«ستون پنجم»؛ منبع معتبر آخرین نامه تهدیدآمیز فیفا کیست؟

11/06/1399 08:52 ق.ظ

⚽️فیفا در نامه ای تهدیدآمیز خطاب به فدراسیون_فوتبال خواستار توضیح درباره دخالت مقامات قضایی در امور فدراسیون فوتبال شده است. طبق قوانین فیفا نهادهای دولتی و قضایی نباید در امور فدراسیون‌ها دخالت کنند. گزارش از younesipour 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

این نامه پس از احضار اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال به دادستانی نوشته شده است.

برخی از اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال در پی محکومیت ایران به پرداخت شش‌میلیون‌ودویست‌هزار یورو به «ویلموتس»، سرمربی سابق ایران، به عنوان متهمان این پرونده به دادستانی احضار شدند. اتهام این افراد صدمه زدن به اموال عمومی و دولتی است.

حالا فدراسیون جهانی فوتبال از موضوع احضار خبردار شده و تا روز دوازدهم شهریور ۱۳۹۹ به ایران مهلت داده است که مدارک لازم را برای شفاف‌سازی در خصوص این موضوع ارائه دهد. اما خبر احضار اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال به دادستانی چطور به فیفا رسیده است؟

*** سال ۱۹۳۶ میلادی، وقتی ژنرال «فرانسیسکو فرانکو» سپاهش را با فرماندهی ژنرال «امیلیو مولا» به سمت شهر مادرید روانه کرد، کسی انتظار نداشت یک نبرد داخلی، بیش از سه سال ادامه پیدا کند. مادرید در ید قدرت حزب کمونیست اسپانیا (Communist Party of Spain) قرار داشت و خفقان در پایتخت بیداد می‌کرد. headtopics.com

ژنرال مویا با ارتشی عظیم راهی مادرید شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

واکنش فدراسیون فوتبال به نامه فیفا و AFC؛ خود را ملتزم به رعایت قوانین ایران می‌دانیم- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimواکنش فدراسیون فوتبال به نامه فیفا و AFC؛ خود را ملتزم به رعایت قوانین ایران میدانیم در اين نامه درباره برخورد قوه قضاییه با متهمان پرونده ویلموتس اخطار داده شده درصورت برخورد قضایی با اتهام اهمال‌کاری، خطراتى مانند تعلیق،فوتبال ایران را تهدید خواهد کرد

خود را مقید به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌دانیمبیانیه فدراسیون فوتبال | فدراسیون فوتبال ایران با تایید دریافت نامه مشترک فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید می‌کند همچون گذشته و همیشه ضمن احترام به قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، خود را مقید و ملتزم به رعایت قوانین و مقررات ایران می‌داند

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به ویروس‌کرونا در ایران و جهانشمار مبتلایان به کووید۱۹ د رایران با احتساب آمار جدید وزارت بهداشت به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر افزایش یافته است. این آمار با توجه به برگزاری مراسم عزداری ماه محرم و نیز سفرهای ماه‌ پایانی تابستان در ایران به تخمین کارشناسان احتمالا طی هفته‌های آتی با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد.

آخرین آمار جهانی کرونا/ابتلای حدود 80 هزار هندی در 24 ساعت گذشته +جدول تغییرات- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimطبق آخرین آمار جهانی 25 میلیون و 390 هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که کشور هند به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش 79 هزار و 457 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 3 میلیون و 624 هزار و 613 مبتلا رسیده است.

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت‌امام‌سجاد (ع) برگزار شدمراسم آخرین شب عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در حسینیه امام خمینی(ره) مصادف با شب شهادت حضرت امام سجاد علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 10 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

عصر روز دوشنبه دهم شهریور ماه ۱۳۹۹ خبرگزاری‌ها از ارسال نامه تهدیدآمیز «فیفا» و «کنفدراسیون فوتبال آسیا» خطاب به «فدراسیون فوتبال ایران» خبر دادند؛ نامه‌ای که خواستار توضیح درباره دخالت مقامات قضایی جمهوری اسلامی در امور مربوط به فدراسیون فوتبال ایران شده است. طبق قوانین فیفا نهادهای دولتی و قضایی نباید در امور فدراسیون‌ها دخالت کنند.

این نامه پس از احضار اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال به دادستانی نوشته شده است. برخی از اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال در پی محکومیت ایران به پرداخت شش‌میلیون‌ودویست‌هزار یورو به «ویلموتس»، سرمربی سابق ایران، به عنوان متهمان این پرونده به دادستانی احضار شدند. اتهام این افراد صدمه زدن به اموال عمومی و دولتی است.

حالا فدراسیون جهانی فوتبال از موضوع احضار خبردار شده و تا روز دوازدهم شهریور ۱۳۹۹ به ایران مهلت داده است که مدارک لازم را برای شفاف‌سازی در خصوص این موضوع ارائه دهد. اما خبر احضار اعضای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال به دادستانی چطور به فیفا رسیده است؟

***

سال ۱۹۳۶ میلادی، وقتی ژنرال «فرانسیسکو فرانکو» سپاهش را با فرماندهی ژنرال «امیلیو مولا» به سمت شهر مادرید روانه کرد، کسی انتظار نداشت یک نبرد داخلی، بیش از سه سال ادامه پیدا کند. مادرید در ید قدرت حزب کمونیست اسپانیا (Communist Party of Spain) قرار داشت و خفقان در پایتخت بیداد می‌کرد.

ژنرال مویا با ارتشی عظیم راهی مادرید شد. اما پیش از آن‌ که به دروازه‌های شهر برسد، نامه‌ای خطاب به رهبران حزب کمونیست نوشت: «من در حال حرکت به سمت شما هستم. ما با چهار ستون سرباز و تجهیزات نظامی، از شرق و غرب و شمال و جنوب به سوی مادرید حرکت می‌کنیم. اما پیشنهاد من به شما این است که به این چهار ستون جنگ‌آور من فکر هم نکنید. ما در دل شما ستون دیگری داریم به نام "ستون پنجم". این ستون در کوچه‌های مادرید، در رستوران‌ها، ادارات و حتی در میان خود شما هستند. آن‌ها دانسته و گاهی هم نادانسته برای ما کار می‌کنند. ممکن است اصلا با ما موافق نباشند ولی چون با عقیده و نظریه شما مخالف‌اند، هر روز زندگی‌شان به صورت غیرمستقیم برای ما خواهد بود. اگر از چهار ستون اعزامی واهمه ندارید، از این ستون پنجم بترسید که در تار و پود شما نفوذ کرده‌اند و راه ورود چهار ستون ما را به داخل شهر هموار می‌کنند.»

سال ۱۹۳۹ ژنرال فرانکو با کمک همین ستون، مادرید را فتح کرد.

پروژه مخفی‌سازی

خرداد ماه سال جاری، فدراسیون فوتبال ایران با تندترین ادبیات، مورد حمله «فدراسیون جهانی فوتبال» قرار گرفت. فیفا به دلیل آن‌چه «دخالت سیاست در امور فدراسیون» و «اصلاح نشدن اساسنامه منطبق بر اساسنامه فدراسیون جهانی» می‌خواند، ایران را تا مرز