«خودکشی» پدر امیرحسین مرادی، از معترضان آبان ۱۳۹۸

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ناصر_مرادی، پدر_امیرحسین_مرادی، یکی از معترضان بازداشت‌شده در جریان اعتراضات_آبان_۹۸، روز ۷مهر۱۳۹۹ در منزلش خودکشی کرد. علت خودکشی، فشارهای زیاد بر خانواده و نگرانی از سرنوشت فرزندش ذکر شده است. جزییات بیشتر 👇 اخبار_ایران اعتراضات_پاییز_۹۸

«ناصر مرادی»، پدر «امیرحسین مرادی»، یکی از معترضان بازداشت ‌شده در جریان اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ در ایران، روز دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۹ در منزلش «خودکشی کرد.»

کانال خبری «امتداد» که نخستین بار این خبر را منتشر کرده، از قول مادر امیرحسین نوشته است: «صبح امروز [دوشنبه] جنازه پدر در زیر زمین خانواده پیدا شده است و از صبح نیز نیروهای امنیتی در خانه حضور دارند. چند ساعتی نیز هست که تعدادی خبرنگار منتسب به صداوسیما در حیاط خانه هستند که خواهان گفت‌وگو بودند و اکنون از خانه خارج شده‌اند.

امیرحسین مرادی متولد ۱۵ مرداد ۱۳۷۳، دیپلم کامپیوتر دارد و تا پیش از بازداشت در تهران، فروشنده موبایل، کامپیوتر و نرم‌افزارسعید تمجیدی متولد اول خرداد ۱۳۷۱، دانشجوی برق است. محمد رجبی نیز متولد ۲۱ مرداد ۱۳۷۳ و دیپلمه، تا پیش از بازداشت، کارشناس اجاره در یک بنگاه معاملات ملکی بوده است. در پی اعتراض‌های گسترده کاربران ایرانی و چهره‌های بین‌المللی نسبت به احکام این معترضان، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز روز ۲۶ تیر ۱۳۹۹ با صدور بیانیه‌ای، تایید حکم اعدام برای این سه نفر را به شدت محکوم کرده و خواستار لغو این احکام شدند.پس از اعتراض‌های گسترده و استفاده از هشتگ «اعدام نکنید»، اعلام شد که دیوان عالی کشور با بررسی مجدد پرونده آن‌ها موافقت کرده است. با این حال، اطلاعی از روند بررسی این پرونده در بیش از دو ماه اخیر در دست نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تسلیت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معترضان در اسرائیل: نتانیاهو از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند | DW | 27.09.2020تظاهرات در شهرهای گوناگون اسرائيل، به رغم محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، جریان دارد. معترضان نتانیاهو را متهم می‌کنند که از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند تا حق تجمع را محدود کند و از فشارهای سیاسی بر خود بکاهد. راستی مستند داعش چی شد. قولشو نداده بودید؟ قرار بود از صفر تا صد داعش در مستندی ارائه شود،چی شد، ارباباتون اجازه ندادند، یا خوردید به سرنخ های آلمانی داعش. وحوشت داعش برای همیشه در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند. آلمان انگلیس فرانسه آمریکا عربستان اسرائیل بحرین و دیگر حامیان داعش دقیقا کاری که دولت ایران میکنه . ولی کرونا ابدی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مهران رجبی کرونا را شکست دادمهران رجبی کرونا بعد از بهبودی از ابتلا به کرونا، امشب از بیمارستان مرخص شد فکر کردم میخوای بگی به دیار باقی شتافت جملتون ایراد داره مهران رجبی 'کرونا' بعد از بهبودی از ابتلا به کرونا،... اون کرونایِ اول اضافه معلومه كه يك سلبريدى حكومتى كه در بهبوهه كرونا مردم رو به رفتن پاى صندوق اتصابات على گدا تشويق ميكرد ، با بهترين درمانها كرونا را شكست ميده ولى مردم بيچاره كرونا ميگيرن و ميميرن . چون حكومتى نيستن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بلاتکلیفی دانشجویان نخبه ایرانی به دلیل عدم پاسخگویی سفارت آلمان در تهرانبرخی از دانشجویان ایرانی که از دانشگاه های معتبر آلمانی پذیرش گرفته اند بدلیل عدم دعوت به مصاحبه از سوی بخش صدور ویزای سفارت آلمان در تهران ماه‌هاست سردرگم و بلاتکلیف هستند. ای بابا 😔 mitravarunaa بسیاری از دانشجویان دارای پذیرش تنها برای گرفتن «وقت مصاحبه سفارت» چند ماهه توی این شرایط اقتصادی و کرونا دارن تو کشورای ترکیه و ارمنستان و گرجستان زندگی میکنن تا فقط بتونن « ۶ ماهه » وقت مصاحبه بگیرن و خیلی از نزدیک ترین دوستان من هم دارن این تصمیمو میگیرن که خیلی باعث ناامیدیه ماشالا از بس همه اقدام ميكنن واسه المان نوبت سفارتش تا همين پارسال ١٧/١٨ ماه بود مشخص ديگه الانم به بهونه ي كرونا چقدر ميخوان كش بدن پروسه را
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت یمن و حوثی‌ها بر سر تبادل بیش از هزار زندانی به توافق رسیدندسازمان ملل از این رویداد به عنوان مهم‌ترین توافق میان طرف‌های درگیر در یمن از سال ۲۰۱۴ یعنی از زمان آغاز جنگ داخلی جاری در این کشور تا کنون نام برده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پلیس بلاروس ده‌ها نفر از تظاهرکنندگان مخالف لوکاشنکو را بازداشت کردبسیاری از تظاهرکنندگان بویژه گروه بزرگی از زنان سرودهایی در حمایت از سوتلانا تیخانوفسکایا، نامزد اصلی مخالف الکساندر لوکاشنکو خواندند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستگیری تعدادی از شهرداران شهرهای تهراندستگیری تعدادی از شهرداران شهرهای استان تهران رییس کل دادگستری استان تهران از دستگیری تعدادی از شهرداران شهرهای استان تهران از جمله لواسان، شهریار و رودهن در ایام اخیر خبر داد احتمالا حق تلسهم ایشان رو فراموش کردند حقوق مردم راکم ندهیدودرزمین سربه فسادبرندارید.،قران کریم، مملکت رسماً دزد خونه است!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »