«متادون» از طریق داروخانه‌ها به دست معتادان می‌رسد/ «نشت ترامادول» از داروخانه‌ها

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران توضیحاتی را درباره توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها ارائه کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد علی اسدی (دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره احتمال نشت متادون از مراکز دی‌آی‌سی گفت: همه ما معتقدیم که نشت متادون صورت می‌گیرد، اما مهم این است که درصدهای نشت را پیدا کنیم و ببینیم آیا از محلی که متادون در کارخانه تولید می‌شود، متادون نشت می‌کند یا از شرکت پخش یا زمانی که متادون تحویل معاون فنی مراکز دی‌آی‌سی شده و یا هنگام توزیع در این مراکز نشت صورت می‌گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا با توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها جلوی نشت متادون گرفته خواهد شد، تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس معتقدم باید درصدهای انحراف سنجیده می‌شد و آنجایی که بیشترین انحراف وجود داشت را مورد هدف قرار می‌دادیم، البته من متخصص این موضوع نیستم.

وی ادامه داد: نظر شخصی من این است که مشکل نشت متادون از دی‌آی‌سی‌ها نیست و معتقدم برای حل مشکل نشت متادون باید یک سامانه که دارای سیستم آماری در دسترس باشد تهیه شود، اما از آنجا که سامانه‌ای وجود ندارد و راستی‌آزمایی نمی‌شود هر کسی به خودش حق می‌دهد هرگونه تفسیری درباره نشت متادون داشته باشد. برای حل این مشکل باید سامانه‌های جامع راه‌اندازی کنند و یک آمار مشخصی از معتادان در اختیار باشد. همچنین باید آمارگیری مشخصی از جاهایی که امکان نشت متادون وجود دارد نیز در اختیار داشته باشیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی یا فهم نادرست از قوانین است۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی یا فهم نادرست از قوانین است رئیس دیوان محاسبات کشور: ۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی، تصمیم‌گیری، ابهام در قوانین و برداشت و فهم نادرست از قوانین اتفاق افتاده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه بریتانیا خواستار حمایت از برنامه حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز شددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، ضمن تاکید بر تلاش برای حفظ برجام، در آستانه شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا خواستار حمایت بین‌المللی بیشتر از طرح حفاظت از کشتیرانی در برابر 'تهدیدات' موجود در تنگه هرمز شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی برادران علایی از مجاز اعلام شدن مصرف داروی ایدز پس از انقضا در ایرانوزارت_بهداشت ایران، مصرف یک داروی خاص بیماری ایدز را یک تا سه سال پس از زمان انقضای دارو، مجاز اعلام کرد؛ درحالی که شرکت تولیدکننده، تاریخ مصرف دارو را درصورت فراهم بودن مکان و دمای مناسب، حداکثر دوسال بعد از تاریخ تولید ذکر کرده است. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اخلال در بازار خودرو(بخش اول)؛ از اختاپوس قطعه‌سازان چه می‌دانیم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

معامله قرن تا قبل از انتخابات اسرائیل رونمایی نمی‌شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimفرستاده کاخ سفید در امور خاورمیانه هرگونه رونمایی طرح سازش خاورمیانه از سوی ایالات متحده تا قبل از برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی را رد کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

طوفان دوریان پس از پورتوریکو و جزایر ویرجین در راه فلوریداسازمان هواشناسی آمریکا اعلام کرده است که این طوفان در فلوریدا بادهایی با سرعت ۱۱۱ تا ۱۲۹ کیلومتر بر ساعت تولید خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »