«پارتی‌گیت»؛ بوریس جانسون به لبه پرتگاه رسید

16/03/1401 10:29:00 ق.ظ

حزب محافظه‌کار بریتانیا ادامه رهبری بوریس جانسون را به رای می‌گذارد جزئیات بیشتر🔽

مقامات حزب محافظه‌کار می‌گویند ۵۴ امضای مورد نیاز از میان نمایندگان این حزب در مجلس عوام برای به چالش کشیدن رهبری بوریس جانسون جمع‌آوری شده است. حزب محافظه‌کار بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که ادامه رهبری بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور در حزب با جمع‌آوری امضاهای مورد نیاز برای این امر به رای گذاشته خواهد شد.

بوریس جانسون در صورت شکست در این رای‌گیری مقام رهبری حزب محافظه‌کار و در نتیجه ریاست دولت را از دست خواهد داد. در مقابل او اگر بتواند رهبری حزب محافظه‌کار را حفظ کند تا یک سال دیگر امکان به چالش کشیدن رهبرش‌ای در حزب وجود نخواهد داشت.

مخالفان بوریس جانسون در حزب محافظه‌کار برای به چالش کشیدن رهبری او در حزب به جمع‌آوری ۵۴ امضا از میان نمایندگان حزب در مجلس عوام نیاز داشتند. رئیس کمیته ۱۹۲۲ در حزب محافظه‌کار که مسئول دریافت نامه‌های نمایندگان است صبح روز دوشنبه اعلام کرد که ۵۴ امضا برای برگزاری انتخابات درون حزبی برای تعیین سرنوشت بوریس جانسون جمع‌آوری شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید نخست‌وزیر بریتانیا طی چند ماه گذشته به دلیل برگزاری چند جشن در دفترش در دوران شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار داشت. رای‌گیری در حزب محافظه‌کار برای تعیین سرنوشت بوریس جانسون قرار است غروب روز دوشنبه انجام شود. ۳۵۹ نماینده محافظه‌کار در مجلس عوام در این رای‌گیری شرکت خواهند کرد. بوریس جانسون برای حفظ مقامش به رای ۱۸۰ نماینده حزبش نیاز دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>