام می‌شود می‌تواند برای سایر کشورهای جهان راهگشا باشد.

در نشست خبری که روز سه‌شنبه در مرکز بهداشتی شبا برگزار شد مسئول این پژوهش جدید نیز حضور داشت.

البته کارشناسان بهداشت عمومی یادآوری می‌کنند که افزایش پادتن‌ها لزوما به معنای مقاومت بهتر بدن در برابر ابتلا به ویروس و یا بیماری نیست.

مرکز بهداشتی شبا از هفته گذشته تزریق دُز چهارم واکسن فایزر به کادر درمانی این مرکز را آغاز کرده است و در پایان پژوهش یک هفته‌ای اعلام کرد که عوارض جانبی آن مثل تزریق دُز‌های قبلی بوده است.

روند تزریق دُز چهارم برای افراد بسیار مسن در خانه‌های سالمندان و بیمارانی که بدن آن‌ها پادتن کافی ندارد از روز جمعه شروع شد و از روز دوشنبه نیز تزریق دُز چهارم برای کادر درمانی و افراد بالای ۶۰ سال آغاز شده است.

آمارهای دولتی نشان می‌دهند که تاکنون در مجموع ۲۰ هزار نفر دُز چهارم را دریافت کرده و حدود صد هزار نفر دیگر نیز برای تزریق این دُز قرار قبلی گرفته‌اند.

نفتالی بنت گفت اسرائیل موج چهارم شیوع ویروس کرونا را پشت سرگذاشته است ولی با وجود این در روزهای اخیر موارد ابتلا افزایش یافته است.

وزارت بهداشت اسرائیل روز سه‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ده هزار و ۷۲۰ مورد جدید از ابتلا شناسایی شده است و تعداد مبتلایان به بیماری شدید کووید ۱۹ نیز به ۱۱۷ نفر افزایش یافته است.

کارشناسان بهداشت عمومی معتقدند که با وجود سرعت واکسیناسیون در اسرائیل فقط ۶۱ درصد از جمعیت این کشور حداقل دو دُز واکسن ضروری را دریافت کرده‌اند، حدود ۳۰ درصد از جمعیت اصلا واکسن نزده‌اند و تاریخ اثربخشی واکسن ۹ درصد از جمعیت نيز گذشته است.رادیو فردا

رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.