«حمله به تاسیسات نفتی عربستان نفعی برای ایران نداشته است» | DW | 16.09.2019

25/06/1398 04:10:00 ب.ظ

حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان در آستانه سفر روحانی به نیویورک، موجب افزایش تنش میان ایران و آمریکا شده است. میشائیل لودرز، تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفتگو با دویچه‌وله فارسی معتقد است حوثی‌ها همه اقدامات خود را با تهران هماهنگ نمی‌کنند.

حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان در آستانه سفر روحانی به نیویورک، موجب افزایش تنش میان ایران و آمریکا شده است. میشائیل لودرز، تحلیلگر مسائل خاورمیانه معتقد است حوثی‌ها همه اقدامات خود را با تهران هماهنگ نمی‌کنند. آقای لودرز شبه‌نظامیان شیعه حوثی در یمن مسئولیت حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند. حوثی‌ها مورد حمایت ایران هستند.

فکر می‌کنید آنها توانایی انجام چنین حملاتی را دارند؟ حوثی‌ها مسئولیت این حملات برعهده گرفتند اما ما دقیقأ نمی‌دانیم که چه کسی پشت این حملات بوده است. ایران با ۸۰ تا ۹۰ مشاور نظامی لبنانی وابسته به حزب‌الله از شبه‌نظامیان شیعه حوثی حمایت می‌کند و به عنوان مثال به آنها آموزش می‌دهد چگونه راکت‌های ارتش را تجهیز کنند تا با دقت هرچه تمام تر به هدف اصابت کنند.

راکت‌هایی که ‌حوثی‌‌ها در گذشته شلیک کرده‌اند، راکت‌های آمریکایی یا روسی ارتش یمن بودند. ایران تاکنون تسلیحاتی از این دست را به حوثی‌ها نرسانده که با توجه به محاصره بنادر یمن، کار بسیار دشواری است. اما حال بحث بر سر این است که آیا حوثی‌ها می‌توانند برای هدف قرار دادن تأسیسات نفتی عربستان که بیش از یک‌هزار کیلومتر تا پایگاه‌های آنها در یمن فاصله دارند را هدف قرار دهند. به نظر من انجام چنین حملاتی از سوی آنها غیرممکن نیست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

خاک تو سر رئیستون که داره برا حوثی ها هم ماله میکشه!!!! این ماله کشی رو کجا آموختی رئیس دویچه وله؟؟؟ تو بغل ملکه عن گلیس؟؟؟ شاشیدم به دویچه وله خایه مال ،ماله کش احتمالا ۲۰۰ متر ویزا هم میدن به روحانی میشاییل لودرز یا خر هست یا خودش را به خریت زده. مگر امکان دارد که حوثی ها یا حزب الله یا هر مزدور دیگر جاعش بدون هماهنگی با سپاه و روسها کاری کنند. و چنین حملات دقیقی هم کار حوثی ها نیست. کار مشترک سپاه و روسها هست . روسها سپاه را کمک میکنند تا امریکا را از ایران دور نگه دارند.

این فقط یک چیز را ثابت میکنه که سپاه یک حیوان بدونه قلاده میباشد که خود سرانه داره کار میکنه و دلیله جنگ در خلیج فارس خواهد شد!!!! دید ترامپ چقدر زرنگه کار میکنه که داخله ایران بینیه سپاه و رهبر و روحانی جنگ بشه!!🤔TRUMP ADMINISTRATION KEEP HIS FOCUS ON IRAN!!! SEPAH =iran اين تحليل گر 💩خورد شاید هم ترامپ از نقشه بولتن و نتانیاهو باخبر است و خودش را به خریت زده که بتواند اجماع جهانی علیه ایران را تشکیل داده و میخواهد تدارک جنگ را ببیند؟ از این مربع شیطانی(عربستان،آمریکا،اسرائیل و انگلیس)هر چه به فکر انسان نمیرسد،بر می آید!

چرا حوثی ها توانستند با ده فروند پهباد به قلب عربستان خنجر بزنند؟ موساد و سیا به یمنی ها وایران برای حمله چراغ سبزنشان داده و رادارهای عربستان را هم ازکار انداخته بودند،زیرا ازاین طریق به روش ١١ سپتامبر قصد جنگ افروزی را دارند،اینکه ترامپ مانند بوش حماقت کند یا خیرباید منتظرماند!

حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان؛ پومپئو ایران را مقصر دانستمایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا ایران را مقصر حملات پهپادی به مجموعه پالایشگاهی بزرگ بقیق و میدان نفتی حقل خريص عربستان دانسته و می‌گوید نشانه‌ای از این که این حملات از سو یمن شکل گرفته باشد در دست نیست. گزارش شده این حملات، تولید نفت عربستان را مختل کرده است. دست ش درد نکنه! زحمت کشیده!

این تحلیل گر حرف مفت میزنه حوثیها هم مثل حزب الله لبنان گوش بفرمان حکومت اسلامی ایران هستن .همین چند روز پیش یکی از نمایندگانشان با خنجری در کمر یعنی مسلح با خامنه ای دیدار کرد .بعد از رفتنش این حمله صورت گرفته . مگه میشه مگه دارد به جمشید برزگر بگید جنگ شروع شده از خواب بیدار شو. MIGA اقای لودرز تحلیلشم مثه اسمشه.

میشائیل لودزر غلط کرده ...ه هم خورده . عجب تحلیلگر بی اطلاعی تحلیل سیاسی آقای میشائیل لودرز بسیار آبکی بود! اروپا‌ با سیاستهای اشتباه هنوز در صدد حمایت حکومت آخوندیست. کم بمالید شماهم ساخت بمب اتم چ نفعی برای ایران داشته ولی ج.ا انجامش داده هرکی ندونه فک میکنه ج.ا یه حک.مت نورماله هنوز فراموش نکردیم زده کشنی ژاپنی وقتی یکی از مقاماش داشتن برای صلح مذاکره میکرد

ببند باوا کم واسه نفت مفت از مال جمهوری اسلامی بالا برید حوثی‌ها از بیت دستور میگیرن نه ریاست‌جمهوری که بخوان به فکر سفر روحانی باشن چهارتا پاسدار شاشو زدن الانم گرخیدن

آمریکا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 15.09.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری، مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص را برعهده ایران دانسته است. حمله به تاسیسات نفتی عربستان، به تنش بین ایران و آمریکا دامن زده است. مسئول اصلی خود امریکاست که از برجام خارج و ایران را تحریم سبوعانه کرد!!!

از نفع و ضررش که بگذریم باید دید دوران بزن درو تموم شده یا ادامه داره

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ ایران دست داشتن در حملات را تکذیب کردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکشن به اظهارات مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، در مورد حملات 'پهپادی' به تاسیسات نفتی عربستان گفت: 'آمریکایی‌ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.' یک منبع مطلع نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که عربستان 'هفته‌ها و نه روزها' تا رسیدن به میزان کامل ظرفیت صادرات نفت در پی این حملات فاصله دارد.

اتحادیه عرب ایران را مقصر حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانست | DW | 15.09.2019حمله پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان با واکنش‌های زیادی روبرو شد. اتحادیه عرب این حمله را به ایران نسبت داد. ترکیه، فرانسه و بریتانیا آن را محکوم کردند. ایران هرگونه دخالت در این این امر را رد می‌کند. کار رژیم محنوس اسلامیس کار جمهوری اسلامیه نه ایران آقا/خانم دویچه وله، خودت اونجا بودی که با پهپاد زدند؟ چرا یک دروغ را جا می اندازید؟ اون حوثی های گدا گشنه میتونن از این کارا بکنن؟ خود سپاه با موشک زده احمقها!!!

نخستین واکنش ترامپ به حمله به تاسیسات نفتی عربستاندونالد ترامپ در اولین واکنش به حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان که تولید این کشور را دچار اختلال جدی کرده گفته است که آمریکا در صورت تایید سوءظن ها در مورد اینکه چه کسی عامل حمله بوده آماده اقدام نظامی است.

تهدید ترامپ به اقدام علیه عاملان حمله به تاسیسات نفتی عربستان | DW | 16.09.2019رئیس جمهوری آمریکا گفته است بر اساس شواهد موجود عاملان حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان شناسایی شده‌اند. ترامپ تاکید کرده که در صورت صحت د اشتن این ارزیابی و تایید عربستان سعودی علیه عاملان این حملات اقدام خواهد شد. زیاد جدی نگیرید ،کسی که زیاد سروصدا میکند آدم خنثی است ترامپ فقط دارد بلوف میزند اوتا انتخابات امریکا نمی تواند هیچ حرکتی انجام دهد .ج.ا هم خوب دستش را خوانده ودیدید چگونه پهپادش را زد ولی ترامپ تشکر کرد که هواپیمای سرنشین دار را نزدند ،روی بلوفهای ترامپ هیچ گونه حسابی باز نکنید آقای ترامپ این رشته تویت زیر را مطرح کنند ، کار رژیم آخوندی با کمترین هزینه تمام است. These attacks have been planned by Trump himself. He can't be trusted in the US at all.