«نمایندگان مجلس حق سوال یا انتقاد از سپاه را ندارند»

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

29 نماینده مجلس ایران سه‌شنبه 23 ژوئیه، خواستار سلب عضویت علیرضا رحیمی از هیات رییسه این مجلس بدلیل

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سایت کلمه نوشت: «به نظر می‌رسد نمایندگان حتی در نطق‌های میان دستور خود نیز آزاد نبوده و نمی‌توانند به سپاه و نیروهای امنیتی تذکر دهند اگر یک نماینده مجلس، به دلیل مصونیت پارلمانی قابل تعقیب توسط اطلاعات سپاه نیست، اما این نهاد نظامی و امنیتی دستانش بسته نبوده و بیکار نمی‌نشیند و از طریق نمایندگانی که در مجلس دارد تلاش می‌کند تا صدای مخالف با خود را خفه کند».

علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران در این باره گفت: «سوال روز گذشته من متوجه سپاه بود اما به دلیل نقص قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس به نماینده اجازه داده نمی‌شود تا از سپاه، بانک مرکزی و صدا و سیما سوال کند، مجبور هستیم دستگاه‌های متناظر را در دولت پیدا کنیم و سوال خود را از این دستگاه بپرسیم».

براساس این گزارش، محدود کردن نمایندگان به همین جا ختم نشده و از رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی ایران نیز به‌دلیل اظهارات «مغایر با سیاست نظام!» شکایت شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سپاه همه کاره هست رییس

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عمران خان: با نمایندگان طالبان دیدار می‌کنم/ از خدا بابت روی کار آمدن ترامپ سپاسگزارم!نخست وزیر پاکستان: *از خدا بابت روی کار آمدن ترامپ سپاسگزارم *اگر به خاطر سیاست‌های دولت ترامپ نبود، آمریکا می‌توانست ۱۹ سال دیگر در جنگ افغانستان بماند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تقاضای ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلستقاضای ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس کاتب، نماینده مجلس: ۲۹ نفر از نمایندگان در رابطه با سوال دیروز آقای رحیمی از وزیر دفاع تقاضای سلب عضویت ایشان از هیات رئیسه را به کمیسیون آیین نامه ارائه کردند. مگه چی پرسیده؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شفافیت نمایندگان مجلس؛ چند سایت و دیگر هیچ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت یک نوکیش مسیحی ایرانی پس از اخراج از آلمان | DW | 23.07.2019به گزارش یک روزنامه آلمانی، فاطمه آزاد که به مسیحیت گرویده در تهران دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده است. سازمان عفو بین‌الملل از وزات کشور آلمان خواسته است، در سیاست خود در قبال نوکیشان مسیحی ایرانی بازنگری کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تعدادی از انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی بیانیه‌ای در حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه صادر کردندانجمن کارگران و استادکاران ساختمانی شهرهای کامیاران، سقز، بانه، دیواندره، مریوان و سروآباد با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط بازداشت‌شدگان هفت‌تپه شدند. فرزندان_ایران_را_آزادکنید😲😲 شما فراموش نشدید اگر از دستمان کاری برنمیاید ولی در قلبمان خانه دارید...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده ارشد آمریکا: ایران ممکن است بیش از یک پهپاد از دست داده باشدعمو جنسی که زدی انگار اصله.آدرس بده ما هم بریم پیش ساقیت خخخخخخ دمت گرم😁 اشتباه نکنید،شما پنج پهپاد ایران را زده اید البته درخواب
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »