«حسن رعیت» به ۳۵ سال حبس محکوم شد

24/06/1400 10:30 ق.ظ

سخن‌گوی قوه_قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید حسن_رعیت، در بخشی از پرونده خود مجموعاً به ۳۵ سال حبس محکوم شد. اخبار_ایران تهران

استان‌وایر - سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید حسن رعیت، در بخشی از پرونده خود مجموعاً به ۳۵ سال حبس محکوم شد.او گفت که حسن رعیت به عنوان مجرم اصلی پرونده به یک فقره حبس ۲۵ سال، ۳ فقره حبس سه سال و یک فقره حبس یکسال محکوم شده است.او در تصاویر متعدد دیگری در کنار «بابک زنجانی» دیده شده است. بابک زنجانی نیز به دلیل فساد مالی از سال ۱۳۹۴ در زندان است.

او گفت که حسن رعیت به عنوان مجرم اصلی پرونده به یک فقره حبس ۲۵ سال، ۳ فقره حبس سه سال و یک فقره حبس یکسال محکوم شده است. او در تصاویر متعدد دیگری در کنار «بابک زنجانی» دیده شده است. بابک زنجانی نیز به دلیل فساد مالی از سال ۱۳۹۴ در زندان است.

مردادماه سال ۱۳۹۸، خبرگزاری قوه قضاییه با انتشار تصاویری از باغ شخصی حسن میرکاظمی، خبر بازداشت او را منتشر کرد. نام این چهره نزدیک به بابک زنجانی به عنوان مالک یا سهام‌دار شرکت‌های «دنیای فلز»، «پارسیان فلز البرز»، «ذوب و فولاد ازنا» و «لوح فشرده پارس» نیز ثبت شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد/ مشکل سند خودرو از طریق مجلس رفع شودحسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت حسن رعیت به ۳۵ سال حبس خبر داد 35 روز هم در کل زندان نخواهد ماند. مثل حسین فریدون و مهدی هاشمی و ... یک روز هم زندان نمیرود به ببرها کی غذا میده

عامل بمب‌گذاری در مسجد مینه‌سوتا به ۵۳ سال حبس محکوم شدامیلی کلر هری، عامل بمب‌گذاری در دادگاه و پس از شنیدن حکم خود گفت با توجه به اینکه در ۴۷ سال ابتدایی عمرش، زندگی با برکتی داشته، نمی‌تواند از آنچه در سه سال اخیر گذشته شکایتی داشته باشد.

فرزانه زیلابی وکیل کارگران «نیشکر هفت‌تپه» به یک سال حبس محکوم شدفرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده «کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه»، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.ناصر زرافشان، وکیل زیلابی در گفت‌‎وگویی با پایگاه خبری - تحلیلی اصل۳۹قانون اساسی،هتک حرمت وحیثیت کسیکه بحکم قانون دستگیر،بازداشت،زندانی یاتبعید شده،بهرصورت که باشدممنوع و موجب مجازات است؟وباتوجه به مواد۳۶و۹۶قانون آیین دادرسی کیفری،آیا این عدالت است که عکس ومتنی علیه من منتشر کردند و حکم اعدام مراقبل ازصدورحکم انتشاردادند؟؟؟؟؟TheBigInterv

سه جنایت؛ اکبر خرمدین به حداکثر ۱۰ سال حبس محکوم می‌شود | DW | 13.09.2021اکبر خرمدین که به قتل دو فرزند و خواهرزاده‌اش اعتراف کرده، مشمول مجازات قصاص نخواهد شد. او در دو جنایت، خودش 'ولی دم' و مصون از کیفر است. حال خانواده خواهرش از 'حق قصاص' گذشته‌اند اما خواستار حبس ابد او شده‌اند. صحیح. قوانین قصاص حدود 1200 سال پیش توسط فردی به نام الشافی تدوین شده است. مردم ایران خواهان قوانین مدرن حقوقی و حقوق بشر امروز هستند معمولا يك سوم زمان محكوميت را هم عفو مي كنند، اگر يك عفو ديگر هم به او بخورد پنجسال ديگر سرحال و تازه نفس بجان ادمهاي ديگر خواهد افتاد.

