«فایننشال تایمز» از توافق قریب‌الوقوع 15 ماده‌ای روسیه و اوکراین خبر داد

26/12/1400 12:52:00 ق.ظ

«فایننشال تایمز» از توافق قریب‌الوقوع 15 ماده‌ای روسیه و اوکراین خبر داد العربيه_فارسى

به گفته سه شرکت کننده در مذاکرات اوکراین و روسیه، دو کشور در طرح صلح موقت 15 ماده‌ای مشتمل بر آتش‌بس و عقب‌نشینی روسیه، در صورت پذیرش اعلام بی‌طرفی از سوی توافق پیشنهادی که جزئیات آن چهارشنبه 16 مارس در «فایننشال تایمز» انتشار یافت، دوشنبه گذشته برای اولین بار توسط مذاکره کنندگان اوکراینی و روسی به طور کامل مورد بحث قرار گرفت.

Advertisement این توافق پیشنهادی، شامل عقب‌نیشنی کییف از خواسته‌های خود برای پیوستن به ناتو و همچنین تعهد آن به عدم‌میزبانی پایگاه‌های نظامی یا تسلیحات خارجی در ازای برخورداری از حمایت غرب می‌شود.

شروط توافق گرچه مسکو و کییف چهارشنبه اعلام کردند که در ارتباط با شروط توافق، پیشرفت داشتند، مقامات اوکراین اما همچنان نسبت به پایبندی کامل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به صلح، تردید دارند و نگرانند که مسکو برای سازماندهی مجدد نیروهای خود و از سرگیری حملات خود در حال زمان خریدن باشد.

میخائیلو پودولاک، مشاور ارشد رئیس جمهوری اوکراین، به فایننشال تایمز گفت که هرگونه توافق «در هر صورت شامل خروج نیروهای فدراسیون روسیه از بخش‌هایی از خاک اوکراین خواهد شد» که از زمان آغاز تهاجم در 24 فوریه تصرف شده و همچنین خروج آنها از مناطق جنوبی در امتداد آزوف و دریای سیاه و مناطق شرق و شمال کییف را نیز شامل خواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

چاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیمچاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیم وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تاکنون بیش از 14 هزار و 800 تن از شهروندان از اوکراین خارج شده‌اند، از روند مثبت تخلیه خبر داد.

ناتو از روسیه خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکنددبیرکل ناتو با بیان اینکه روسیه با حمایت از رژیم اسد در سوریه چندین بار استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تسهیل کرد، از مسکو خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکند. - خبرگزاری آناتولی مرسی ناتو!!!!! اوج درماندگی ناتو و . لطفا اوکراینی ها را بکش ولی با سلاح های شیمیائی نه

تمجید آمریکا از حمایت ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان خود از حمایت آنکارا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین کمک‌های ترکیه به کی‌یف قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی صلیبچیها تازه دارند متوجه میشوند حکومت تورکیه و دیگر ملتهای تورکان با علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه است نه با علوم ذهنی ناقص و محدود صلیبچیها. بنابرین سیستم خردمندانه حکومتی(انجمن‌مغان)تورکان با فعال شدن در کشورهای آسیای میانه بزودی در جهان الگوی اصلی حکومتهای جهان خواهد بود.

دونالد ترامپ: بایدن در جلوگیری از وقوع جنگ و منع حمله روسیه به اوکراین شکست خورددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا می‌گوید بایدن در جلوگیری از وقوع جنگ و منع حمله روسیه به اوکراین شکست خورد. او همچنین گفت: اگر من در کاخ سفید بودم، این گاو حالیش نیست این جنگ برای تضعیف روسیه هستش

ادامه تلاش‌ها برای تخلیه شهروندان ترکیه از ماریوپول اوکراینوزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد که تلاش‌ و رایزنی‌ها با روسیه برای تخلیه امن شهروندان از شهر ماریوپول اوکراین ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

تاکید کشورهای اروپایی و آمریکا بر ویرانی‌های ناشی از اقدامات روسیه در سوریه و اوکراینتاکید کشورهای اروپایی و آمریکا بر ویرانی‌های ناشی از اقدامات روسیه در سوریه و اوکراین وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا و آمریکا به مناسبت یازدهمین سالگرد شروع جنگ داخلی در سوریه بیانیه مشترکی صادر کردند.