«هواپیماهایی حامل ارواح»؛ داستان پرواز‌های بدون مسافر در اروپا چیست؟

19/10/1400 09:57:00 ق.ظ

برخی شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند که به رغم کاهش شدید تقاضا در شرایط همه‌گیری، به موجب قوانین اروپایی باید پروازهای خود را حتی خالی و بدون مسافر حفظ کنند و طبق برنامه انجام دهند.

برخی شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند که به رغم کاهش شدید تقاضا در شرایط همه‌گیری، به موجب قوانین اروپایی باید پروازهای خود را حتی خالی و بدون مسافر حفظ کنند و طبق برنامه انجام دهند. این رویکرد بحث بر‌انگیز که مخالفت‌هایی را نیز به همراه داشته آنگونه که شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند منطبق با مقررات اروپایی است و با هدف حفظ جایگاه‌ها و زمان‌های پروازی اختصاص داده شده به این شرکت‌ها در فرودگاه‌ها صورت می‌گیرد.

در این گزارش رویکرد شرکت‌های هواپیمایی در این راستا نوعی اقدام پوچ و حتی آسیب‌رسان به محیط زیست محسوب شده و آمده است که بحث و جدل پیرامون چنین رویکردی پس از اظهارات اخیر مدیر عامل شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا آلمان داغ‌تر شده است.

این سخنان تعجب و حتی تمسخر منتقدانه کابرران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت و بویژه خشم برخی مسئولان و مقامات سیاسی را نیز شعله‌ور کرد. این نماینده حامی محیط زیست که ریاست کمیسیون حمل و نقل و توریسم درپارلمان اروپا را نیز بر دوش دارد در نامه‌ سرگشاده خود، قانون موسوم به «استفاده کنید یا از دست دهید» را که شرکت‌های هواپیمایی به موجب آن و از بیم از دست دادن جایگاه‌ و زمان‌های پروازی در فرودگاه‌ها اقدام به حفظ پروازهای بدون مسافر می‌کنند، به شدت محکوم کرد. headtopics.com

MehdiJami

شرکت‌های هواپیمایی پیش از همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ می‌بایست دست کم از هشتاد درصدِ این زمان‌های پروازی استفاده می‌کردند زیرا در غیر این صورت این زمان‌ها به نفع رقبا از آنها گرفته می‌شد و به دیگر شرکت‌ها اختصاص می یافت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کوهنوردی بدون مجوز در کرج ممنوع شد

رئیس جمهوری قزاقستان از ارتش خواست بدون اخطار قبلی «به قصد کشتن» به معترضان شلیک کند▪️قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان، روز جمعه ١٧ دی‌ماه به نیروهای امنیتی کشورش اجازه داد به سوی «کسانی که در ناآرامی‌ها مشارکت می‌کنند» به قصد کشتن شلیک کنند. ارباب پوتین ، دیکتاتور روسیه در آینده اَقمار خود را از دست خواهد داد روسیه فعلی فاسد است و بدنبال شوروی قَدم بر میدارد و هَدف آن اَحیای شوروی سابق 👎🏻 مرتیکه دیکتاتور مغول مگر مردم تو را انتخاب کردند برای کشتن و سرکوب.روسها را هم به این ضیافت دعوت کردی؟سقوط و مرگ دیکتاتورها دیر نیست شما از آگاهی مردم وحشت دارید

توقایف خطاب به پلیس: بدون هیچ هشداری به تظاهرکنندگان مسلح تیراندازی کنید | DW | 07.01.2022با توجه به ادامه ناآرامی‌ها در قزاقستان قاسم توقایف، رئیس جمهور این کشور به نیروهای پلیس دستور داده است، بدون هیچ هشداری به سوی تظاهرکنندگان مسلح تیراندازی کنند. دادستانی از دستگیری بیش از ۳هزار نفر خبر داده است. احتمالا ایشان هم نماینده خدا در قزاقستان است! ولی وقیح قزاقستان و گرنه کسی که از سوی مردم انتخاب شده باشد همچین غلطی نمیکند و فقط کناره گیری میکند هر وقت نام کشور قزاقستان می‌شنوم یاد فیلم Borat 2006 می افتم و این رویدادها چیزی عجیبی نیست

رئیس جمهوری قزاقستان: فرمان تیر بدون اخطار و مجوز کشتن داده‌ایمدر حالی‌که درگیری میان پلیس و معترضان شامگاه پنجشنبه در آلماتی پایتخت قزاقستان ادامه یافت، قاسم ژُمارت توکایف، رئیس جمهوری این کشور روز جمعه با رد درخواست‌های جامعه جهانی و همچنین روسیه برای مذاکره میان دولت و معترضان اعلام کرد: «گفت‌وگویی در کار نیست، راهزنان مسلح را نابود می‌کنیم.» فاجعه در قزاقستان همه از مکر و حیله وو.... فتنه سازیهای صلیبچیهای به بن بست رسیده ی شرق و غرب نشعت گرفته است.جغرافیای تورکان باید مستقل شود یک کرسی در شورای امنیت داشته باشد.

اتحادیه اروپا برای حمایت از ثبات قزاقستان اعلام آمادگی کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی اعتراضات در قزاقستان برای حمایت از ثبات در این کشور اعلام آمادگی کرد. - خبرگزاری آناتولی سازمان ملتهای تورکان اگر بزودی مستقل نشود صاحب و مالک هویت و جغرافیای مدنیت بزرگ علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه ی ده هزارساله ی تورکان را با حضوریکتائی بدست نگیرند اعلام نکند کشورهای تورکان با اینهمه فتنه سازیهای صلیبچیهای شرق و غرب، خسارتها خواهند دید!

بلینکن و بورل در مورد تنش‌زدایی در مرز اوکراین گفت‌وگو کردندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، و جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی، در مورد افزایش حضور نظامی روسیه در امتداد مرز با اوکراین و لزوم تنش‌زدایی گفت‌وگو کردند.