«ملی‌گرا» یا «وطن‌پرست»؛ آخرین مدافعان ماریوپل چه کسانی بودند؟

31/02/1401 08:12 ب.ظ

مقامات روسیه اعضای گردان آزوف را که از جمله نیروهای اوکراینی مستقر در «آزوف‌ستال» بودند «ملی‌گرا» و «نازی» می‌خوانند. اعضای کنونی گردان آزوف اما «ملی‌گرایی» را رد می‌کنند و خود را «وطن‌پرست» معرفی می‌کنند.

مقامات روسیه اعضای گردان آزوف را که از جمله نیروهای اوکراینی مستقر در «آزوف‌ستال» بودند «ملی‌گرا» و «نازی» می‌خوانند. اعضای کنونی گردان آزوف اما «ملی‌گرایی» را رد می‌کنند و خود را «وطن‌پرست» معرفی می‌کنند. نیروهای اوکراینی که به مدت چند هفته در کارخانه «آزوف‌ستال» در ماریوپل در برابر نظامیان روسیه مقاومت کردند اکنون به اسارت آنها درآمده‌اند.

این نیروها ترکیبی از سربازان کارکشته، گارد مرزی، یگان گارد ملی و داوطلبانی بودند که در آستانه تهاجم نظامی روسیه به اوکراین مسلح شده بودند. در حالی که روسیه از تصرف کامل ماریوپل سخن می‌گوید مقامات اوکراین سقوط این شهر را تائید نکرده‌اند. آنها پیش از این گفته بودند که جنگجویان مستقر در «آزوف‌ستال» ماموریت خود را به پایان برده‌اند و از محل تخلیه شده‌اند.

مسئولان اوکراین از جمله ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور از این جنگجویان به عنوان «قهرمان» ستایش کرده‌اند. اما این «قهرمانان» که اکنون با سرنوشت نامعلومی روبرو هستند که بودند و چه دستاوردی داشتند؟

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مدافعان ماریوپل در برابر ارتش روسیه چه کسانی بودند؟ وزارت دفاع روسیه می‌گوید که در مجموع ۲۴۳۹ جنگجوی اوکراینی مستقر در مجتمع صنعتی «آزوف‌ستال» از روز دوشنبه تاکنون خود را تسلیم کرده‌اند. این رقم شامل بیش از ۵۰۰ جنگجویی می‌شود که به گزارش یکی از خبرگزاری‌های روسیه روز جمعه خود را تسلیم کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نه ملی گرا بودند و نه وطن پرست . تعداد قابل توجه ای خارجی در بین آنها بود. رهبری ازوف نازیستی و نژاد پرست اند .

کارخانه «آزوفستال» و شهر «ماریوپل» به تصرف روسیه درآمده است- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim«ماریوپل» به تصرف روسیه درآمد وزارت دفاع روسیه از تسلیم آخرین گروه از نیروهای اوکراینی مستقر در کارخانه فولاد «آزوفستال» و تسلط روس‌ها بر شهر ماریوپل خبر داد UkraineRussiaWar

نازی‌ها چه کسانی را آریایی می‌دانستنددر آلمان_نازی، اصطلاح«آریایی» و «غیرآریایی» با این هدف به کار می‌رفت که تعریف کند چه کسانی به جامعه آلمان تعلق دارند و چه کسانی ندارند.واقعیت این است که آریایی‌ها نژاد نیستند و «نژاد برتر آریایی» وجود ندارد. موزه_هولوکاست نژاد_آریایی نژادپرستی

باقری: همه می‌دانند اولویت من پرسپولیس است/ چه کسی اسم ناظم روی من گذاشته است؟/ قرارداد بستیم، دزدی که نکردم!وقتی تیم ملی در آستانه حذف بود نهادهای نظارتی کجا بودند؟ باقری: همه می‌دانند اولویت من پرسپولیس است/ چه کسی اسم ناظم روی من گذاشته است؟/ قرارداد بستیم، دزدی که نکردم! قراداد بستی باید ببینیم طرف مقابلت کی بوده از قرارداد شما چقدر منفعت میبرده واضافه کار شما هدایای شما را چطور حساب کرده قرارداد بستین که 90 درصد بازی کنان از پرسپولیس باشند همانهای که اتوبوس تیم ملی را کردن مکان هبچکس هم تو بهشون نگفت چرا مثل طلبکارا صحبت میکنی

راهپیمایی مدافعان حقوق بشر در مکزیک در اعتراض به خشونت علیه زنان و قتل آنهابسیاری از شرکت کنندگان در این راهپیمایی، به نشانۀ عزا با نقاب سیاه روی صورت خود را پوشاندند و صلیب‌های سرخی که روی آن عبارت «عدالت» نوشته شده بود را در دست گرفتند. Again, the Europeans are rescuing the terrorists, if the Europeans are concerned about human rights, it is enough to stop their unwavering support for the dictators, it is enough to let the Iranian people overthrow the dictator.

با سقوط کارخانه آزوف استال، ماریوپل به طور کامل به دست نیروهای روسیه افتاد | DW | 21.05.2022روسیه شامگاه جمعه ۲۰ مه اعلام کرد که آخرین سربازان اوکراینی مستقر در کارخانه آزوف استال ماریوپل تسلیم شده‌اند و بدین ترتیب کنترل کامل بندر استراتژیک ماریوپل به دست نیروهای این کشور افتاده است. شرم بر اروپایی ها که اوکراین رو تنها گذاشتن

روسیه در ماریوپل اعلام پیروزی کامل کردروسیه روز جمعه اعلام کرد که شهر ماریوپل را به تمامی تصرف کرده است، رخدادی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پیروزی ارتش روس در جنگ با اوکراین یاد شده است. 🙏🇺🇦😥😪😡 بزرگترین پیروزی برنازی‌ها پس از جنگ جهانی دوم.