«رنج‌های بی‌پایان» پناهجویان یونان؛ تظاهرات در کمپ آتش گرفته موریا

09/07/1398 06:30:00 ب.ظ

«رنج‌های بی‌پایان» پناهجویان یونان؛ تظاهرات در کمپ آتش گرفته موریا این گزارش را ببینید🔽

این پناهندگان از نبود امکانات اولیه و عدم توجه به وضعیت‌شان گله‌مند هستند. «رنج‌های بی‌پایان» این فریاد زنانی بود که بیرون مرکز پناهندگان موریا در لسبوس یونان به وضعیت خود اعتراض داشتند. روز یکشنبه یک زن بر اثر آتش سوزی در داخل اردوگاه جان باخت.

حالا پناهجویان خواستار بررسی کامل این ماجرا و یافتن دلایل وقوع این اتفاق و ایجاد شرایطی بهتر برای زندگی خود هستند.

صغری بیات در خصوص دلیل اعتراض پناهجویان می‌گوید: «دلیل اعتراض ما این است که ۱۰ نفر کشته شده‌اند و کانکس‌ها آتش گرفته‌اند، در حالیکه اینها می‌گویند فقط یک نفر کشته است. حتی یک کپسول آتش‌نشانی هم نبوده است و اگر بود این تعداد انسان کشته نمی‌شدند.»

فاطمه ابراهیمی، پناهجوی افغان ساکن کمپ می‌گوید: «اینها بچه‌های ما بودند که آتش گرفتند. اما نه گازی و نه آبی بود که آتش را خاموش کند. ما برای سوختن خود اعتراض می‌کنیم؛ امروز آنها سوختند و فردا ما آتش خواهیم گرفت.» headtopics.com

فاضل و همسرش دو پناهنده‌ای هستند که از افغانستان به اینجا آمدند و حالا می‌دانند که باید چند ماهی را در این کمپ بمانند. این زوج جوان، به جز یک چادر هیچ چیز دیگری ندارند. فاضل می‌گوید: «من و همسرم جمعه گذشته به کمپ کوریا آمدیم. ما انتظار جای بهتری را داشتیم. در طول این چند روز، هیچ کس هیچ توجهی به ما نکرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آتش سوزی مرگبار در اردوگاه پناهجویان موریا در یونانبنا بر گزارش ها، آتش سوزی در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان حداقل یک کشته برجای گذاشته است. حدود ۱۲ هزار پناهجو از کشورهایی نظیر ایران، افغانستان و سوریه، در شرایط دشواری در چادرها و کانتینرها در این اردوگاه زندگی می کنند.

آتش‌سوزی مرگبار در اردوگاه پناهجویان ایرانی و افغان در یونانمقام‌های یونان می‌گویند انتقال پناهجویان از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس را آغاز کرده‌اند.

آتش‌سوزی و درگیری در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان | DW | 29.09.2019در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان به دنبال وقوع آتش‌سوزی، میان پلیس و پناهجویان درگیری شد. نماینده سازمان ملل در امور پناهجویان در یونان گفته است که در این درگیری یک کودک و یک زن جان خود را از دست داده‌اند.

حریق و شورش در اردوگاه پناهجویان لسبوس دو کشته بر جای گذاشتبرخی از پناهجویان دلیل وقوع شورش را تعلل نیروهای آتش نشانی برای امدادرسانی عنوان کرده اند.

سازمان ملل متحد: وضعیت پناهجویان در اردوگاه جزیره لسبوس غم‌انگیز استبه گفته شاهدان در محل، پس از تعلل نیروهای آتش‌نشانی برای امدادرسانی، پناهجویان دست به اعتراض زده و نیروی پلیس برای کنترل شورش وارد عمل و در این درگیری حداقل ۱۷ نفر زخمی شدند.

یونان قصد دارد پناهجویان را با سرعت بیشتری بازگرداند | DW | 01.10.2019دولت یونان به آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس این کشور با تشدید سیاست‌های خود در حوزه پناهجویی واکنش نشان می‌دهد. یونان می‌گوید تا پایان سال آینده ۱۰ هزار پناهجو را به ترکیه بازمی‌گرداند.