پس‌لرزه جهانی کودتا در گینه؛ قیمت آلومینیوم به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته رسیدقیمت هر تُن آلومینیوم همزمان با افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه آن در پی رخداد کودتای نظامی در گینه روز دوشنبه به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته رسید.

کشف فسیل «اژدهای پرنده» متعلق به ۱۶۰ میلیون سال پیش در صحرای شیلیدیرینه‌شناسان در صحرای آتاکاما در شیلی فسیلی را پیدا کرده‌اند که می‌گویند متعلق به یک «اژدهای پرنده» ماقبل تاریخ است.

استان‌وایر - سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید حسن رعیت، در بخشی از پرونده خود مجموعاً به ۳۵ سال حبس محکوم شد.

ذبیح‌الله خداییان روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰، در خصوص پرونده «حسن میرکاظمی» معروف به رعیت،که «بخشی از این پرونده پیش‌تر در دادگاه رسیدگی و منجر به صدور حکم شده بود» و «بخشی از آن مفتوح بود که اخیرا منجر به صدور حکم بدوی شد».

او گفت که حسن رعیت به عنوان مجرم اصلی پرونده به یک فقره حبس ۲۵ سال، ۳ فقره حبس سه سال و یک فقره حبس یکسال محکوم شده است.

بسیاری از مردم در ایران حسن رعیت را با تصویری از او در جریان سرکوب اعتراضات در جریان انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ می‌شناسند؛ تصویری که او را سوار بر موتور و مسلح نشان می‌دهد.

او در تصاویر متعدد دیگری در کنار «بابک زنجانی» دیده شده است. بابک زنجانی نیز به دلیل فساد مالی از سال ۱۳۹۴ در زندان است.

حسن رعیت هم‌چنین با برخی از مداحان و مقام‌های نظامی و قضایی جمهوری اسلامی روابط بسیار نزدیکی داشته است.

مردادماه سال ۱۳۹۸، خبرگزاری قوه قضاییه با انتشار تصاویری از باغ شخصی حسن میرکاظمی، خبر بازداشت او را منتشر کرد. نام این چهره نزدیک به بابک زنجانی به عنوان مالک یا سهام‌دار شرکت‌های «دنیای فلز»، «پارسیان فلز البرز»، «ذوب و فولاد ازنا» و «لوح فشرده پارس» نیز ثبت شده است.

به گفته سخن‌گوی قوه قضاییه در پرونده حسن رعیت، ۲۰ نفر محکومیت یافتند که اتهامات آن‌ها مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و پولشویی، کلاهبرداری، جعل، استفاده از سند مجعول و اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات است.

هم‌چنین برخی متهمان به اتهام ناظر بر معاونت در جرایم عنوان شده، محکوم شدند.

در این پرونده یک نفر به ۱۶ سال حبس، دو نفر به ۱۰ سال حبس، یک نفر به ۹ سال حبس، شش نفر به ۷ سال حبس و بقیه نیز به شش سال و پنج سال حبس محکوم شده‌اند.

سخن‌گوی قوه قضاییه در خصوص مصادیق اتهامی این افراد توضیح داد: « این افراد با اقدامات خود، در نظام ارزی کشور اخلال ایجاد کرده بودند و وام‌های کلانی را از برخی بانک‌ها گرفته بودند. در یک مورد ۶۰ میلیون یورو از یکی از بانک‌ها وام گرفته بودند تا کالا وارد نمایند؛ اما با جعل مدارک، وانمود کردند که کالا وارد شده حال آنکه کالایی وارد نشده بود».

این حکم در دادگاه بدوی صادر شده است و در مراجع دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

سخن‌گوی قوه قضاییه به دلیل قطعی نبودن حکم از آوردن نام سایر متهمان خودداری کرد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: