«شورای ملی مقاومت»: سپاه قدس «یگان‌های دریایی نیابتی» ايجاد كرده است

14/11/1400 11:10 ق.ظ

«شورای ملی مقاومت» از تشکیل «یگان‌های دریایی نیابتی» توسط سپاه قدس ایران خبر داد العربيه_فارسى

«شورای ملی مقاومت» از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی اعلام کرد که تهران برای حمله به دشمنان خود به‌ویژه در آب‌های اطراف یمن به تشکیل یگان دریایی و آموزش این گروه، چهارشنبه 2 فوریه در گزارشی با عنوان «تشکیل یگان‌های دریایی نیابتی» گفته که واحد جدید بخشی از سپاه قدس بوده و وظیفه حمله به اهداف دریایی از جمله کشتی‌های تجاری، ربودن کشتی‌ها، حمله به بنادر و مین‌گذاری دریایی در منطقه را برعهده...

این گروه، چهارشنبه 2 فوریه در گزارشی با عنوان «تشکیل یگان‌های دریایی نیابتی» گفته که واحد جدید بخشی از سپاه قدس بوده و وظیفه حمله به اهداف دریایی از جمله کشتی‌های تجاری، ربودن کشتی‌ها، حمله به بنادر و مین‌گذاری دریایی در منطقه را برعهده دارد.

Advertisement بنا به این گزارش، مزدوران از کشورهای عراق، یمن، لبنان، سوریه و برخی کشورهای آفریقایی هستند که پس از آموزش تروریسم دریایی در «دانشگاه علوم و فنون دریایی» زیباکنار به کشورهای خود باز می‌گردند.

شورای ملی مقاومت تاکید کرده که این «مزدوران» پس از آموزش در قالب واحدهای دریایی کماندویی به تنگه باب المندب میان یمن و شاخ آفریقا، دریای عمان و دریای سرخ اعزام می‌شوند. گزارش افزوده است، کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس به کاهش نفوذ ایران در کشورهای منطقه و کاهش قدرت گروه‌های نیابتی انجامید و تهران برای جبران این کاستی به تشکیل و تشدید فعالیت‌های تروریستی دریایی و تهدید کشتیرانی بین‌المللی اقدام کرد. headtopics.com

تا بزاره کون مریم و تمام منافقین.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

شورای ملی مقاومت ایران: نیروی قدس سپاه، شبه‌نظامیان را در داخل کشور آموزش می‌دهد و به خارج می‌فرستد🔺 شورای ملی مقاومت ایران: نیروی قدس سپاه، شبه‌نظامیان را در داخل کشور آموزش می‌دهد و به خارج می‌فرستد ▪️شورای ملی مقاومت ایران در گذشته نیز نشست‌هایی درباره سایت‌های هسته‌ای و فعالیت‌های مخفیانه جمهوری اسلامی برگزار کرده بود. حالا دیگه برای این کپه های گه رپتاژ آگهی میرین؟ خاک تو سرت صدای امریکا. برای هر افشاگری که سازمان مجاهدین انجام می دهد نیروهای بسیاری در تلاش هستند و این نشان از یک سازماندهی گسترده در داخل و خارج از کشور دارد. چنین ارگان و سازمان توانایی، می تواند ادعای آلترناتیو بودن را داشته باشد. مجاهدين_خلق شبکه های تحت مدیریت لابی فارس صدها توییت منوفارسی که به نژادپرستی و تبعیض نهادینه شده می‌پردازد اهمیتی نمی‌دهد اما توییت‌های بی‌خاصیت رضا پهلوی را به عنوان خبر منتشر می‌کند. دوستان عزیز این تلویزیون ها وشبکه های بی‌پرنسیب را بایکوت کنید

ایالات متحده خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کره شمالی شدایالات متحده با حمایت بریتانیا و فرانسه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که روز پنج‌شنبه ۱۴ بهمن نشستی غیرعلنی در رابطه با آزمایش موشک بالستیک میان‌برد کره شمالی برگزار شود. منافی کچل زن تو 😂🍆🍆🍆

پیام روشن مجلس شورای اسلامی به فیفا؛ فدراسیون دولتی است، تعلیقش کنید

واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا»واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا» وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام کمیته وزیران شورای اروپا در ارجاع پرونده «عثمان کاوالا» به دادگاه حقوق بشر اروپا واکنش نشان داد.

اوکراین؛ تنش میان آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت | DW | 01.02.2022آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران اوکراین دچار تنش لفظی شده و یکدیگر را به اقدام برای دامن زدن به این بحران متهم کردند.

سفر تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا لغو شدسفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد علیرضا دبیر در نامه‌ای به رییس فدراسیون کشتی آمریکا، سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به این کشور را به دلیل صادر نشدن ویزا برای خود و پنج نفر دیگر لغو کرد :) 😆😆😆🤣 حاجی لاکن بلاشک با استخاره سیدعلی معظم اعتبارات ارز و دلار فدراسیون کشتی قلیل است لذا استعفای دبیر حرام است

مزدوران خارجی در بندر زیباکنار استان گیلان اقدام کرده است.

این گروه، چهارشنبه 2 فوریه در گزارشی با عنوان «تشکیل یگان‌های دریایی نیابتی» گفته که واحد جدید بخشی از سپاه قدس بوده و وظیفه حمله به اهداف دریایی از جمله کشتی‌های تجاری، ربودن کشتی‌ها، حمله به بنادر و مین‌گذاری دریایی در منطقه را برعهده دارد.

Advertisement

بنا به این گزارش، مزدوران از کشورهای عراق، یمن، لبنان، سوریه و برخی کشورهای آفریقایی هستند که پس از آموزش تروریسم دریایی در «دانشگاه علوم و فنون دریایی» زیباکنار به کشورهای خود باز می‌گردند.

شورای ملی مقاومت تاکید کرده که این «مزدوران» پس از آموزش در قالب واحدهای دریایی کماندویی به تنگه باب المندب میان یمن و شاخ آفریقا، دریای عمان و دریای سرخ اعزام می‌شوند.

گزارش افزوده است، کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس به کاهش نفوذ ایران در کشورهای منطقه و کاهش قدرت گروه‌های نیابتی انجامید و تهران برای جبران این کاستی به تشکیل و تشدید فعالیت‌های تروریستی دریایی و تهدید کشتیرانی بین‌المللی اقدام کرد.

در گزارش شورای ملی مقاومت اشاره شده که سپاه قدس مراکز آموزشی دیگری در جزایر قشم و فارور در جنوب ایران دارد و بندر جاسک در خلیج از مهم‌ترین دروازه‌های ارسال سلاح به یمن است.

ایران همواره به انجام عملیات‌های خرابکارانه علیه کشتی‌های تجاری و تهدید کشتیرانی بین‌المللی به‌ویژه در خلیج، دریای عرب و دریای سرخ متهم شده است.

سونا شمسایی، نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا در رابطه با گزارش اخیر این شورا گفت: «بدون دستور مستقیم تهران هیچ موشکی شلیک نمی‌شود، هیچ شناوری مورد حمله قرار نمی‌گیرد و هیچ قایق تندرو حامل مواد منفجره یا مهاجمان انتحاری به سواحل منطقه حمله نمی‌کند.»

مقامات امنیتی اسرائیل هم چندی پیش تصریح کردند که تهران اقدام به تشکیل یگان‌های پهپادی کرده و در پایگاهی در کاشان به نیروهای نیابتی خود حملات پهپادی آموزش می‌دهد.

در همین رابطه پیر رازو، مدیر «موسسه مطالعات راهبردی مدیترانه» به خبرگزاری فرانسه گفته که از مهمترین اهداف سپاه قدس ایران آموزش جنگ‌های نامتقارن به نیروهای نیابتی بوده اما نکته جدید این است که این نیروها با هدف حملات دریایی آموزش می‌بینند.

همزمان ایالات متحده اعلام کرد که با هدف مقابله با افزایش تنش‌ها از سوی حوثی‌ها و حملات آنها به امارات متحده عربی، یک کشتی نظامی به منطقه اعزام خواهد کرد.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا هم تاکید کرده که واشینگتن جنگنده‌های پیشرفته به امارات ارسال و پدافند هوایی امارات را پشتیبانی و تقویت می‌کند.