«مرگ مشکوک» شاهین ناصری،‌ شاهد شکنجه‌های نوید افکاری در زندان تهران بزرگ

30/06/1400 06:48:00 ب.ظ

یک سازمان حقوق بشری به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته است: «من جسد شاهین ناصری را در بهداری زندان دیدم. وی بارها در خصوص شکنجه شدن نوید افکاری و اعتراف اجباری وی اطلاع‌رسانی کرده بود ... و بارها به همین دلیل به سلول انفرادی منتقل شده بود.»

نوید_افکاری, زندان

« مرگ مشکوک » شاهین ناصری ،‌ شاهد شکنجه ‌های نوید_افکاری در زندان تهران بزرگ آقای ناصری تأکید کرده بود که «بازپرس» بعد از شهادت دادن و شرح شکنجه نوید افکاری ، به او گفته بود «تو داری توی یک پرونده امنیتی دخالت می‌کنی. بلایی می‌آورم سرت که ذوب بشوی.»

یک سازمان حقوق بشری به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته است: «من جسد شاهین ناصری را در بهداری زندان دیدم. وی بارها در خصوص شکنجه شدن نوید افکاری و اعتراف اجباری وی اطلاع‌رسانی کرده بود ... و بارها به همین دلیل به سلول انفرادی منتقل شده بود.»

چاپیک سازمان حقوق بشری از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، یکی از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول‌های انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد.سازمان حقوق بشر ایران، سه‌شنبه ۳۰ شهریور از تأیید مرگ این زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ توسط برادرش خبر داد و از قول او نوشت: «دوستانش خبر کشته شدن وی در سلول انفرادی را به ما دادند. ولی هنوز هیچ مسئولی با ما تماس نگرفته است.»

این سازمان همچنین به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته است: «من جسد شاهین ناصری را در بهداری زندان دیدم. وی بارها در خصوص شکنجه شدن نوید افکاری و اعتراف اجباری وی اطلاع‌رسانی کرده بود ... و بارها به همین دلیل به سلول انفرادی منتقل شده بود.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کنعانی: ایران از موضع نیاز مذاکره نمی‌کند / تنفر از رژیم صهیونیستی بیشتر شده است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه

سودجویی ایرلاین‌ها در ایام اربعین قابل پیش‌بینی بود/ تایید تخلف فروش اجباری بلیت یکطرفه به زائرانمدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی گفت: سازمان هواپیمایی با شرکت‌های که به صورت اجباری به مسافران مسیر یک طرفه را به فروش می‌رسانند هم اخطارهای کتبی را داده است و فرجه زمانی مشخصی را تعیین کرده تا هرچه سریع‌تر اقدام به فروش بلیت رفت و برگشت کنند. سلام امکانش هست پیام بدید؟ خبر خیلی عالی دارم

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانندحمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او طالبان وحوش دشمن زنان اند

کشته شدن دست‌کم شش تن در حمله یک دانشجوی مسلح به دانشگاهی در روسیهیک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد. این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر شمار جان‌باختگان را «دست‌کم هشت تن» گزارش کرده‌اند. انشالله پای داعش و طالب و ترویست‌های بین المللی داخل خاک آن عده کشورهای می‌شود که از آنها حمایت کرد تا وطنم ناآرام باشد دقیق یادتان باشد بر دری کسی نزن انگشتي تا بر درت نخورد مشتی ..بیاید جمع کنید حالا حالا بعضی از کشورها فهمیدند که عواقب‌ حمایت از طالبان چی ضررهای دارد روسیه فک میکرد ازطالبان ودیگر تروریست ها حمایت کند از گزند انان درامان خواهد بود روسیه فردا اعتراف خواهد کرد که کار افراطی های تندرو اسلامگراست شاید داعش سوریه وطالبان والقاعده

در حمله پهپادی ائتلاف بین‌المللی یک فرمانده نزدیک به القاعده در ادلب کشته شددیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دو نفر از رهبران تندرو از جمله یکی تونسی و عضو گروهی نزدیک به سازمان القاعده در حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

اشتراک چاپ یک سازمان حقوق بشری از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، یکی از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول‌های انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد.به گزارش ایلنا،‌ خشخو درباره برقراری پروازهای اربعین اظهار داشت: برقراری پروازهای اربعین از بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ماه برنامه ریزی شده و امسال دولت عراق صرفا پذیرش مسافر را تنها از طریق هوایی می پذیرد و مهمترین شرط کشور عراق برای حضور زا ئران در مراسم اربعین امسال،‌ گرفتن ویزا در تهران و دریافت دو دوز واکسن کرونا و تست پی سی ار منفی ۷۲ ساعت قبل از پرواز است.20 سپتامبر ,2021: 10:15 صبح GST آخرین به روزرسانی: 20 سپتامبر ,2021: 10:37 صبح GST Share آدرس کپی شد حمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.اشتراک چاپ یک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد.

سازمان حقوق بشر ایران، سه‌شنبه ۳۰ شهریور از تأیید مرگ این زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ توسط برادرش خبر داد و از قول او نوشت: «دوستانش خبر کشته شدن وی در سلول انفرادی را به ما دادند. ولی هنوز هیچ مسئولی با ما تماس نگرفته است. ضرورت مدیریت این موضوع ایجاب می کرد که یک سازمان متولی اقدامات لازم در این بخش را انجام دهد و در همین راستا در ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد مقرر شد که سازمان خج و زیارت متولی ایجاد سامانه سماح  برای زائران شود و در دسترس عموم قرار گرفت.» این سازمان همچنین به نقل از یک «منبع مطلع» نوشته است: «من جسد شاهین ناصری را در بهداری زندان دیدم. اما اکنون به نظر می‌رسد اکثر آنها از کار محروم خواهند شد. وی بارها در خصوص شکنجه شدن نوید افکاری و اعتراف اجباری وی اطلاع‌رسانی کرده بود . وی ادامه داد: تا  پایان روز یکشنبه بر اساس اعلامی که سازمان حج و زیارت داشتند ۱۲ هزار  ویزای قطعی صادر شد که لیست اسامی این ۱۲ هزار نفر در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار داده ایم تا این افراد نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند خوشخو با بیان اینکه اخباری مبنی بر اینکه برخی از شرکت های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت به صورت یک طرفه می کنند و یا سو استفاده می کنند، گفت: سازمان هواپیمایی این موضوعات و سود جویی برخی از ایرلاین ها  را پیش بینی  کرده بود و به همین  دلیل جلسه هماهنگی با شرکت های هواپیمایی در ۲۴ شهریور برگزار کردیم تا ایرلاینها تسهیلات مناسبی با قیمت مناسب در اختیار زوار قرار دهند.. این دانشگاه در فاصله حدود ۱۳۰۰ کیلومتری شرق مسکو، پایتخت روسیه، واقع شده است.

. وی با اشاره به ورود سازمان به موضوع تخلف و گرانفروشی برخی از ایرلاین‌ها افزود:  دستگاه های ذیربط ورود کرده و اخطارهای به آژانس و ایرلاین های مختلف که این نرخ را  رعایت نکرده، داده شده و  سایت‌های  که بالاتر از نرخ مصوب مبالغی را نمایش می‌دادند هم گزارش و اخطار های لازم داده شد. حقوق آنها پرداخت می‌شود. و بارها به همین دلیل به سلول انفرادی منتقل شده بود.» این منبع مطلع همچنین گفته که زندانیان فکر می‌کردند شاهین ناصری را به بند ۲۰۹ اوین منتقل کرده‌اند، «ولی امروز فهمیدیم که در سلول‌های انفرادی زندان تهران بزرگ بوده تا از تماس تلفنی محروم باشد. مدیرکل دفتر نظارت بر شرکتهای هواپیمایی و آژانس های مسافرتی  ادامه داد:‌در بسیاری از موارد زائر تمایل دارد که بلیت رفت و برگشت تهیه کنند بنابراین باید ایرلاین در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.» او با طرح این احتمال که شاید «سازمان زندان‌ها بخواهد مرگ وی را خودکشی اعلام کند»، گفته است آقای ناصری «نه فرد افسرده‌ای بود» و نه «مشکل روحی» داشت، بلکه فردی «زن و بچه‌دار بود و به آینده‌اش امیدوار بود» و همچنین «هیچ بیماری خاصی هم نداشت. روز گذشته، 19 سپتامبر، شماری از زنان افغان در کابل، در پی انحلال «وزارت امور زنان» از سوی طالبان و تبدیل شدن آن به وزارت «دعوت، ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر»، تظاهرات کردند.» در این حال، بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری، صبح سه شنبه در چند توییت نوشت که آقای ناصری روز دوشنبه سه بار از تلفنی که شماره‌ آن «مربوط به تلفن زندان تهران بزرگ بود» با او تماس گرفته و از او خواسته بود وکالتش را برعهده بگیرد. وی افزود: سازمان هواپیمایی هیچ مماشاتی در رابطه با  رعایت حقوق مسافران برای ایرلاین ها نخواهد کرد و اگر شرکت های هواپیمایی  مواردی که در جلسه اعلام شده را رعایت نکنند با آنها برخورد خواهد شد.

