«نخستین کشور اروپایی» سفارتش در اسرائیل را به بیت‌المقدس منتقل می‌کند

04/09/2020 08:44:00 ب.ظ

«نخستین کشور اروپایی» سفارتش در اسرائیل را به بیت‌المقدس منتقل می‌کند جزئیات بیشتر🔽

صربستان, کوزوو

«نخستین کشور اروپایی» سفارتش در اسرائیل را به بیت‌المقدس منتقل می‌کند جزئیات بیشتر🔽

صربستان همزمان با برگزاری گفتگوها با کوزوو در واشنگتن با انتقال سفارت خود در اسرائيل به بیت‌المقدس(اورشلیم) موافقت کرد. کوزوو نیز تصمیم گرفته است تا اسرائيل را به رسمیت بشناسد.

الکساندر ووچیچ، رئيس جمهوری صربستان در حالی با انتقال سفارتش کشورش به بیت المقدس موافقت کرده است که برای شرکت در مذاکره با عبدالله هوتی، نخست وزیر کوزوو در واشنگتن به سر می‌برد. این گفتگوها با میانجیگری آمریکا برگزار شد.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۷ بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائيل به رسمیت شناخت. سفارت ایالات متحده در اسرائيل در سال ۲۰۱۸ به بیت المقدس منتقل شد.واشنگتن از دیگر کشورها نیز خواسته است تا بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند. این در حالی است که انتقال سفارت آمریکا به اسرائيل با اعتراض فلسطینی‌ها روبرو شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هشدار به زنان باردار: کودک را با مصرف الکل ناقص نکنید | DW | 04.09.2020کمیسر مواد مخدر دولت آلمان به همه زنان هشدار داده که با مصرف مشروبات الکلی در دوران حاملگی کودکانشان را در معرض انواع نارسایی‌ها و عقب‌ماندگی‌هایی که ممکن است تمام عمر با آن‌ها همراه باشد قرار ندهند.

غریب‌آبادی: گزارش آژانس دورنمای سازنده‌ای را در روابط با ایران ترسیم می‌کندسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین گفت: گزارش آژانس دورنمای سازنده‌ای را در روابط با ایران ترسیم می‌کند.

ترکیه: توهین مجدد به حضرت محمد در فرانسه را محکوم می‌کنیمرئیس سازمان امور دینی ترکیه توهین مجدد به حضرت پیامبر اسلام توسط مجله شارلی ابدو در فرانسه را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.

ویدیو؛ خانواده جیکوب بلیک در مخالفت با سفر ترامپ به کنوشا جشن برپا کردندآقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا اعتراض‌های ضد نژادپرستی اخیر در کشورش را اقداماتی با هدف ایجاد «رعب و وحشت داخلی» توصیف کرد که به گفته وی توسط «گروه‌ها و افراد خشونت طلب» ترویج می‌شود.

چاقی در کودکان خطر ابتلا به بیماری ام‌اس را افزایش می‌دهدچاقی در کودکان خطر ابتلا به بیماری ام‌اس را افزایش می‌دهد بیماری ام‌اس یک بیماری خودایمنی است که دلایل بروز آن هنوز ناشناخته است؛ اما دانشمندان مواردی چون مصرف سیگار و چاقی در کودکان را از عوامل مؤثر در ابتلا به این بیماری دانسته‌اند. اینجا_بخوانیم👇

به این ترتیب صربستان نخستین کشور اروپایی خواهد بود که مانند آمریکا سفارتش در اسرائیل را به بیت‌المقدس منتقل می‌کند.طبق ارزیابی‌ها، هر ساله ۱۰هزار کودک در آلمان به این دلیل که مادرانشان در دوران بارداری مشروب الکلی نوشیده‌اند با نواقص مادرزادی به‌دنیا می‌آیند.به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با اشاره به انتشار گزارش مدیرکل آژانس در رابطه با موافقتنامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد این گزارش از دو بعد دارای اهمیت و قابل ارزیابی است: از لحاظ شکلی، این گزارش به تحولات و پیشرفت های روابط و همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس طی سه ماه گذشته می پردازد و حاکی از تعامل سازنده و محتوایی دو طرف در این مدت برای رسیدن به یک فهم مشترک و یافتن راه حلی برای مسائل مطرح می باشد.رئیس سازمان امور دینی ترکیه توهین مجدد به حضرت پیامبر اسلام توسط مجله شارلی ابدو در فرانسه را به شدت محکوم کرد.

