«نگرانی» در اسرائیل از نوع واکنش آمریکا به حمله اربیل

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک روز پس از حمله موشکی سپاه به اربیل، رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که این کشور از این‌که ایران به «اهداف آمریکایی» حمله می‌کند اما آمریکا واکنشی نشان نمی‌دهد، «مضطرب» شده است.

یک روز پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که مقام‌های اسرائیلی از این‌که ایران به «اهداف آمریکایی» حمله می‌کند اما آمریکا واکنشی نشان نمی‌دهد، «مضطرب» شده است.

وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگوی روز ۲۲ اسفند با شبکه فاکس‌نیوز گفت ارزیابی آمریکا این است که موشک‌های سپاه پاسداران برای حمله به اهداف آمریکایی شلیک نشده بود. در پی اصابت ۱۲ فروند موشک‌ سپاه پاسداران به مکانی در اربیل عراق در روز ۲۲ اسفند، این گمانه‌زنی ابتدا در رسانه‌های اسرائیل و منطقه مطرح بود که این رویداد واکنشی به رویداد روز ۱۶ اسفند در سوریه در ارتباط با کشته شدن دو سرهنگ پاسدار در جریان حمله هوایی منتسب به اسرائیل بوده است.

سپاه با پذیرش مسئولیت شلیک موشکی به عراق، آن را علیه «پایگاه‌های صهیونیست‌ها» در اقلیم کردستان عنوان کرده و مدعی شده که «مرکز راهبردی توطئه و شرارت» مرتبط با اسرائیل را هدف گرفته است. سایت نورنیوز، وابسته به شورای عالی امنیت ملی ایران، نیز تأیید کرد که «در محل نگهداری روغن موتور و مواد قابل اشتعال در یکی از مقرهای سپاه در استان کرمانشاه آتش‌سوزی رخ داده» که همان روز، ۲۵ بهمن، «مهار شد». جمهوری اسلامی به حمله احتمالی پهپادی به این مقر اشاره نکرده بود.

به‌نوشته هاآرتص، «برخی از ضرباتی که این دو دشمن رد و بدل می‌کنند، از نگاه‌ها پنهان است و برخی از آن‌ها پس از مدتی منتشر می‌شوند، اما در صحنه عمل، دو کشور پنج سال است که مستقیم با یکدیگر درگیر شده‌اند و روشن است که این روند رو به تشدید است».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تجویز میشه پوشک دولایه استفاده کنین.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

منابع کردی: حمله موشکی از کرمانشاه به محوطه کنسولگری آمریکا در اربیل شمال عراقرسانه‌های عراق گزارش دادند ساختمان در حال احداث کنسولگری آمریکا در اربیل مرکز اقلیم کردستان با چندین موشک گراد مورد حمله قرار گرفت.به گفته منابع کردی این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: حمله موشکی به اربیل از ایران انجام شده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقامات آمریکایی: حمله موشکی به اربیل از سمت ایران صورت گرفته استمقامات آمریکایی: حمله موشکی به اربیل از سمت ایران صورت گرفته است روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد موشک‌های پرتاب شده به نزدیکی ساختمان جدید کنسولگری آمریکا در اربیل عراق، «از سمت ایران» شلیک شده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جزئیات بیشتر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل🔺جزئیات بیشتر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل ▪️بامداد روز یکشنبه ۲۲ اسفند، مناطق نزدیک به کنسولگری جدید و در حال ساخت آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، هدف حمله موشکی قرار گرفت. سپاه مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید همین که موشکهای سپاه_پاسداران بازبه کرمانشاه اصابت نکرده وتونسته به أربيل برسه ،برای سپاه تروریستی خیلی پیشرفت امیدوارکننده ای ست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات جدید از حمله موشکی سپاه به مرکز راهبردی رژیم صهیونیستیجزئیات جدید از حمله موشکی سپاه به مرکز راهبردی رژیم صهیونیستی یک منبع آگاه: ۳ صهیونیست به هلاکت رسیدند و حداقل ۷ نفر بشدت مجروح شدند این عملیات در واکنش به تعرض پهپادی چندی پیش رژیم صهیونیستی به منطقه «ماهیدشت» بود ساختمان مورد هدف، محل تفریح بوده است ۱۲ موشک فقط ۳ نفر!😐 نحوه خبر رسانی با توجه به سابقه اخبار متشابه قبلی بیشتر حس طنز را در آدم بر می انگیزد تا چیز دیگری بدون تلفات جانی . دروغ نگو خبر گراز
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته‌شدن 90 کودک از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکرایندفتر دادستانی کل اوکراین، دوشنبه 14 مارس، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از زمان حمله روسیه به اوکراین، دست‌کم 90 کودک کشته و بیش از 100 نفر زخمی شده‌اند.در این شرم اوره راجع به گردن زدن ۸۱ نفر توسط جلادان عربستانی هم گزارش تهیه کنید که دنیا بداند جرم آنان چه بود که اینگونه بیرحمانه اعدام شدند .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »