«نهبندان» رکورددار مصرف بنزین در کشور

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی گفت شهرستان نهبندان در ۷ماه امسال رتبه نخست مصرف بنزین را داشته است. وی افزود «این مصرف واقعی نیست و بعضا ۶۴ تا ۶۹ درصد اضافه برداشت داشته‌ایم که در مقابله با معیار نرم کشوری اختلاف فاحشی دارد.» اخبار_ایران

استان‌وایر- مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی گفته که شهرستان نهبندان در هفت ماه امسال رتبه نخست مصرف بنزین در کشور را داشته است.افزوده «این مصرف واقعی نیست و بعضا ۶۴ تا ۶۹ درصد اضافه برداشت داشته‌ایم که در مقابله با معیار نرم کشوری که ۸.۷درصد است اختلاف فاحشی است.»

مردانی دلیل اصلی مصرف بالای سوخت در نهبندان را تفاوت قیمت فرآورده‌های نفتی در داخل نسبت به خارج از کشور وافزایش محدودیت‌های توزیع در استان سیستان‌ و بلوچستان اعلام کرده است. وی از «مهاجرت کارت‌های سرگردان از استان سیستان‌وبلوچستان به شهرستان نهبندان» و «افزایش نظارت و برخورد با کارت‌های مهاجر» به عنوان عوامل دیگر این افزایش مصرف نام برده است.

از استان سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از مبادی قاچاق سوخت به خارج ایران نام برده می‌شود. سایت‌های محلی هم بارها گزارش‌های متعددی درباره گسترش این پدیده در این استان منتشر کرده‌اند. در دو سال اخیر ده‌ها نفر به خاطر قاچاق سوخت در این استان از سوی پلیس یا مرزبان‌ها مورد هدف قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عراق...8 تن کشته و ده‌ها زخمی در تظاهرات بغداد و کربلامنابع عراقی روز دوشنبه از کشته شدن 8 نفر در جریان اعتراضات این کشور در شهرهای بغداد و کربلا خبر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات در عراق؛ یک نفر در استان ذی‌قار کشته شددر حمله نیروهای امنیتی عراق به تظاهرات مردم در استان ذی قار این کشور یک معترض کشته و تعدادی نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه اسپانیا حکم بازداشت سه رهبر کاتالونیا دوباره به جریان انداختدادگاه عالی اسپانیا حکم بازداشت سه رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا در اروپا را که اکنون در خارج از مرزهای این کشور به سر می‌برند، بار دیگر فعال کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لهستان سن بازنشستگی قضات را کاهش داد، دیوان دادگستری اروپا محکوم کرددیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که قانون کاهش سن بازنشستگی قضات در لهستان غیرقانونی بوده و تصمیم حزب حاکم در این کشور را غیرقانونی خواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل: 254 نفر در اعتراضات عراق کشته شدنددفتر سازمان ملل در عراق آمار قربانیان تظاهرات اخیر در این کشور را 254 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جشنواره صلح؛ جوانان چهار کشور در محفل کابل گرد هم آمدنددومین جشنواره منطقه‌ای صلح در کابل امروز پایان یافت. در این جشنواره فرهنگی جوانانی از افغانستان، تاجیکستان، پاکستان و ایران گردهم آمده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »