«مداحانِ نامدار» تبدیل به سلبریتی‌ شده‌اند/ برخی مداحی‌ها در شان اهل بیت نیست/ غفلت کردیم ؛ مجالس مداح محور شد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران در گفت‌وگو با ایلنا: «مداحانِ نامدار» تبدیل به سلبریتی‌ شده‌اند/ برخی مداحی‌ها در شان اهل بیت نیست/ غفلت کردیم ؛ مجالس مداح محور شد

«معصومه ظهیری» معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که رهبر انقلاب در دیدار با مداحان یکی از وظایف مهم جامعه مداحی را ترویج و تعمیق سبک زندگی اسلامی برشمردند، به نظر شما برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این زمینه مداحان چه اقدامی باید انجام دهند؟ گفت: در ابتدا باید جامعه مداحی را بشناسیم.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: بنابراین اصل شعر در مدح و مرثیه باید دو هدف داشته باشد یا در راستای جلب محبت اهل بیت باشد، همانطور که قرآن کریم می‌فرماید «قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَىٰ» مودت و محبتی که باعث ایجاد معرفت شود، یا اینکه شعر باید در راستای تهیج عواطف مردم برای توجه دادن آن‌ها به اهل‌بیت باشد. ما یا معرفت نسبت به اهل بیت پیدا می‌کنیم و یا محبت که در سایه‌سار محبت به اهل‌بیت نزدیک می‌شویم.

وی ادامه داد: سبک زندگی اهل بیت شامل شجاعت، دل نبستن به دنیا، مردم‌داری و نوع‌دوستی است که بخشی از این سبک را مداحان می‌توانند در اشعار خود بیاورند و در قالب هنر به مردم نشان دهند و این موضوعی است که مداحان باید به آن توجه کنند.

ظهیری خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیاری در این زمینه در جامعه مداحی وجود دارد، چراکه مداحان طرفدار دارند و در قالب هنر موضوعات‌شان را مطرح می‌کنند. همچنین می‌توانند آن را نشر دهند و البته این موضوعات نیز از طریق حوزه هم باید آموزش داده شود. گاهی اوقات مداحان در جامعه هنری و ادبی پرورش پیدا می‌کنند، اما به هرحال محتوا را حوزه باید به مداحان بدهد تا جلوی خرافه‌گویی‌ها گرفته شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برادر وزیر پیشین مصر به جرم دزدی آثار باستانی به ۳۰ سال زندان محکوم شدبیشتر از ۲۱ تُن شئ عتیقه از جنس طلا، ۱۵۱ مجسمه کوچک باستانی، ۵ نقاب صورت مومیایی، ۱۱ کوزه، ۳ قطعه سفالی مربوط به دوران اسلامی و یک تابوت قدیمی چوبی از جمله اشیاء ربوده شده هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیمرغ‌هایی که در آسمان نیمه‌تحریمی فیلم فجر به پرواز درآمدندنگاهی به سی‌و‌هشتمین دوره جشنواره فیلم_فجر و حاشیه‌های آن، از تحریم و اعتراض به برگزاری جشنواره در شرایط سوگواری ملی برای سرنگونی_هواپیمای_اوکراینی گرفته تا قهر و دعواهای اهالی سینما یادداشتی از هانیه ناظری، روزنامه‌نگار: بسیار مهم: این رشته توئیت را بخوانید و ریت کنید تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل مرگ_بر_انگليس الموت_لآل_سعود موتوا_بغيظكم
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: همان وزیر خارجه‌ای هستم که به شیوه‌ محترمانه‌ با کری تعامل کردظریف: *بیشتر از هر کسی خواهان دانستن محتوای جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی هستیم *ایران قادر به بارگذاری اطلاعات جعبه‌های سیاه این هواپیما نیست *این یک مسئله بشردوستانه است،چرا تجهیزات لازم را به ما ندادند؟ *جعبه سیاه را به دولت‌های خارجی تحویل نخواهیم داد 😐😐😐 بابا خیلی کصخلین شماها بشر دوستانه؟ دیوثا شماها بدخیم‌ترین سرطان بشریت هستید!!!! دروغگوی_اعظم ، پس چرا جعبه سیاه رو تحویل اوکراین نمیدین؟ صاحب هواپیما اوکراین بود، ۳پا نبود. هواپیما رو ۳پا از قصد زد. بجای دروغگویی برای فاضلاب تاریخ آماده بشین. نکبتها! 💩 اصن قهر کن باهاشون ، نه تربیت دارن نه چیزی .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکذیب خبر الصاق برگه تازه به شناسنامه‌هایی که ورقه ضرب مهرشان پر شده استتکذیب خبر الصاق برگه تازه به شناسنامه‌هایی که ورقه ضرب مهرشان پر شده است سازمان ثبت احوال کشور در اطلاعیه‌ای خبری مبنی بر 'الصاق برگه تازه به شناسنامه‌هایی که ورقه ضرب مهر آنها پر شده است' را تکذیب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک بالگرد نظامی وابسته به نیروهای رژیم اسد در حومه حلب سرنگون شدیک بالگرد نظامی وابسته به نیروهای رژیم‌اسد در حومه حلب سرنگون شد یک فروند بالگرد نظامی رژیم اسد در منطقه کاهش تنش در حومه حلب سوریه سرنگون شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا یک گام دیگر به توافق با طالبان نزدیکتر شدیک مقام عالیرتبه آمریکایی روز جمعه 14 فوریه 2020 اعلام کرد که آمریکا وطالبان به توافقی درباره آتش‌بس امریکا خوب داره با این ملاها حال میکنه. البته. باید. حمایت کند. این باند ریشو تا دیروز. که. مدعی بودن. اونا هوا پیمای. امریکا را سرنگون. کردن. چی شد یهو. باهم خوب. شدن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »