«شواهد تازه‌ای» از نقش ترامپ در «توطئه» ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ارائه می‌شود

29/03/1401 08:28 ب.ظ

کمیته تحت رهبری دمکرات‌ها قرار است سه‌شنبه آینده، چهارمین جلسه استماع عمومی در مورد نقش ترامپ در تلاش ناموفق برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن را برگزار کند.

هیات تحقیق حمله به کنگره «شواهد تازه‌ای» از نقش ترامپ در «توطئه» ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ارائه می‌دهدنسخه چاپی

بنابر اعلام آدام شیف، رئیس دمکرات کمیته امور امنیتی مجلس نمایندگان آمریکا، شواهد یاد شده از دست داشتن رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در تلاشی ناموفق برای ارائه برگه‌های جعلی از مجمع گزینندگان (کالج الکترال) در جریان انتخابات ۲۰۲۰ حکایت دارد.

کمیته تحت رهبری دمکرات‌ها قرار است روز سه‌شنبه آینده، چهارمین جلسه استماع عمومی مربوط به تحقیقات در مورد حمله به کنگره و نقش ترامپ در تلاش ناموفق برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن را برگزار کند. همزمان با آغاز نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان برای تایید آرای کالج انتخاباتی در روز ششم ژانویه دو سال پیش بود که گروهی از هواداران خشونت‌طلب رئیس‌جمهوری وقت آمریکا پس از سخنرانی او به ساختمان کنگره حمله کردند و با نیروهای پلیس محافظ ساختمان درگیر شدند. در جریان آن حمله پنج نفر کشته و بیش از صد مامور پلیس مجروح شدند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

«نوامبر» پایان دموکراتها، پایان جوبایدن، پایان چپ رادیکال، پایان دیپ استیت، و از همه مهم تر پایان رادیو فردا و پرسنل و دست اندرکاران مثلا ایرانیِ بی شرفش. نوامبر پیروزی حق بر تمام باطل پررویی و وقاحت دموکراتهای بیناموس تمومی نداره. تقلب کردند کافی نبود حالا میخوان ترامپ رو مقصر کنن.اینها چون فهمیدند 6 ماه دیگه, جمهوری خواهان هم مجلس نمایندگان و هم سنا رو با قدرت در دست میگیرند, شلوارشونو خیس کردند. صد در صد ترامپ دورباره به قدرت برمیگرده.

اولا که نتایج انتخابات ابطال نشده .دوما هیچ غلطی نمیتونن بکنن دموکرات های حرامزاده . این جماعت بیشرف از هیچ تلاشی برای دشمنی با ملت ایران دست نکشیدند دمکراتها دوباره شروع کردند !! اینا نمیرن واسه برجام کنن میرن میشنن از ج.ا درس یاد بگیرن دمکرات های حرومزاده و بایدن گوزو

موج گرمای زودرس در جنوب اروپا؛ از آتش‌سوزی‌های جنگلی در اسپانیا تا خشکسالی در شمال ایتالیاافزایش شمار موارد موج گرما در اروپا پیامد مستقیم گرمایش جهانی است. دانشمندان می گویند انتشار گازهای گلخانه‌ای شدت، مدت و سرعت تکرار امواج گرما را افزایش می دهد.

هشدار دوباره سازمان ملل در مورد قحطی در صورت ادامه جنگ در اوکراینسازمان ملل متحد روز جمعه،‌ ۲۷ خرداد، هشدار داد که ادامه جنگ روسیه در اوکراین می‌تواند زمین را به «جهنمی» برای مردم همه کشورها مبدل کند، زیرا بی‌شک قحطی و گرسنگی در پی خواهد داشت. خب ؟ بعدش ؟ چیکار میخوان بکنن ؟؟ اینها هم روضه خونهای اینترنشنالند !!! به همین دلیل آمریکا و متحدان اروپائی‌اش مانع صلح می‌شوند! شرقو غرب دیگه معنا نداره تصمیمات دولتها نمیگیرن بلکه بهشون دیکته میشه

هرج و مرج در فرودگاه هیترو لندن در پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع باردر پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع بار فرودگاه هیترو لندن در روز جمعه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، تعداد زیادی چمدان متعلق به مسافران در سالن ترمینال ۲ این فرودگاه روی هم تلنبار شدند.

وزیر کشور ترکیه: 2 تروریست پ.ک.ک در دیاربکر از پادرآمدندوزیر کشور ترکیه از سرنگونی 2 تروریست از نیروهای موسوم به «آپه موسی» پ.ک.ک در مخفیگاهی در دیاربکر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

امارات از ایران خواست در مورد صلح‌آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای خود تضمین بدهددر پی محکوم کردن عدم همکاری دولت ایران از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امارات متحده عربی از ایران خواست در مورد صلح‌آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای خود تضمین بدهد. Down with terrorist mullah regime in Iran شکر اضافی خورده امیدوارم ایران به توصیه امارات پاسخ دهد

دشمن به دنبال سوء استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور استدادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: دستگاه ها با هم افزایی و همکاری ضمن آن که باید تمام توان خود را برای مدیریت منابع آب و رفع مشکل کمبود آن راهکارهای مناسبی به کار گیرند و اجازه ندهند موضوع خشکسالی به حربه ای در دست دشمنان تبدیل شود. بعداین بحران بی آبی وخشکاندن رودخانه ها وتالابها را کدام دشمن ایجادکرد؟سپاه یارهبریاهردو؟ مافیای آب وکسانیکه این بلاوخشکسالی بدبختی رابرای این استان ومردمش به ارمغان آوروند،چه کاره بودنند؟ دشمن اصلی این مردم مسئولان بی لیاقت و رانت خوار هستن

هیات تحقیق حمله به کنگره «شواهد تازه‌ای» از نقش ترامپ در «توطئه» ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ارائه می‌دهدنسخه چاپی

یکی از بانفوذترین اعضای حزب دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه ۲۹ خرداد گفت هیات تحقیق حمله به کنگره، شواهدی در هفته جاری ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد دونالد ترامپ در طرح توطئه‌آمیز برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ دست داشته است.

بنابر اعلام آدام شیف، رئیس دمکرات کمیته امور امنیتی مجلس نمایندگان آمریکا، شواهد یاد شده از دست داشتن رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در تلاشی ناموفق برای ارائه برگه‌های جعلی از مجمع گزینندگان (کالج الکترال) در جریان انتخابات ۲۰۲۰ حکایت دارد.

او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان افزود مقام‌های ایالتی «باشهامتی» را نشان خواهیم داد که ایستادگی کردند و حاضر نشدند به این نقشه تن بدهند.

کمیته تحت رهبری دمکرات‌ها قرار است روز سه‌شنبه آینده، چهارمین جلسه استماع عمومی مربوط به تحقیقات در مورد حمله به کنگره و نقش ترامپ در تلاش ناموفق برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن را برگزار کند.

جو بایدن در سالگرد حمله به کنگره: ترامپ خطری برای دمکراسی است

همزمان با آغاز نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان برای تایید آرای کالج انتخاباتی در روز ششم ژانویه دو سال پیش بود که گروهی از هواداران خشونت‌طلب رئیس‌جمهوری وقت آمریکا پس از سخنرانی او به ساختمان کنگره حمله کردند و با نیروهای پلیس محافظ ساختمان درگیر شدند. در جریان آن حمله پنج نفر کشته و بیش از صد مامور پلیس مجروح شدند.

ارائه شواهد تازه علیه ترامپ ممکن است در تحقیقات مشابهی که در وزارت دادگستری ایالات متحده در رابطه با توطئه انتخاباتی در جریان است هم تاثیر بسزایی داشته باشد.

پیشتر لیزا موناکو، معاون دادستان کل، در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان در اوایل سال جاری میلادی تایید کرده بود که وزارت دادگستری ارجاعاتی در رابطه با برگه‌های گزینندگان جعلی که به آرشیو ملی ارسال شده بود دریافت کرده است. او گفته بود که دادستان‌ها در حال بررسی این ارجاعات هستند.

در همین حال، دونالد ترامپ علاوه‌بر تکرار ادعای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۰، بارها از تحقیقات کنگره در مورد حمله گروهی از هواداران خشونت‌طلب خود به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ انتقاد کرده است.

برخی صاحب‌نظران بر این باورند که ادعای دونالد ترامپ در مورد نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ ممکن است انتقال مسالمت‌آمیز قدرت به خصوص در ایالت‌هایی که جو بایدن با اکثریت ناچیزی در آن‌ها به پیروزی رسید را به خطر بیاندازد.

به گفته آن‌ها، تثبیت دروغ ترامپ در ذهن بسیاری از هواداران حزب جمهوری‌خواه می‌تواند از حمله سال گذشته به ساختمان کنگره خطرناک‌تر باشد.

براساس نظرسنجی انجام گرفته توسط خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس که نتایج آن، در سالگرد حمله به کنگره منتشر شد، حدود ۵۵ درصد از رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه هنوز ادعای دونالد ترامپ در مورد پیروزی در انتخابات دو سال قبل را باور دارند. این در حالی است که ادعای او از سوی ده‌ها دادگاه، کمیسیون‌های انتخاباتی ایالتی و حتی مقامات دولت قبلی آمریکا رد شده است.

با استفاده از گزارش‌های خبری سی‌ان‌ان، رویترز و گزارش‌های رادیو فردا/ آ.ت/ ک.ررادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.