بنیامین نتانیاهو در بیانیه خود درباره انتقال سفارت صربستان به بیت‌المقدس از رئیس جمهوری این کشور به دلیل به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تشکر کرد. به گفته نخست وزیر اسرائيل سفارت صربستان تا ماه ژوئيه سال ۲۰۲۱ میلادی (تیر مرداد سال ۱۴۰۰ شمسی) به بیت‌المقدس منتقل خواهد شد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دانیلا لودویگ، کمیسر ویژه مواد مخدر در دولت آلمان (از حزب سوسیال‌مسیحی) در این زمینه گفته است: «نوشیدن هر جرعه‌ [مشروب الکلی در دوران آبستنی] سلامت جنین را با خطری بسیار بزرگ مواجه می‌کند. الکساندر ووچیچ، رئيس جمهوری صربستان در حالی با انتقال سفارتش کشورش به بیت المقدس موافقت کرده است که برای شرکت در مذاکره با عبدالله هوتی، نخست وزیر کوزوو در واشنگتن به سر می‌برد. نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین گفت: برابر این گزارش، آژانس به یکی از دو مکان مورد نظر دسترسی یافت و دسترسی به مکان دوم نیز برای همین ماه برنامه ریزی شده است. این گفتگوها با میانجیگری آمریکا برگزار شد.» هایدران تایس، رئیس مرکز فدرال روشنگری‌های بهداشتی آلمان می‌گوید، بسیاری از کودکانی که در دوران جنینی خود از مصرف الکل توسط مادر آسیب شدید دیده‌اند ممکن است با عقب‌ماندگی‌های ذهنی ـ حرکتی به دنیا بیایند که ممکن است تا آخر عمر با آن‌ها همراه باشد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دولت دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۷ بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائيل به رسمیت شناخت. ارباش تاکید کرد:"انتشار مجدد کاریکاتورها و تصاویر توهین‌آمیز نشریه شارلی‌ابدو یک اقدام تحریک‌آمیز و توهین به مقدسات مسلمانان بوده و موجب افزایش خشم و نفرت و ضربه‌ای به آرامش اجتماعی است.

سفارت ایالات متحده در اسرائيل در سال ۲۰۱۸ به بیت المقدس منتقل شد. این کودکان از اختلالات رفتاری، نظیر بی‌قراری، تحریک‌پذیری و مشکلات تکلم و یادگیری رنج می‌برند. انتهای پیام. واشنگتن از دیگر کشورها نیز خواسته است تا بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند. این در حالی است که انتقال سفارت آمریکا به اسرائيل با اعتراض فلسطینی‌ها روبرو شد. تاریخ. جو بایدن: قصد ندارم مکان سفارت آمریکا در بیت‌المقدس را تغییر دهم از سوی دیگر کوزوو در حالی با به رسمیت شناختن اسرائيل موافقت کرده است که پریشتینا تاکنون این کشور را به رسمیت نمی شناخت و در مقابل اسرائيل نیز کوزوو را به رسمیت نشناخته است. اکثر ساکنان کوزوو مسلمان هستند.

دونالد ترامپ طی ماه‌های گذشته برای بهبود موقعیت اسرائيل در عرصه جهانی تلاش زیادی کرده است. میانجیگری دولت او ماه گذشته منجر به عادی سازی روابط امارات عربی متحده با اسرائیل شد. از سودان، بحرین و عمان به عنوان کشورهایی نام برده می شود که ممکن است به زودی عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل را اعلام کنند. هم‌رسانی این مطلب: .