نژاد پرستی, فرانسه, ویروس کرونا, آسیا, چین

نژاد پرستی, فرانسه

«من ویروس نیستم»: واکنش آسیایی‌تباران به نژادپرستی در پی شیوع کرونا

«اینکه ما [آسیایی‌ها] شبیه هم هستم، به این معنی نیست که همه ما از یک کشور می‌آییم و همه ما [به ویروس کرونا] مبتلا هستیم.»

06/02/2020 01:39:00 ق.ظ

«اینکه ما [ آسیا یی‌ها] شبیه هم هستم، به این معنی نیست که همه ما از یک کشور می‌آییم و همه ما [به ویروس کرونا ] مبتلا هستیم.»

«اینکه ما [ آسیا یی‌ها] شبیه هم هستم، به این معنی نیست که همه ما از یک کشور می‌آییم و همه ما [به ویروس کرونا ] مبتلا هستیم.»

شیوع ویروس مرگبار جدید کرونا به احساسات «نژادپرستانه» ضد چینی یا شاید ضد آسیایی در فرانسه دامن زده است. در روزهای گذشته عکس و ویدیوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی درباره رفتارهای ناشایست با این اقلیت نژادی در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه منتشر شده است.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

یک شهروند فرانسوی آسیایی‌تبار در باره تجربه خود به یورونیوز می‌گوید: «وقتی در یک مکان عمومی مثل اتوبوس هستم. واکنش مردم را می‌بینم. می‌بینم که سعی می‌کنند از من دور شوند یا حتی در صورتشان می‌بینم که از همراهی با من نارحتند. آن‌ها را محکوم نمی‌کنم. می‌فهممشان. ولی اینکه ما [آسیایی‌ها] شبیه هم هستم، به این معنی نیست که همه ما از یک کشور می‌آییم و همه ما [به ویروس کرونا] مبتلا هستیم.»

در پاریس که شمار بسیاری مهاجر آسیایی دارد، یک داروساز درباره تجربه خود می‌گوید: «یک مرتبه خانمی به داروخانه ما آمد. من سرفه کردم او گفت: بعدا برمی‌گردم و از آنجا بیرون رفت.»ماجرای نگرانی از شیوع ویروس کرونای جدید در پاریس تاثیر منفی خود را بر کسب و کار رستوران‌های آسیایی هم گذاشته است. یکی از کارکنان یک رستوران ویتنامی می‌گوید: «اینجا همیشه سر ظهر تا ساعت ۳ بعد از ظهر پر مشتری بود. اما الان هیچکس نیست.» headtopics.com

شمار بسیاری از شهروندان فرانسوی هم نگرانی و حتی خجالت خود را از وضعیت برخورد با شهروندان آسیایی‌تبار این کشور در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند. #من‌یک‌ویروس‌نیستم/#je ne suis pas un vi-RUS یکی از هشتگ‌های داغ شبکه‌های اجتماعی فرانسه است.اما برای نهادهای شهروندان آسیایی‌تبار فرانسه، رویکرد امروز جامعه کوه یخ راسیسم (نژادپرستی) در این کشور است. سوک لام از موسسه جوانان چینی فرانسه می‌گوید: «نژادپرستی که در هفته‌های اخیر دیدیم، همیشه در فرانسه وجود داشته است. ویروس کرونا فقط بهانه‌ای برای تایید پیشداوری‌های است که همیشه بوده و در گذر زمان تغییر شکل می‌دهد.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

واکنش به نژاد پرستی نیست به واگذار مملکت است .که واگذار میشود وبعدازقرارداد صدسال نمتوانند پس گرفت مثل .عهدنامه ترکمن چای وگلستان الهی.‌‌....بنده های خدا😑 برای چینی ها هم دعا کنیم مردمشون ازین شرایط رهایی پیدا کنن و همگی در سلامت باشن، برای سلامتی و صلح در کل سیاره انرژی بفرستیم همه ما انسان هستیم علائم بیو تروریسم غرب : * افشای باطنی از رؤیای دیرینه رویارویی غرب و شرق؟!!! * اثبات حقیقت پنهان در انسان دوستی دروغین غرب؟!!! * عملیات روانی در هراس افکنی بر علیه مردم چین؟!!! * نگاه پر از کینه و نژاد پرستانه عامدانه در غرب ؟!!! * دامن زدن به احساسات زشت ناسیونالیستی؟!!!

اون روزا که تازه بیماری ایدز از امریکا امده بود یادتون بیاد حالا قدر چینی ها رو بدونید یادتونه توی مترو جرات نداشتید دستگیره رو بگیرید این نیز بگذرد آسیایی ها از دید بقیه و قضاوت آنی شبیه هم هستند. وگرنه تفاوت زیاد است.

آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 425 تن رسيدتلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس

آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 490 تن افزایش یافتمقام‌هاى چین روز چهارشنبه 5 فوریه 2020 اعلام کردند، تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز

عروس و داماد چینی به دلیل کرونا پیاده به خانه بخت رفتندیک عروس و داماد چین ی به دلیل ممنوعیت وضع شده برای برگزاری مراسم ازدواج و همچنین ممنوعیتهای شدید رفت

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 491 نفر افزایش یافتبر اساس اعلام مقامات چین ، 65 تن دیگر طی 24 اخیر در این کشور بر اثر ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان ابتلا به این بیماری به 491 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 425 تن رسید

اعتراف دولت چین به 'خطاها و دشواری‌ها' در مبارزه با ویروس کرونا | DW | 04.02.2020موارد ابتلا به ویروس کرونا به گونه‌ای شتابان رو به افزایش است. همه روزه هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری تنفسی ثبت می‌شود. در چنین شرایطی چین به خطاها و کاستی‌های خود در مقابله با این بیماری اعتراف کرده است.