آقای پاک‌نیا همچنین نوشته است که اگرچه در روز سه‌شنبه هیچ تماسی از طرف آقای ناصری گرفته نشده است، اما خبر فوت او را نمی‌تواند تایید یا تکذیب کند. شاهین ناصری، زندانی عادی که بارها در دادگاه شهادت داده بود نوید افکاری شکنجه شده است، پیشتر در یک فایل صوتی از داخل زندان نیز به شکنجه و اعتراف اجباری نوید افکاری شهادت داده و اعلام کرده بود خودش نیز بارها مورد شکنجه‌هایی قرار گرفته که «شرم و حیا» اجازه بیان آن را نمی‌دهد.  اگر مسافران  گلایه و یا شکایتی از  شرکت های هواپیمایی دارند  می توانند از طریق سایت سازمان هواپیمایی  شکایت خود را بارگذاری کنند و تلفن خود را بگذارند و رسیدگی به تخلفات و موضوعات زائران در اولین فرصت صورت می گیرد. هرچند طالبان به این باور است که حقوق زنان بر اساس قوانین «شریعت» اسلام به آنها داده خواهد شد. آقای ناصری همچنین تأکید کرده بود که «بازپرس» بعد از شهادت دادن و شرح شکنجه نوید افکاری، به او گفته بود «تو داری توی یک پرونده امنیتی دخالت می‌کنی. بلایی می‌آورم سرت که ذوب بشوی.» شهریور سال ۹۹، شاهین ناصری، شاهد شکنجه‌های نوید افکاری، در زندان ناپدید شد و در پی آن، کاربران ایرانی توییتر با انتشار هزاران پیام با هشتگ «شهادت می‌دهم» درباره نقض گسترده حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی نوشتند و این هشتگ به ترند اول توییتر در ایران تبدیل شد.

هشتگ «شهادت می‌دهم» در توییتر داغ شد؛ کاربران ایرانی از جنایات و نقض گسترده حقوق بشر در ایران نوشتند مرگ زندانیان ناشی از شکنجه و بدرفتاری مقامات در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز بارها گزارش شده است. روز ۲۴ شهریور، در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر مرگ یک زندانی دیگر در ایران، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای به موارد متعدد مرگ «ناشی از شکنجه یا سایر بدرفتاری‌ها یا استفاده مرگبار از سلاح گرم و گاز اشک آور توسط مقامات» اشاره کرده است. عفو بین‌الملل: مقامات ایران از ژانویه ۲۰۱۰ از پاسخگویی درباره مرگ ۷۲ فرد بازداشت‌شده سر باز زده‌اند پیش‌تر، گروه سایبری «عدالت علی» تصاویری هک‌شده از دوربین‌های امنیتی زندان اوین منتشر کرده بودند که نقض گسترده حقوق زندانیان و خشونت مقامات زندان نسبت به آنها را نشان می‌داد. وزارت خارجه ایالات متحده، در واکنش به انتشار این تصاویر اعلام کرد که شکنجه در زندان‌های ایران سیستماتیک است. .